Náhrada sypkoviny

Od: Datum: 13.03.16 15:36 odpovědí: 9 změna: 27.03.16 12:32
Dobrý den, z peřiny mi začalo vypadávat peří,dírka tam neni, prostě jen nekvalitní sypkovina. Nevíte, čím bych mohla peřinu obšít? Sypkovina je velmi dráha,neznáte tedy něco podobného, ale levnějšího?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.03.16 15:46
avatar

Pravá sypkovina je dražší právě proto, že nepropouští peří. Jestli chcete nahradit nekvalitní sypkovinu další nekvalitní sypkovinou, tak nic nevyřešíte. A nemyslím si že je zas až tak moc drahá. 160 cm šíře, metr 149Kč. Když koupíte nějakou levnější náhražku, tak moc neušetříte, protože se níž než na stovku a víc za metr nedostanete. A to se teda opravdu vůbec nevyplatí.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: pepicka
Datum: 27.03.16 12:32

Prosím, jak poznám při koupi dobrou sypkovinu? Podle ceny se to nepozná. Co je dražší a co levnější, nejsou-li cenové mantinely? Prosím radu na mail: malakytinka@ sezn...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.16 18:13
avatar

Já si myslím, že peřina to má spočítané. Buď ji dáte do čistírny, peří vyprat a přesypat do nové sypkoviny nebo se poohlédnete po štepdece z uměliny. Nějaké duté vlákno. Deka se dá vyprat, nejsou žádné problémy. Nějakou úplně levnou ne, zbytečně vyhozené peníze.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.03.16 19:59
avatar

Já mám po babičce jednu peřinu v brokátu a je mnohokrát kvalitnější než tu druhou vy sypkovině.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.03.16 21:43
avatar

Aja, brokát je něco úplně jiného a absolutně nemůže být použit jako sypkovina. Z brokátu se šily a šijí povlaky na peřiny. Sypkovina je specifický název pro určitý materiál. Brokát je jiný druh látky a šily se i šaty z brokátu. Mluvíte o něčem jiném...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.03.16 07:18
avatar

Vyřešila bych to koupí nové sypkoviny, jak radí Suzy a až bude hezky, peří venku přesypala. Předtím by ho možná neškodilo dát vyčistit. Obšívání nepomůže, stará látka může být řídká a peří vylézat po celé ploše, nejen ve švech. Proto obšití nic nezachrání. Píšete, že sypkovina je drahá. Ale uvědomte si, že kvalitní sypkovina Vám zase vydrží spoustu let, možná Vás dokonce přežije. To by levný hadřík nedokázal.

Je to už asi 30 let, co se ze sypkoviny šily sportovní bundy, byla to taková móda. Také jsem si ji ušila a byla k neroztrhání.

Z toho brokátu se spíš dělaly prošívané deky s umělou střiží. K tomu se používalo povlečení s takovou dírou - oválem, aby byla částečně ta vnitřní deka vidět, jaká je hezká. To všechno ale už odnesl čas.

Brokátové deky nám s manželem vydržely přes 30 let. Pak je ještě "dotrhal" v práci manželův služební pes. Ale pokud máte peří, je lepší investovat do vyčištění a dobrého sypku. Sama ušijete, přesypete a budete mít zase nové poležení. Nevidím to jinak. Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.03.16 08:50

Možná,že máte nekvalitní peří s malými brčky,,také mi to dělalo

Ohodnoceno: 0x
 
Od: chatarka
Datum: 14.03.16 20:20

Když ji dáte do čistírny peří, oni vám z ní udělají novou, nebo z peřiny deku a polštář. Vyberete si barvu sypku , udáte rozměry a uvnitř dostanete vaše vyčištěné peří. Jen se nejdřív zeptejte na cenu. Myslím, že tahle operace nás stála 1350,-. Obětovali jsme to, jelikož šlo o peří z našich husí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.03.16 07:13
avatar

Posledně, když jsem dávala do čistírny prát peřovou štepdeku 2x2m, protože to výrobce dovoluje, dívala jsem se tam na nabídku sypkoviny. Byly tam ty, které známe, jakoby naškrobené nějakou apreturou, tuhé a rachotivé při každém pohybu pod ní. Ale nabízeli i sypkovinu, jakou má moje, prací, peřina. Nevím co to je, ale je to tenká, hebká, textilie, s maličkými čtverečky jako vzotek. Jako bílý, dámský kapesník. Vůbec to nebudí důvěru. Ale peřinu, s prachovým peřím, mám pranou 3x a nikde nelítá ani kvapíčko.;) Až budete v IKEA, koukněte na peřové štepdeky. Sypkovina je úplně jiná, než na jakou jsme zvyklí.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.