Třídenní horečka u dítěte

Od: Datum: 22.03.16 18:47 odpovědí: 7 změna: 25.03.16 12:33

Zdar,

moje 4letá dcera má již třetí den teploty přes 39 stupňů, a nejdou dolů ani po paralenu nebo nurofenu. Včera doktorka řekla ať jí koupíme cucavý bonbony a nic ji nedala. Nebude lepší to řešit jinde, nebo je normální aby ji už tři dny neklesla teplota pod 39?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.03.16 19:33
avatar

jimmi, zatím není třeba se znepokojovat.Do 3dnů se jedná o celkem běžný jev Je to přirozený obranný mechanismus v těle. Při zvýšené teplotě se nemohou choroboplodné zárodky dobře množit a zároveň také vyšší teplota podporuje prokrvení orgánů a tkání a umožňuje tím tělu přenášet obranné buňky k zánětlivému ložisku.Zítra by měla teplota již ustupovat a pokud ne, je potřeba konzultace s lékařem.Jinak vám doporučuji na sražení teploty u děti nějaký volně prodejný přípravek buď ve formě sirupu nebo čípků, které obsahují účinnou látku paracetamol a ibuprofen. A ještě jedna babská rada;) na závěr. Mně se osvědčilo na sražení teploty, přikládat tvarohový zábal na nožky. Jo a ještě něco, jestli se dcerka potí, měla by hodně pít.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.03.16 20:51
Takhle měly moje děti tzv. šestou nemoc. Čtyři dny vysoká horečka, nic jineho k tomu, a další den začala vyrážka. To už byly bez teploty.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.03.16 00:01
avatar

Moje dcera tímto trpěla často, pomohly jen zábaly na celé tělo. Mokré studené prostěradlo, zabalit dítě do něj až po krk a zabalit do suché deky. Případně 2x - 3x opakovat a teplota se sníží na rozumnou míru. Je to drsné, ale zabírá spolehlivě.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.03.16 07:09
avatar

Ta zábaly, ty jsou moc fajn. Jen je neumíme správně používat. Když se, přes mokrý textil dá deka a nechá zapařit, je to Priznitzův zábal. Ten je správně určen k jiným účelům, než k chlazení. Když s nechá mokrý textil nezakrytý, usychá a tím odčerpává teplo a horečku sráží. *hej*Také jsem svým dětem takový zábal několikrát aplikovala. V dnešní době říkají, že ledový zábal na trup, že to je velmi stresující a nesmírně zatěžující záležitost pro celý organizmus. Stačí nohy, od kolen dolů, zabalit do mokrého, vykrouceného textilu. Nezakrývat, jen nechat působit a chladit krev, která musí končetinami, všechna, protéci.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.03.16 19:56
avatar

Ano, je to Priznitzův zábal, dávám si ho i na krk, když mně začíná bolet. Skvělá záležitost. Bez něj bych asi , když byla dcera malá, zešílela. Nějaké menší zábaly jí vůbec nepomáhaly, dokonce i ty na celé tělo, se musely opakovat třeba 3x - 4x, když mívala čtyřicítky horečky. Někdo říká, že stačí dát zábal jen na nohy, formou mokrých a navrch suchých ponožek, to nám taky nestačilo. Někdo říká, že by se to nemělo dávat přes klouby, ale dcera následky nemá, někdo říká, že mokré prostěradlo by mělo být vlahé, dcera mi během půl minuty vytvořila ze studeného prostěradla vařící, tak že bychom se uzabalovaly. Je to pro dítě drsný, ale tu chvilku přežijhe a pomoc je to rychlá, hlavně když se děsíte, že Vám snad umře pod rukama, když teplota stále jen stoupá. Bohužel, jsme to musely používat docela často, dcera trpěla na vysoké horečky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.16 00:19
Zábaly ano, ale ne při teplotě 39 stupňů. To není žádná extrémní horečka. Švagrová je v tomto taky magor - dává hned zábaly a nedá tělu šanci, aby horečkou s nákazou bojovalo.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.03.16 12:33
avatar

Teplota nad 38-38,5° trvající déle, jak 24 hodin, se už považuje za horečku a je pro tělo vyčerpávající a má se mu pomoci zchlazením, aby měl oragnismus sílu bojovat. U dítěte je 39° ohrožující a vyčerpávající, to Vám poví každý dětský doktor.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.