Já se strašně bojím jít k zubaři

Od: Datum: 18.03.16 16:42 odpovědí: 17 změna: 30.03.16 23:53

Ach jo já mám takový strašný strach ze zubaře zítra tam jdu mám totiž zubní kaz já vím že zase budu brečet.(. Poradte mi co mám dělat!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 18.03.16 16:50

Dobrý den, musíte mít odvahu a dva čisté kapesníky - jeden na ústa a druhý na oči.

O své obavě lékaře informujte a on bude postupovat citlivě. Zdravím!

P.S. A jak říkal pan Sobota: "Nejdříve je bolest - a potom je radost."

doplněno 18.03.16 17:06:

Nevím, zda Vám to trochu pomůže, ale i zubař se bojí zubaře (když musí požádat kolegu o zákrok).

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.03.16 16:51

Zubaře se bojí spousta lidí. Nezbyde nic jiného, než překonat strach a vydržet to. Je dobré se o zuby starat dobře, aby zásah zubaře byl nutný co nejméně. Držím palce!

doplněno 18.03.16 17:01:

Já samozřejmě ten strach ze zubaře chápu, také s ním vždycky bojuji. To už má člověk prostě tak zanesené v hlavě..

Ohodnoceno: 0x

Od: xy
Datum: 18.03.16 16:58

I když se o zuby starám dobře, tak se kazí zevnitř ( prý to tak někomu zuby dělají , říkala zubařka ) a zákrok je pak vždy velký. Do 21 let jsem byla zcela bez kazu, ale pak mi na kolejní studentské poliklinice zprznili co mohli a vše bez umrtvení zaživa (i odnervení ), následne musel po pár letech zubař stejně vše předělávat , vytahovat zbytky nervů a čistit znova. Takže od těch dob taky žiju ve smrtelné hrůze ze zubaře. Jdu tam jen v nouzi nejvyšší a naprosto to chápu. Racionální argumenty mi nepomáhají

doplněno 18.03.16 17:02:

a ještě před pár lety mi zdejší zubařka odmítala dát umrtvující inejkci , i když jsem nabízela úhradu, se slovy " nemám čas a ženská musí něco vydržet" . No já vlastně ani nechtěla nikomu dokazovat, co vydržím

Datum: 18.03.16 16:53

Ach jo, zubaře se bojím 55 let a to i když jde jen o preventivní prohlídku. Mám za to, že zubař vám musí padnout do oka, vnučka 5 let nechtěla ani pusu otevřít a co je tam mladičký pan zubař (ještě studuje) otvírá pusu snad už v čekárně. Pan zubař to totiž umí, i po preventivce si z košíku dítě vybere maličkost, prstýnek, propisku, reflexního smajlíka... Vnučka se těší a vždy už má vysněné co si zase odnese. Zkuste se odměnit.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 18.03.16 17:36
To je takový problém umrtvit? Já nebyl u zubaře 20let, ale teď chodím 2x ročně. Člověk se musí přemoct a hlavně myslet na to, že když teď něco budu odkládat, bude to pak mnohem horší.

Od: wamp®
Datum: 18.03.16 17:46

Naprosto souhlasím s Liborem !

Buďto si uvědomím,že chci mít krásné a zdravé zuby do konce života,nebo prázdnou pusu plnou děr,kazů,atd.,atd.V životě prožíváme daleko silnější bolesti než je zubař !

Namátkou...Porod?...Rozvod?...Smrt blízkých?...Nepochopení?...Strach?...Úzkost?...Ponižování?...

doplněno 18.03.16 18:53: Kamilo,kdybych já vám měla vyprávět co všechno mně "kuchali " a kolik jsem v životě musela podstoupit operací,tak byste se z toho s vaším přístupem asi zbláznila !
----
No nic,nechte si své zkažené zuby ...
Komu není rady,tomu není ani pomoci ...

Datum: 18.03.16 18:10

ve 14 mi operovali cystu v břiše, měla litr a půl, slovy primáře to byla velká řezničina, břicho rozkuchlé od kraji ke kraji. Dnes, když jdu znovu na operaci cyst, je to o něčem úplně jiném, doba pokročila a nemusím nikomu dokazovat, že vydržím co před lety. U zubaře ale mám někdy pocit, jako by se čas zastavil, a já musím zase "vydržet" . Bohužel, není snadné vůbec zubaře sehnat dnes, takže odejít odněkud není lehké. Někdy si říkám, to snad radši ještě další zákrok v břiše, tam je chování personálu lidské a narkoza dost řeší )

Od: pb®
Datum: 18.03.16 21:02

Jsou kliniky, kde pořád berou pacienty, akorát si člověk připlatí. Ovše pokud má někdo strach z lékaře a k tomu mizerné zuby, asi se vyplatí si ošetření zaplatit, aby bylo bezbolestné a kvalitní. Mně by se takový zubař s mými zuby nevyplatil, bože vždyť já měla vrtáno 3x za život a injekci ani jednou.

