Nevim, co to se mnou je

Od: Datum: 16.03.16 17:26 odpovědí: 11 změna: 31.03.16 07:17

Predem poprosim o zachovani anonymity. Prece jen je to pro me citlive a chodi tu par znamych lidi.
Vysnila jsem si jen jedno dite a doufala ze si materskou poradne uziju, kdyz je to jen jednou. Skutecne, nazor se nezmenil. Budu mit jen jedno. Ale mrzi me, ze materskou neprozivam ani psoloviny tak, jak bych rada. Chtela sem chodit, ke svym kamaradkam co ditka maji, ale ty vecne nemaji cas (bydli uz jinde). Jsem placha, tak seznamovani s jinymi maminkami mi moc nejde. Male uz je rok, a ja chtela, abych mela kamaradky s detmi prave, aby se mala neustala pohybovala mezi detmi.
A co se tyce dale toho, ze bych ja chtela byt mezi lidmi. Partner je uz pul roku kamionak, a doma skoro nebyva. Kdybych chtela na nejake cviceni treba zumbu, musel by nekdo dojit a pohlidat mi na vecer dite (vetsina techto cviceni byva po 6 hod co vim). A to uz vetsina ma s vecerem jine plany. Napr. ma tchyne a prijde mi dost hloupe ji otravovat. I kdyz je pravda, ze jednou za tyden by to zvlandout mohla, ale i tak. (Proc mluvim o cviceni, porad mam 10 kg na vrch).
A co se tyce materskych center. Mozna by se mi libili ty, co jsou odstupnovane podle veku ditete, ale zas nikoho tam neznam a nedokazu se dokopat tam jit a seznamit se. Ta predstava prvni navstevy mi prinasi stres, tak se radeji nechci stresovat a neustale se to snazim oddalovat a pak se zas ale stresuju tim, ze sem na prochaskach s malou vetsinou sama a jen blbe "koukam" po povidajicich ci maminkach s kocarky.
Pres den si s malou hraji a plne se ji venuji a nechci pred ni na sobe davat cokoli znat. Ale vecer kdyz spi, ja se hroutim a prepadaji me tyhle myslenky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 16.03.16 17:47

Dobrý den, něco jste si vysnila a ono to samo nepřišlo. Když nic neuděláte, tak to zřejmě ani samo nepřijde. Chyba je ve Vás - pokud něco chcete, tak tomu jděte vstříc. Bude jaro, bude léto a hezké počasí - myslím, že chodící maminka má menší šanci na seznámení s jinou matkou (za chůze), než ta, která s děckem usedne na hřišti, resp.

seznámí se na stejném místě a přes ono dítě. Podobně to mají pejskaři, když venčí pravidelně a na určitém místě, tak se začnou seznamovat a povídat si. Takže, na hřiště a mít vstřícný a usměvavý obličej (a vyhlížet vhodné matky). Zdravím!

doplněno 16.03.16 18:41:

No, ono se zdá, že tazatelka má problém dlouhodobý, zde ho řeší opakovaně a rad již určitě dostala mnoho. Ovšem, chybí tam ten posun a hlavně snaha. Zatím tazatelka čeká, až to přijde samo a někdo si ji najde. Chtělo by to ten vstřícný krůček vpřed.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 17.03.16 00:57

Jasně, písek, tam to jde samo! Přes děti se seznámíte hned. "Podívej se na holčičku, jaké má hezké culíčky" a usmějete se na maminku. Můžete dodat, jaká je malá šikovná a už si budete povídat. Je to takhle jednoduché.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.03.16 17:55

