Prvni narozeniny

Od: Datum: 22.02.16 20:04 odpovědí: 15 změna: 24.02.16 16:16

Poprosim o zachovani anonymity je to pro me citlive tema.
Tak uz to v patek bude rok, co se ma mala beruska narodila. Planuju oslavu. Sem pomerne citlivka, a asi mi v ten den upadne slza, ze mi to male tak rychle roste. Nevim ani jak ma vypadta ta oslava. Prvne bude dort, zakusky, neco slaneho, balonky, frkacky, cepicky, klasika. Oslava u nas doma prvne s mou stranou rodiny, druhy den s manzelovou stranou rodiny a treti den se tremi kamaradkami se starsimi detmi. Dorazi jen kdyz jsou narozeniny, jinak za nimi musim jezdit ja. Busem nebo vlakem, protoze nemam auto a kdyz uz mam moznost pujceni, tak se rizeni bojim. Pak se od kamaradek citim odriznuta. Kdyz nejsme tak mobilni jako ostatni (z jinych mest a vesnic).
Chtela sem najit kamaradku v miste, ale vsechny tak nejak odrazuju. Asi sem nejaka divna-
I kdyz se chci seznamovat tak na sobe potoruju, ze se sama ve meste mezi lidma necitim zrovna dobre, na toz se nejak seznamit.
Uz rok premyslim o navsteve materskeho centra, ale i tam bych musela sama mezi "zkamaradkovane" maminky a i z te predstavi mi neni zrovna dobre a nikde neni zaruka, ze se seznamim a zpratelim.
Jen sem se chtela vypovidat, jak se ted citim, a jak to na me vse doleha.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.02.16 20:22

Cítím to podobně,někdy mě představa trávení času s jinýma matkama děsí.Shodou okolností to na mě dnes taky dolehlo.Nejsem jako jiné matky,nebaví mě courání po kavárnách,parcích a tlachy o nesmyslech.Na druhou stranu nechci děti odříznout od lidí,vím,že by se měly pohybovat mezi lidma,ale moc kamarádek nemám,rodina celkem na prd...taky jako ty mám s toho těžkou hlavu.Představa dětského hřiště mě děsí.Jak budou větší tak budeme chodit ke skautům,plavat...ale teď se s tím budu muset poprat. Dnes jsem udělala velikou chybu,takže moje rada co nedělej.*stop*Na jednom webu pro maminky chodím na bazar,dobře se tam nakupuje i prodává,fakt jsem nadšená.Dnes jsem hodila dotaz do diskuze a sběhly se na mě doslova jako slepice na flus.Úplně se tam bojím podívat,protože jsou vůči jiným názorům(skoro všechny)útočné,zlé a rýpavé.Když hledám nějakou radu,koukám na ty diskuze,protože mě zajímají cizí zkušenosti,názory...ale citlivým lidem doporučuji se nezapojovat.

Každopádně já dělala řidičák v těhotenství,z nudy.Jedině překonat strach a využívat víc auto.Pustím si staré fláky a těším se na jízdu víc jak na tu návštěvu*tanec*ale zase na co jsou kamarádky za kterýma musí člověk dojet.Taky jsem měla takovou a jednou jsem řekla dost a nejezdím k ní...a nechybí mi.

doplněno 22.02.16 21:30:

No jo,ale stejně se takovým oslavám nevyhne.Sice udělá menší výzdobu,ale jednu i druhou rodinu pozvat musí,takže dva dny shonu jsou jisté.Já bych dort a výzdobu nechala,ať má malá krásné fotky,aby bylo poznat,že měla narozky.

doplněno 22.02.16 21:34:

marecek-jste mi to připomněla:-Dvíte co by Vám řekly ostatní matky na netu?že dítě nemůže být jen s matkou a otcem,musí se hlavně socializovat,nejlépe být pořád někde a s plno lidma.To bylo taky jedno s témat s čím se na mě dnes sesypaly.A já bláhová si myslela,že pro malé miminka je hlavní klid a domácí pohoda.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.02.16 20:22

Dobrý večer, můj názor je, že chystáte celkem pompézní oslavu pro svou berušku, která to ani neocení. Bude to spíš oslava pro Vás a Vaše kamarádky. Nedělejte z toho pro Vás stresující událost a radši zkuste to mateřské centrum. Každou chvilku věnovanou na organizaci oslavy, věnujte raději té malé. Nikdo Vás za to přece neodsoudí.

doplněno 22.02.16 20:53:

Martino,doplnila jste mou odpověď.

