Nemoc deti

Od: Datum: 24.03.16 16:35 odpovědí: 17 změna: 30.03.16 23:49
Dobry den,mam dve deti, ktere jsou casto nemocne. Manzelka zacala pracovat a od te doby, jakmile je dite nemocne, tak jsem doma ja. V praci jsou na mne uz nastvani. Zena s detmi nebyla doma ani jednou v dobe jejich nemoci. Pry si nemuze dovolit vzit osetrovacku, protoze ma smlouvu na dobu urcitou. Je tento postup spravny? Jsem doma s detmi kazdy druhy-treti tyden. Opravdu jsem z toho nestastny. Prosim o rady a nazory k teto situaci. Dekuji
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 24.03.16 16:41

Zde to nevyřešíte. Děti je třeba řádně vyšetřit. Začněte třeba na imunologii!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jmlc®
Datum: 24.03.16 16:44
avatar

Doba určitá nemá snad vliv na §§§ pro ošetřování dítěte! Snad jen psychologicky pro další prodloužení HPP, které stejně nemusí být jisté.

Z pravidla chodívá na § ten s nižším příjmem. A co se týče nemocnosti - ano, imunologie, zjištění příčiny (alergie na prach apod.)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jeka
Datum: 24.03.16 17:05

Pravděpodobně děti chodí do školky nebo něčeho podobného. Takže tam si nemoci předávají navzájem. Já jsem to měla taky tak. Se synem jsem byla až do jeho školních let každou chvíli doma (tak z 50%). S tím nic nenaděláte. Ledaže by už byly větší a chodily do školy, pak by asi stálo za to je více vyšetřit - už kvůli absencím. Každá máma bývá často doma s nemocnými dětmi, takže v naší emancipované době :) to prostě bude taky jednou táta, no. Ženská může být často doma s dětmi a táta ne?

Ohodnoceno: 4x
 
Od: pb®
Datum: 24.03.16 17:49
Za 2,5 let co chodím po rodičáku do práce nebyl otec dítěte(OSVČ) doma s nemocným dítětem ani jednou, dokonce s ním nikdy nebyl sám u lékaře a jako náš doprovod asi 3x, stejně tolikrát vedl dítě do školky. Pravda občas ho vyzvedne. Kroužky obstarávám a obíhám s dítětem já. A hroutím se z toho? Obecně platí, že doma je s dětmi ten, komu nehrozí, že ho za častou ošetřovačku vyhodí. Ošetřovačka je placená 9 dní včetně víkendu a rodiče se na ní mohou vystřídat. Tak tohle vystřídání zkuste praktikovat, aby ani jeden v práci nechyběl dejme tomu déle než 3 dny. Kvůli tomu by snad ani jeden z Vás problémy mít nemusel. Otázka ale je, co oba děláte. Jestli v době nepřítomnosti za vás makají kolegové zadarmo, nebo tam ta práce počká.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.16 22:34
avatar

Co 2,5 roku, já jsem byla neustále s dětmi na ošetřovačce až do cca 12 let věku mladšího syna, a to měl starší 19 let. Manžel nebyl ochotný nikdy, takže mě z prvního zaměstnání propustili. A k nemocnému děcku jsem ještě lítala po konkurzech a hledala práci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.16 17:50
avatar

Dneska to pořád mají ženské těžší a pokud si chce žena práci uržet,vyjděte jí vstříc a buďte doma vy.Mám ještě čas,ale taky mě to děsí už teď.Vím,že dostanu "horší"práci než jsem měla a za míň,ale vybojovat by to šlo.Šlo by se dostat zpět na stejnou pozici i peníze,ale co když děti onemocní?budu pořád doma jako vy a stejně o to příjdu.

U nás doma je chlap ten co vydělává víc a má odbornou specializovanou práci,proto po něm nemůžu chtít aby někdy zůstal doma s dětmi.Jak je to u Vás netušíme,to si musíte pořešit s ženou jakou kdo má práci a ujasnit si proirity,protože děti budou nemocné pořád,to moc neovlivníte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.03.16 20:07

Mám 3,5 roku chlapečka od září je ve školce a já v práci.Září,říjen,listopad ,prosinec jsme byly vždy 10dní doma 10dní ve školce.Střídaly jsme se všelijak s manželem-babičky u nás nefungují.Při poslední nemoci konečně doktorka udělala výtěry a dala antibiotika-od té doby jsme zdravý,koupika jsem imunoglukan-tablety obsahují vit.c-někde jsem to na internetu našlaa leden,únor,březen jsme nevynechaly ani jeden den.

