Ucpaná mazová žlázka- jak na ni?

Od: Datum: 22.02.16 10:54 odpovědí: 7 změna: 22.02.16 13:08

Dobrý den všem. Prosím o radu,manžel má na lícní kosti velký otevřený por a okolo několik milimetrů zatuhlý podkožní maz. Místo není nijak bolestivé ani zarudlé,jenom je to prostě dost vidět. Máte někdo zkušenost jak změkčit obsah a poté jej vytlačit a vyčistit? Černá mast nepomohla,napářka obličeje také ne.

Na kosmetiku, nebo ke kožnímu lékaři ho nedostanu.:) Děkuji Vám všem a přeji krásný skoro jarní den. JISKRA


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 22.02.16 11:07
avatar

Dobrý den, ano, recept na toto mám, ale je to pro odvážné. Stačí k tomu normální šicí jehla (nebo špendlík) a "operovat" - propíchnout tu "kru" a potom vymačkat obsah. Následně vypálit např. francovkou. Ona poteče trochu i krev, chvilku to bude nepatrně bolet, ale následně se to zahojí. Zdravím!

P.S. Je to srovnatelné s říznutím při holení.

doplněno 22.02.16 11:41:

Správně by tento proces měl být zakončen kapkou krve - tedy, "operovat" do první krve. Tím je zaručeno, že je celý obsah venku. Záleží na velikosti dírky. Ta buď zaroste nebo zůstane jizvička (dírka). Ovšem, chlapa by ani jizvička rozhodit neměla (snad).

doplněno 22.02.16 11:44:

"Operaci" by měl dělat manžel, protože jen tak pozná, kdy to bolí a kdy ne. A je to zajímavé, jak hluboko se jehla může dostat a stále to nebolí - chce to odvahu a také přesnost (zasouvat jehlu do tuku a ne do kůže).

doplněno 22.02.16 12:15:

No, nerad bych poradil špatně, ale já si toho všimnu většinou při holení a tak zkusím vymáčknout nebo "operovat". Je dobré obličej napařit (to už víte) a jde to lépe. U sebe nepozoruji opakování na stejném místě nebo zvětšování po tom zákroku. To víte - tělo něco vstřebá a jindy zase ne a potom je to už problém pro doktora. Snad udělat to, co je nyní možné, počkat a zákrok třeba opakovat. A to místo pozorovat, co to udělá. Snad jen uklidnění, že život to neohrožuje (lépe i použít tu vodu s alkoholem a dírku vypálit). A také vědět, jestli jde skutečně o tuk nebo bradavici či znaménko - bradavici nebo znaménko určitě doma "neoperovat".

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.02.16 11:37

Děkuji Bene,tento postup již máme za sebou,vylezl ten černý špunt,na pohled je to už jen dírka,ale jak dostat ven to další,co je hlouběji? Nemám odvahu tam nějak rejdit na hloubku celé jehly.

Datum: 22.02.16 12:03

Tak kromě krve fakt nic,obsah je hodně tuhý. Chtělo by to něčím změkčit,aby to vylezlo. Tchán měl před lety něco podobného na zádech,nechal to být až do velikosti švestky a pak mu to museli řezat a antibiotika atd.

Ojizvu nejde,spíš aby se to neucpávalo dál a nezapouzdřelo,pak už jenom chirurgie.*sok*

Datum: 22.02.16 12:21
avatar

jj, hluboký zavrtaný vřídek, zvaný špuk.

Jestli ho rozvrtáte jak radí Ben, pak se špuk zajizví a zkamení a váš manžel tam bude mít dosmrti hrbolek, jako by měl pod kůží brok.

Radím : Vezměte manžela do akvaparku a učte ho plavat pod vodou. Hodina by mohla stačit. Špuk změkne a pak se uvidí jestli vyleze dobrovolně nebo ne.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.02.16 12:32

No možná by bylo rozumnější dojít na tu chirurgii , šmiknou to , vyčistí , dva stehy a hotovo. Alespoň u mne to tak kdysi bylo , pojizvě do roka ani památka.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.02.16 13:02

Děkuji za radu,má na to vliv ta chlorovaná voda,nebo rozmočení? Jak dlouho ho mám nechat bez nádechu? *smich*

Datum: 22.02.16 13:08
avatar

Tak jelikož v tomto tedy neporadím, jen dodám, že když jsem měl ztvrlý maz pro změnu v uchu, tak to rozkapali peroxidem vodíku a ten to tak narušil, že špunt byl uplně roztečený a to byl tvrdý jako beton...

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.