Praktická zkušenost s rostoucím stolem

Od: odpovědí: 9 změna:

Dobrý den,

kvůli špatnému úchopu pera nám školní poradce doporučil pořízení stolu s naklápěcí deskou. Po dlouhém hledání jsme se doma předběžně rozhodli pro tento stůl: rostoucinabytek.com/... Bohužel cena není úplně nízká a v našem okolí není nikdo, kdo by podobný stůl měl. Rád bych požádal o nějaké zkušenosti, řešil jste někdo podobný problém, pomůže stůl a vybrali jsme správně? Stůl má vydržet dlouho, tak nechceme kupovat něco na první pohled nekvalitního, ale ani zbytečně přeplácet.

Děkuji.

9 odpovědí na otázku

 

 


1x
avatar babkazov

tectake.cz/...

Někde musí být levnější. Poklikejte!

 


1x
avatar ernie

Počkejte. Kvůli úchopu pera máte kupovat nakloněný stůl? Hendikep Vašeho syna je tak závažný, aby musel mít speciální vybavení? Nevím, jen se ptám. Jde o to, že dále v životě bude muset syn akceptovat rovné psací stoly (v práci například). Pokud synovi nečiní psaní problémy, kromě estetiky úchopu pera, tak bych to neřešil.

Ernie *palec*
Naprosto souhlasím.
Přece nebude celý život psát na šikmém stole,jen proto,že to jeden "chytrák" poradil.
Syn potřebuje cvičit jemnou motoriku,to je celé.
Musí se sám snažit a především cvičit.
Je to tak se vším.
Někomu to jde rychleji a druhému rychleji.
Mějte pevné nervy,uvidíte,že to půjde.
Nevyhazujte zbytečně nemalý peníz za věc,která není potřebná !
doplněno 25.03.16 13:20:

Druhému pomaleji...Samozřejmě :-D

Navíc si myslím, že pokud si kluk zvykne na nakloněný stůl, bude mít v životě nemalé problémy s psaním a prací na stole obecně.

 


0x

Odkud jste?

 


0x

Kde je záruka, že stůl ke správnému úchopu pera pomůže?

Nepíšete kolik je synovi ,jestli začal teprve chodit do školy nebo se mu úchop nějak časem zhoršil...

Já bych spíš cvičila a dohlédla na správné držení pera, než hned kupovat nový stůl . Ve škole ho má taky?

 


0x
avatar babkazov

Musím souhlasit se všemi, kdo říkají, že spešl stůl je nesmysl. Nedomyslela jsem svou první odpověď. *sok* Zaměstnávejte dítě činnostmi, které rozvíjejí koordinaci drobného svalstva ruky. Např. drobné stavebnice, plastelína, kreslení, mačkání a skládání papíru. Klidně nasypejte do misky drobné předměty (barevné kuličky, hrášek, knoflíky) a nechejte dítě roztřídit úchopem palec-ukazovák, palec-prostředník, palec-prsteník. *jasne* A nebojte, to bude dobrý!

 


0x

V děství jsme měli stolek v dětském pokoji, který mohl být rovný, nebo šel naklopit. Párkrát jsme to zkusili, ale připadalo nám to nepohodlné a nakonec deska zůstala navždy položená klasicky rovně. Úchopu pera se to tehdy pravda netýkalo . Perem ( plnícím ) jsme psali až po nějaké době ve škole a " čínskou " propisku dovolila učitelka individuálně až třeba v třetí, čtvrté třídě.

 


Děkuji všem, ten dřevěný jsme se ženou viděli, ale nelíbil se nám. Ještě zvážíme vaše rady a probereme, zda je to opravdu nutné.

 

 


 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]