Malá teď potřebuje hlavně mamku a taťku a kontakt s nimi, až bude moct řádit s dětmi na oslavě, řešila bych to.

Viděla bych to na decentní a malé posezení či setkání s rodinou a s přáteli, klidně i mimo den narozenin. Vždyť to není maturita, tak proč ten stres? *tanec*

Datum: 22.02.16 20:38

Marecku, já musím souhlasit... roční mimčo nebude mít nic z frkaček, čepiček a podobných nesmyslů - osobně se přiznám, že mi to, navzdory mé profesi, přijde trochu jako americká zhovadilost. Neříkám, dát si dortík, pokecat, nějaké ty dárečky s hračkami a novým oblečením... ale nepřehánět.

S rodinou si udělejte pohodové odpoledne doma, s kamarádkami můžete navštívit ono zmíněné mateřské centrum, to je dobrý nápad *palec*. Dejte si zákusek, zaplaťte kámoškám kafíčko, dobře si popovídejte o dětech, děcka ať se vyřádí - a tím bych považovala oslavu za zdárně provedenou.

doplněno 22.02.16 20:58:

Marečku, jasný *placni*. Proč vymýšlet třídenní oslavu? Pro prcka, co si to nejlíp užije s novou hračkou, knížkou nebo plyšákem ... zbytečné i stresující.

Ohodnoceno: 1x

Od: vilik
Datum: 22.02.16 20:46

Tak nějak i můj názor. Při představě 3denní oslavy v tomto duchu bych raději dobrovolně strávil tento čas mimo dosah všech účastníků, klidně i v mateřském centru.

Od: mamka
Datum: 22.02.16 20:58
take si myslim zbytecne velkolepe

Datum: 22.02.16 21:39
Udělejte si pěkný den s prckem a manželem, případně prarodiče a fertig. Děcku je v roce jedno, jaký bude dort a pod. Žádné stresy. Pokud jej budete zahrnovat tunou dárků, za pár let se to může vymstít v podobě velkého nenaplněného očekávání.
doplněno 22.02.16 22:59: Mimochodem, nás to za 2 měsíce čeká taky se synkem.Prcek dostane malý dortík a sníme ho my, protože ještě nemá jediný zub K tomu nějaká drobnost. Co mu kupovat jako dar, když si nelíp vyhraje s superhračkama typu prázdná petka od minerálky, nebo taťuldovy staré hodinky?Uděláme si hezké odpoledne i s šestiletým bráškou, nafotím nějaké fotky do památníku, ať je na co vzpomínat.

Datum: 22.02.16 22:47

Stejně jako mamka a nebo Libor, k čemu pořádáte takové oslavy, "čepičky, frkačky, balónky"? Vám se to líbí? Dítě z toho určitě rozum nemá a divadélko pro příbuzné bych nedělal. Osobně si myslím, že dítěti je nejlépe s maminkou a tatínkem, chvilku si pohrát s návštěvou a konec. Nějakou hezkou obyčejnou hračku, dort a hlavně si s ním povídat. Já si často vzpomínám na svoje dětství, kdy mi v paměti nejvíce utkvěly chvíle, kdy byla doma pohoda, maminka si při práci zpívala, ale nějaký oslavy si nepamatuji. Jenom některé Vánoce.

Datum: 23.02.16 00:08

Také bych frkačky apod. vynechala, dcerce budou stačit svíčky na dortu..

Oslavu narozeni byste měla chystat pro dcerku, nikoliv pro své "kamarádky"

(prarodiče o takovou výzdobu podle mne také moc stát nebudou).