Zdravím. Majjo, tento problém již řešíte delší čas a nikam jste se neposunula. Stresujete se z toho, že byste měla někam jít a seznámit se a stresuje Vás, že se cítíte sama. Toto by asi chtělo odborníka - psycholog, popř. psychiatr. Nečekejte, až stres přeroste v depresi a začněte se sebou něco dělat. Co si zkrátit právě večer tím, že si Zumbu zacvičíte prozatím sama doma? Zkusit se zabavit tím, co Vás baví a nač nemáte s dítětem čas - číst, ruční práce, malovat, psát...? A postupně si tak zvyknout na myšlenku, že konečně vyrazíte mezi lidi. Tchýně by občas pohlídala a Vy byste se občas odreagovala mimo domov a šla si třeba zacvičit mezi lidi. Chce si to jen dodat odvahu, dohodnout si hlídání a hlavně chtít pro sebe něco udělat.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.03.16 18:28
Vzhledem k tomu, že většina ženských má na mateřské sociální deficit si nemyslím, že by bylo nějak těžké pokecat s někým na hřišti a seznámit se. Pravda, občas se někdo tváří, jak kakabus, ale kvůli tomu přeci nezanevřu na ostatní lidi venku. Navíc každá nová známá Vás může seznámit s dalšími děvčaty do party. Možností je víc...

Datum: 16.03.16 19:50

To Vaše děťátko teprve začíná chodit. Nevidím to, že byste něco zmeškala. Teprve teď na jaře nastane čas na seznamování s ostatními dětmi. Nezapomeňte, že chůze bude nejistá a nějaký velký kontakt s dětmi může spíše ublížit, takže musíte být jako ostříž.

Až bude teplo a malá sedět na pískovišti, uvidíte, že tam s tak malým špuntem nebudete sama a přes půjčování hraček se na pískovišti jistě s někým seznámíte. Stačí se zeptat: jak se jmenuje Vaše holčička /chlapeček/, jak je staré to děcko, a můžete něco pochválit, jak hezky povídá, nebo běhá, nabídnout to pufované jelítko /kukuřičné?/, nebo co to je, apod.

Pokud nemáte hlídání přímo v baráku, nebo paneláku, nedá se nic dělat, prostě to musíte ještě rok, nebo nějaký čas vydržet, až malá odroste. Cvičte doma na podlaze, jak dáte malou spát.

Co nejdříve pozvat tchyni, nebo tchána na procházku s kočárkem? V sobotu, neděli, pokud chodí do práce. Při procházce si můžete hezky popovídat, poznat se, babičku nechte tlačit kočárek. Po několikeré procházce uvidíte, jak bude babi ráda a později můžete požádat o hlídání. Jak to dnes rádi říkají - tzv. salámovou metodou. Po procházce pozvěte na čaj s koláčem, který jste upekla. Udělejte si z tchyně spojence a zkuste se i jí na něco zeptat, nechat si poradit. Určitě bude ráda.

Od: pb®
Datum: 16.03.16 21:14

Jediná rada, odhodit ostych a zapomenout na plachost. Za chvíli bude teplo, zkuste zajít na hřiště, dítěti se jistě hra s pískem bude líbit. A sama na hřišti nebudete, vždy tam bude jiná matka, se kterou se dá popovídat a třeba navázat přátelství. Vždyť téma máte splečné, o dětech si můžete povídat dlouhé hodiny.

Když jsem byla na mateřské, za vhodného počasí jsem vyjela na kolečkové brusle každý den. Dítě bylo venku na čerstvém vzduchu, já jsem čas trávila sportováním a ne jen loudáním po okolí, kila šla dolů, kondice nahoru a mohla jsem cvičit i s dítětem. Hodně rodičů to tak dělá. Bruslí, běhá nebo jezdí na kole i s dítětem. Na brusle potřebujete sucho, ale běhat se dá každý den a nic k tomu nepotřebujete. Chce si to najít takovou pohybovou aktivitu, u které dítě nepřekáží. Cvičit doma na zemi také můžete, aniž byste potřebovala hlídání.

Jinak chápu, že být s dítětem doma bez partnera pořád sama, je na hlavu.

