Konec kanalizace

Od: Datum: 20.03.16 14:16 odpovědí: 4 změna: 16.07.16 17:25

Můžu se vás víte jak je konec kanalizace tak se vás chci zeptat jak se jmenuje taková velká budova kam přepadá voda z kanalizace a co se tam dělá s tou vodou?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 20.03.16 14:18
avatar

Dobrý den, asi myslíte čistírnu odpadních vod (ČOV) - a ta voda se tam čistí. Zdravím!


doplněno 16.07.16 17:25:

Myslím, že dle "nereakce" se dá soudit, že otázka tazatelku už nezajímá (pokud ji vůbec někdy v březnu skutečně zajímala).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.07.16 13:59

Dobrý den,

kanalizace většinou teče na čistírnu odpadních vod (ČOV), kde se postupně čistí. Ale můžete mít na mysli také čerpací stanici odpadních vod, z které se splaškové vody čerpají dále, až opět odpadní voda skončí na ČOV.

Další možností může být jímka, nebo septik. Z toho se pak odpadní voda odsává pomocí sacích aut a opět se odváží, nebo alespoň by se měla, na ČOV.

Pokud není na konci kanalizace ČOV, končí odpadní voda ve vodoteči (v řece či potoku.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 16.07.16 17:06

Já tam jen koukala přes plot. Ve velkých nádržích se nechala sednout, aby kal zůstal na dně, zachycoval se škraloup, pak přetékala do další nádrže a totéž a pak do ráhna takového kolotoče. Z toho otáčejícího se ráhna mnoha tryskami vytékala do toho kruhového bazénu, kde se cedila a prokysličovala mezi kamením a štěrkem.Pak to protékalo tou budovou,tak dál nevím.To se dá najít, jak to funguje. Určitě tam bude i nějaká chemie nebo třeba vápenec.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.16 17:19
avatar

Doporučuji exurzi v unikátní ČOV v Praze 6. Ekotechnické muzeum, které se nachází ve staré budově čistírny odpadních vod.

Rozsáhlé podzemí, provozuschopné stroje, výklad průvodce. Vstup 100 Kč rodiny, 50 Kč 1 osoba, plus nějaké slevy.

Též doporučím opačný konec a to Podolskou vodárnu. Nádherná stavba. Návštěvy se ale musejí předem objednat. Pro kontrolu nezávadné vody se používají ryby. Uhádnete které? Prohlídka trvá 2 hodiny. Zážitek pro odrostlejší děti, které něco vydrží a zajímá je technika.

Vstupenky na ,,Praha technická,,.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.