Uvozovky jsem použila záměrně, kamarádky bez nich by se o Vás zajímaly více, než uvádíte.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.02.16 08:13

Dítě z toho nemá rozum ... pro koho děláte trachtaci- jen aby druzí žasli? Zvlášť když se s nima běžně nestýkáte...takové věci jsou zbytečnost a vy si je tím nezískáte ,to mi věřte. Podle toho co píšete , že za nima musíte jezdit -jinak byste se neviděli...je něco špatně .Pokud cítím, že o mě někdo nestojí ... neangažuji se . Promiňte ,ale napsala jsem to jak to cítím... lepší jen jedna kamarádka - jistě ji někde potkáte -/musí být sympatie na obou stranách /než deset jakoby kamarádek... udělejte si oslavu s rodinou a buďte spokojená jak to je...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 23.02.16 08:36

"...dort, zakusky, neco slaneho, balonky, frkacky, cepicky, klasika (?)". *sok*

Co na tom vidíte za klasiku? Asi se moc koukáte na kýčovité americké seriály. Upečte (kupte) dceři malý dort a zapalte na něm 1 svíčku. Dcera bude chvilku žasnout nad hořící svíčkou, pak dort zdemoluje plácnutím ruky do šlehačky a ztratí o oslavu zájem. Pozvěte jen pár nejblišších, kteří následně pomůžou zbytky dortu sníst a nabídněte jim třeba kafe, čaj, nebo třeba sklenku vína. Čím míň lidí u toho bude, tím míň jich budete muset vyhazovat, až dcera uprostřed "svojí oslavy" usne a Vy nebudete chtít, aby jí budili.

Pokud uspořádáte velkolepou americkou párty pro širé okolí, většinu lidí tím spíš odradíte a spolehněte se, že Vás začnou pomlouvat (ve stylu: No co ta si o sobě myslí? Má holou ... a musí se tu takhle předvádět!).

Od: mp
Datum: 23.02.16 13:55

Mě se tady na poradně líbí, že to občas někdo napíše za mě, tu odpověď. Tato otázka mě vrtala hlavou (Jak může být ta matka tak blbá?). Nechtěl jsem urážet, a ejhle Magdon to napsal přesně.

Datum: 23.02.16 14:31

nebuďte zlý.Doba je taková.Třeba já byla za blbce,že pro ně nechci osušky s kapucí a oušky.Proč když se utřou i do obyč.ručníků?*nevi*ale rodině jsem přišla jako zlá matka...a takových příkladů by se našlo.Uvidíte že ty konfety budou očekávat.

Od: hk
Datum: 23.02.16 14:35

Myslím, že je úplně jedno, jak oslavíte první narozeniny své dcera. Jí samotné to je už úplně jedno. Moc nechápu, proč se potřebujete nutně "kamarádit" a sdílet s cizími lidmi své rodinné záležitosti.

Datum: 23.02.16 15:24

Dítě má rok,velký dort, krásné fotky, babičky, dědečky, pozvat na kávu a dort, můžete je pozvat i na oběd. Oslavu pro kamarádky a jejich děti, proč? Nerozumím tomu, proč mám hostit "cizí" lidi. Prvně měla vnučka oslavu s kamarády až měla 4 roky, pozvala si 6 dětí se kterými kamarádí, pak měly balonky a výzdoba význam, matky děti odevzdaly a za půl dne si je vyzvedly, jde-li vnučka na narozeniny také ji matka odevzdá a necpe se na oslavu. Vaše rodiče se nemusí? My míváme oslavu narozenin v jeden den a pozveme i prababičku.

Matky se seznámí na pískovišti, v MŠ... pak si domlouvají výlet třeba do ZOO..., jsou to akce pro děti.

Datum: 24.02.16 16:16

Já jsem hluboce přesvědčená, že to, co plánujete, to naprosté šílenství. Obrovský stres pro malé dítě, mladší batole, které nepobývá v kolektivu dětí např. v herničkách. Cizí lidé, cizí děti, hluk, pohyb. *cert*Tak pro vás, kdy se budete chtít správně a bezchybně předvést lidem, na kterých vám vůbec nezáleží. Vystresovaná, unavená, podrážděná. Vyděsíte i své dítě! *hej*NEDĚLEJTE TO! *hej*Tak malé dítě nevystavujte takovému bláznovství! Dítě, rodiče, babičky a dědečkové. Jen ti které holčička zná a kterým věří! Už s počtem lidí bude mít problémy, zvláště pak, když je zvyklá jen na vás a občasné návštěvy. Věřte staré kantorce ze školky, babičce 4 vnoučků. Nedělejte to!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.