Datum: 17.03.16 07:55

Majo, toto, co popisujete, to můžete změnit pouze a jen vy sama. Pokud nepůjdete do nějaké herničky, centra jak říkáte a nepodíváte se, ve kterých dnech se scházejí mamiky s dětmi konkrétního věku a nezajdete tam, nic nezměníte. Nikdo vám nepomůže, protože kamarádkami mohou být mladé ženy, ale i ony mají děti a domácnost, která je omezuje. Musejí těmto požadavkům přizpůsobit svůj čas. Tedy jejich volný čas neexistuje. Musíte si vyhlednout, jak mladé maminky s kočárky odcházejí z domu a třeba se těší, že potkají nějakou jinou maminku, se kterou si popovídají. Ony jsou, tak jako vy, celé dny samy, pouze s maličkým dítětem a s nikým nepromluví. ;) My, babičky tohle velmi dobře známe. Jsou dny, kdy promluvíme jen s pokladní sámošky. Jen díky pejskovi, se kterým musíme ven a tam potkáváme podobé babičky s pejsky a dáme řeč. ;) Zajděte do nějaké herničky, Klubíčka, Centra atd a podívejte se, ve kterých dnech se scházejí děti, stejně staré, jako je to vaše. A pozor! Už bude teplo! A pískoviště a lavičky s maminkami a kočárky. Jen musíte překonat první ostych! Uvědomte si, že to, co cítíte vy, to cítí velmi mnoho maminek, kterým kamarádka na pokec chybí. Stačí se jen k nějaké přidat a její miminko pochválit. Ona odpoví a už se znáte! Je to jednoduché!

Od: balzerka
Datum: 18.03.16 23:18

Někde existují cvičení maminek s dětmi. Mateřská centra, různé ty Krtečky či Sluníčka. Zjistěte si ve vašem městě. Jinde zas jezdí maminky na kolečkových bruslích s kočárky. Najděte si takovou trasu. Já jsem si dcerku brávala s sebou na volejbal. Starší děti od jiných hráček ji vozily. Mám pocit, že jak pořád řešíte svoji nesmělost, že už z ní máte barieru. A opravdu by Vám tchyně holčičku nepohlídala? Ptala jste se jí? Pár hodin týdně. Já se na to těšila, až mi vnouče půjčí.

Datum: 28.03.16 23:16

U nás v Praze 6 na okraji města chodí maminky s kočárky a při tom cvičí. Je to tak zajímavé a moc se mi to líbí. Za nás takové aktivity nebyly. Také jsem neměla nikoho k dětem a všude musely chodit se mnou. Nestěžuju si. Přeju Vám, abyste si našla nějakou činnost, která by Vám pomáhala.

Datum: 31.03.16 00:15

To,co zažíváš,zná každá druhá holka od dítěte.Izolace od lidí,narůstá to,začneš se až bát s někým mluvit,protože se nechováš přirozeně...Pár kroků - nejdřív lapni tchyni,že prostě potřebuješ pomoct-musíš chodit cvičit,protože ti to řekla doktorka-začaly tě bolet záda a ty se bojíš,aby to nebylo horší.Určitě se lekne,že by pak musela se postarat o dítě,když tvůj muž je pryč a ráda pomůžePak si trénuj oslovení na pískovišti - úmyslně-zkus si to doma- ahoj,já jsem jana- vidím vás tady často,já nikoho neznám,můžu si přisednout? To jsou hezký děti,jak se jmenují?To můj/moje mi zase -a teď nahoď nejaký problém třeba-nechce jíst to a to-poraďte mi - lidi nejradši radí...nestěžuj si na samotu hned,to lidi odradí,spíš se usměj,směj se,když ony se smějí..třeba úmyslně-nevadí.Doma ráno a když si vzpomeneš se usměj-normálně roztáhni pusu-oblbneš mozek-bude ti líp.Bude jaro,choď co nejvíc ven,najdeš si mezi holkama kamarádky,všichni chtějí mít známý...neodkládej to,začni hned.Můžeš si domluvit cvičení,chodit s nima- chtěj radu,ne pomoc.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 31.03.16 07:17

Paspulko, úžasné! *palec*Každá věta, každé slovo! *palec*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.