Můj osobní postřeh je,že malé děti málo pijí a když už tak šťávy ,fruka a pod. blbosti,jakmile zakašle, rvu do něj teplý čaj,foukám-chce to trpělivost,ale vypil by ho až studený a účinek nikde.Dospělím se taky radí hodně pít-teplé s citronem a medem.Sirupy a kapky jsou drahé,nepomáhají,učit asi na teplé,teplé polévky,čajev tomto sychravém období.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.16 00:01
A to pití teplých nápojů má pomáhat imunitnímu systému jak konkrétně? Marně si lámu hlavu, jaký to má mít účel?
U dcery předškolačky dáváme přednost zdravé stravě a tělo utužuje sportovními aktivitami. Občas se samozřejmě nachladí a třeba i trochu pokašlává. Ale co se týká sezónních nemocí, vyhýbá se jim nejlépe z rodiny.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 24.03.16 23:45
jaky si to s zenou domluvite, takovy to mate. co vic k tomu rict..
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.16 00:06
Já neznám vaši konkrétní situaci. Ale přijde mi logické, že doma zůstane ten, komu to v práci přinese méně problémů. I s ohledem na výpadek části příjmů. Pokud bych měl chybět v práci obtýden, tak mě kolegové asi proklejí. Nehledě k tomu, že bych ani nevěděl, na jakých termínech se dohodnout se zákazníky.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.16 08:38
avatar

Ano, ale kolegyně a zaměstnavatel proklejí při časté nepřítomnosti i tu maminku... i ona má možná v práci termíny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 25.03.16 00:14

Tak tohle si doma prodiskutovat a dohodnout nějaká pravidla. A jestli se bojíte hádky, tak za přítomnosti nějakého rozumného příbuzného, co vás dobře zná/ otec, strýc/. Zaměstnavatel Vaší paní přece ví, že ona má dvě děti. Jak to u ní na pracovišti řeší její kolegyně? K nemocnosti dětí přispívá i ta atmosféra doma, napětí mezi rodiči podvědomě cítí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: memomoreno
Datum: 25.03.16 08:11

Bohužel, narazil jste na jeden z řady právních nešvarů neší země. Vaši paní je firma ochotna zaměstnat pouze na dobu neurčitou, řekněme na rok (nač je potom zkušební doba...). Pokud firma uvidí, že je paní doma s dětmi, smlouvu jí neprodlouží a paní zůstane na dlažbě... Ochrana zaměstnance vlastně nulová. Některé děti jsou vážně stále nemocné a imunologie na značné procento nepomůže - vlastní zkušenost. Tím neříkám, že to nemůžete zkusit. Nejčastěj se jedná o různé virové infekce na které medicína nemá vlastně co naordinovat...


doplněno 25.03.16 08:18:

Moje doporučení zní...Vaši pani přimějte k tomu aby si bez dalšího odkladu hledala místo na dobu neurčitou...takhle to dál nejde...


doplněno 25.03.16 08:19:

Pokud situaci nezačnete rychle řešit, může se snadno stát, že budete bez práce vy i vaše žena.

Ohodnoceno: 1x
 

 

Od: mot
Datum: 25.03.16 10:06
a kdyz bude mit smlouvu neurcitou a bude porad s detma doma, tak ji muzou vyhodit stejne.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.16 12:24
avatar

Zdravím, děti chodí do školy nebo školy? Pokud do školky, tak se jedná bohužel o častý jev, dítě si teprve buduje obranyschopnost a holt je častěji nemocné, v drtivé většině proto, že se řádně nevyléčí a oslabené přijde opět do kašlajícícho smrkajícího kolektivu. V těchto případech se nám několikrát stalo, že doktor doporučil, aby dítě na dva až tři měsíce úplně přestalo chodit do školky, aby se imunitní systém srovnal a zrestartoval. U někoho to pomohlo, ale máme i případ, kdy nezabírá snad nic a dítě je nemocné každý třetí týden.

Pokud děti chodí do školy, je to větší problém... nezdá se mi, že by manželka nemohla s dětmi na paragraf zůstat doma. Ptala se konkrétně zaměstnavatele?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.03.16 14:24

Pokud chcete, aby manželka pracovala, tak by jste ji měl podpořit. Ve chvíli, kdy její zaměstnavatel usoudí, že tahle ženská se mu nevyplatí, protože je pořád doma s nemocnými dětmi, vyhodí ji. To je prostě dané a vy jako majitel firmy, by jste nejednal jinak. Než dostane smlouvu na dobu neurčitou, měl by jste to vydržet. A babičky by nefungovaly? Třeba jen občas nebo sourozenci?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.03.16 23:49

Jde o práci a peníze.Kdo vydělává víc-má přednost.Taky je nesmysl,když žena má smlouvu určitou a bojí se o práci a ty máš -zřejmě-neurčitou a začínáš mít potíže.Až ti jednoho dne v práci řeknou ať jsi teda doma pořád,to se bude tvoje žena divit.Chápu,že byla doma na mateřské,líbí se jí chodit teď do práce...ale tohle...musíš to řešit,vysvětlit jí to,ať pak nebude překvapená až budete bez práce oba!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.