Antikoncepce-úhrada pouze záležitostí ženy?

Od: Datum: 20.02.16 11:27 odpovědí: 11 změna: 20.02.16 18:29
avatar

Dobrý den vážení rádci, obracím se na Vás s otázkou, je starost o antikoncepci a její úhrada pouze záležitostí ženy? K sexu a intimnostem jsou zapotřebí přece vždy dva.Jak to vidíte vy? Kdo by měl za antikoncepci platit a proč?

Děkuji za vaše názory a přeji hezký den!


doplněno 20.02.16 13:00:

Ještě doplňuji...s partnerem bydlíme v pronajatém bytě 4 roky.V začátku (cca 3 měsíce) společného bydlení jsme dávali naše příjmy na jednu hromádku, zaplatil se nájem a zbytek zmizelo vždy do 20 dne v měsíci, což mě samotné se nikdy nestávalo.Partner rád nakupuje, zvláště jak říká v akcích, nevěří, když říkám, že i v akcích lze utratit hromadu peněz, což partner dodnes neuznal.Ale abych neodbočovala, prostě po 3 měsících jsem navrhla, že už žádné peníze na jednu hromádku, o nájem se spravedlivě podělíme a jinak každý za své.Partner tedy žije od výplaty k výplatě, já si zvykla vést peněžní sešit, zapisuji si příjmy výdaje, co zbyde šetřím, systém mi vyhovuje, vytvořila jsem si menší rezervu na nečekané výdaje, koupila jsem si notebook, synovi přispěla menší částkou na koupi staro-nového auta...Antikoncepci co mám je na 5let a platí se jednorázově 6300,-.Před 5lety kdy jsme s přítelem se znali chvilku, jsem si platila sama.Nyní, kdy se blíží výměna a úhrada, jsem se partnera zeptala, zda přispěje, on odmítl.Nezlobím se za to na něj, jen o tom přemýšlím, zajímal mě názor druhých.Když teď pročítám vaše názory, tak jsem dospěla k tomu, že když se k tomu staví takto, komunikovat nechce, tak mu řeknu, že v případě, že bude on chtít sex, koupí si on prezervativ, když budu chtít sex já, zařídím si ochranu já.Mimo jiné v pondělí odpoledne řekl, že jde do obchodu, že mu došla pěna na holení, za hodinu se vrátil bez pěny, ale s velkou televizí, kterou si vzal na splátky, tvrdil, že v akci, levnější o 6 tisíc.Televize za 14999,- na splátky 600,- měsíčně, na 48 měsíců.V tu chvíli jsem byla šťastná, že máme oddělené finance, v duchu jsem si říkala, že přispět na společnou ochranu antikoncepce, to né, ale narvat "lichvářům" tolik tisíc navíc...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.02.16 11:37

Záleží jak se s partnerem dohodnete- žádné pravidlo tady jistě neexsistuje...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 11:53

Zdravím,ano antikoncepce je záležitostí obou partnerů,tudíž by měl muž přispívat. Jistě si sex také rád vychutná bez obav z případného nechtěného těhotenství. Záleží to na domluvě,jako všechno. Třeba zase váš partner financuje jiné společné aktivity,kino,restaurace atd. Potom bych po něm za antikoncepci nic nechtěla. JISKRA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 11:53
avatar

Dobrý den. Dotaz by se dal položit i obráceně – měla by se žena podílet finančně na koupi kondomů? To podle mne záleží na tom jak moc je vztah vážný a jak se dva vzájemně dohodnou. Vše je o přístupu a pocitu zodpovědnosti. Já třeba nevidím důvod proč by muž nemohl přispívat ženě na pilulky nebo proč by žena nemohla koupit občas kondom, pokud spolu vedou pravidelný intimní život. Pokud nejsou partneři a jde třeba jen o náhodné sexuální známosti, pak ať se muž stará o koupi kondomů a žena zase o svoji antikoncepci. Ale rozhodně si nemyslím, že úhrada antikoncepce je pouze záležitostí žen.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.02.16 11:58
avatar

otázka mi připadá trochu divná proto tak odpovím, vybírat třeba 200 kč za skok a hned bude na antikoncepci

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 13:08
Holt špatný výběr partnera! A tohle je vážně extrém..:-D
My se s přítelkyní v placení stridame,pro mne to je par korun, nicméně jsem to navrhl já,přítelkyně po mne nic sama nechtěla.
Na druhou stranu by mne hanba fackovala říct pritelkyni o prachy na opravu auta,povinné ručení, benzin atd.i když většinou jezdime společně.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 13:36

Když už by bylo potřeba o tom takto přemýšlet a šel bych na to zcela logicky, tak výdaje za antikoncepci bych považoval za společný výdaj. Pak už by záleželo, jak ve vašem konkrétním případě řešíte společné výdaje. U nás ale nějaké "moje, tvoje, společné" příliš neřešíme a kdo potřebuje, prostě to z některého účtu zaplatí.

Když ale čtu, jaký je váš partner finanční analfabet, tak vám těžko radit. Ale asi má zase jiná pozitiva, když s ním žijete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 13:53
avatar

Vždyť se tady pořád objevují názory jak je HA škodlivá a je jen na rozhodnutí ženy,zda jí bude do se tlačit.Co udělá se svým tělem...a muž nic nezmůže.Takže když se rozhodne ji jíst,má si jí platit.To už není jako si koupit sprcháč na půl.Já to vidím jako záležitost,kterou si řídí sama žena,zváží rizika,pozitiva a taky i placení.


doplněno 20.02.16 13:59:

...a ještě bych zavedla,ať chlapi(partneři) platí i pernamentky do fitka,když chtějí ať vypadáme dobře.Kdo to má pořád platit,vždyť si přece taky šáhnou:-Da zadarmo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miriam
Datum: 20.02.16 14:41
ja si myslim,ze nejste naladeni na stejnou notu a ze ten vztah moc nefunguje.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 15:18
avatar

Máte pravdu, jak jsem ze začátku myslela, že to bude dobrý vztah, postupně přicházím, že jsme, jak píšete, naladěni každý na jinou frekvenci.Jsme v tom nájmu spíše jako spolubydlící, co se spolu občas vyspí, každý platí svou část nájmu.Rozhodně si ho brát nechci,ale "nevraždíme se navzájem", jen komunikace (z jeho strany) vázne, nechce řešit nepříjemné věci, co život přináší, to by ho vedlo k výbuchům vzteku.On je ve znamení Raka, já Kozorožka.

Od: rybana
Datum: 20.02.16 15:39

Úsměvné, divné, souhlas s majo. Antikoncepce je věc ženy, když s ním nebudete spát ušetříte. Proč s ním vůbec jste?

Když jste nespokojená, jedině vyměnit chlapa nebo si nechat platit za sex.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.16 18:29
avatar

Já na typy podle znamení věřím a raka pro mě nikdy:-Djsou vznětliví,snadno se vzteknou a hlavně přecitlivělí.Pro mě byly prachy ve vztahu vždycky důležité.Pokud chlap umí hospodařit a má nějakou finanční gramotnost,hned se s ním lépe a jistěji žije.Jste kozoroh,spolehlivý,rodinný typ,poctivě se staráte o své peníze...takže nebudete s takovým člověkem štastná

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.