Od: dota
Datum: 18.03.16 19:53

Psala jste, co už jste zažila a že by se paní asi zbláznila, kdyby musela zažít to co vy. Vybavil se mně jeden článek o rakovině. Pán měl nějaké zdravotní problémy a vypadalo to na rakovinu. Pán měl z té rakoviny takový strach, že spáchal sebevraždu. Při pitvě se zjistilo. že to rakovina nebyla. Co člověk, to originál. Co vydrží jeden, nevydrží druhý.

Datum: 18.03.16 22:09

Pro Libora a Wamp, pokud to má jako já, tak se nebojí bolesti ale prostě zubaře. Moje zubařka mi nabízela umrtvení a když jsem ji vysvětlila, že se nebojim bolesti ale prostě jí, dost se tomu smála. Ještě mi vadí, že si do "huby" nevidím, kdyby mi vrtala koleno tak se budu spokojeně dívat.

Datum: 18.03.16 17:49

ano, když zubař neumrtví, tak pro mě je problém, jak si sama umrtvit. Vypít pulčáka rumu, nebo jak?

Datum: 18.03.16 17:53

Zdravím. Jsem na tom úplně stejně. Bez injekce bych to nezvládl. Zubařka už to ví a vždycky mi ji píchne. Sice píchnutí trošku bolí, ale jen chvilku a rozhodně to stojí za to. Příští týden mě to čeká taky a to jsem tam byl minulý týden, ale po lokálním umrtvení injekcí se už tolik nebojím, samozřejmě se netěším, ale vydržím to. Bez injekce už nikdy, dokonce jsem zubařce už jednou i odpadl a museli mě křísit. Takže přeji pevné nervy.

Datum: 18.03.16 18:43
Ta předposlední věta určitě tazatele uklidní :-D

Od: coco
Datum: 18.03.16 20:23

Tyrat pacienta je nezakonne, takze umrtveni muzete vyzadovat, nebo zubare zalovat, dnes uz je bezbolestne osetreni samozrejmosti, zazila jsem i zfackovani zubare trapenym pacientem a vsichni od nej z cekarny znechucene utekli . Moderni vrtacky jsou v pohode a mladi zubari byvaji dobre proškoleni v empatii. Mam snaziveho novačka a je bezva *jasne*

Datum: 18.03.16 21:16

Jak uz tu nekteri psali, tak i ja jsem na tom podobne, alias, ze mam totalni hruzu ze zubare.. Moje doktorka me uz za ta leta zna a vi co prozivam jen jak vstoupim do jeji budovy..*sok* Jedna se mnou vzdy jak s malym miminkem a mluvi na me pomalu zdrobnele, aby me uklidnila:)Uz jsem se naucila, ze pokud mi musi neco delat, tak mi umrtvi celou pusu, ze potom uz nic necitim.. Naucila me se takto nebat tolik zubare a kdykoliv cokoliv, tak uz ze dveri "kricim", ze chci umrtvit... Udelejte to stejne a nechte si pusu umrtvit a hlavne reknete o sve fobii ze zubare a dobrej zubar vam pomuze... Ja chodim na preventivku s celou rodinkou co pul roku a nebyt malych deti, kterym musim jit prikladem a byt jejich vzorem o starani se zoubku, tak me zubar neuvidi pokud ho nebudu potrebovat, ale takto musim co pul roku sedet na kresle a cekat zda neco najde a nastesti uz dlouho nic..*ee*Jak rikam, nechejte si umrtvit pusu, vydrzte injekci zhruba 3 sekundy a pak uz nic neucitite... Pro me to potom uz neni bolest, ale jen cosi neprijemneho, ale neboli to..

Od: janka68
Datum: 20.03.16 13:06

Zubař co v dnešní době odmítne umrtvení? To už je snad nějaký dinosaurus. Nedejte se a trvejte na tom, nebo si najděte jiného, i kdyby byl z větší dálky.

Taky mám fobii, bez umrtvení prostě pusu neotevřu. :-D Každému zubaři to hlásím hned na prahu; a poslední dobou už ani nedávají injekci, ale jen potřou dásně nějakou umrtvovací vodičkou. Holt pokrok.;)

Datum: 30.03.16 23:53

Není problém - požádej zubaře , znecitlivění dásní..jsou na to přípravky...zaplatíš 50kč a je to!

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.