1x

Velmi tvrdé ručníky

Od: Datum: 08.03.16 11:20 odpovědí: 5 změna: 08.03.16 18:40

Pochybuji, že by se nám změnila voda, peru stále v gelu a poslední dobou mám ručníky pořád tvrdé, zkoušela jsem různé aviváže, přidat máchání, niv nepomáhá. S lítostí vzpomínám na doby minulé, kdy jsem mívala ručníky nadýchané. Děkuji za radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.03.16 11:26

Já jsem to takhle měla předloni. Ručníky byly tak tvrdé, že až rachotily. Namočila jsem je na noc do octové vody a pak znovu vyprala a místo aviváže dala znovu ocet. Naštěstí bylo léto a venku ocet vyčuchnul. Dnes, když ručníky jsou tvrdé, dám místo aviváže ocet. Do nádžky na aviváž se vejde necelé deci a na nějakých 15 litrů vody na máchání, je to bez citelného octového zápachu. Ručníky změknou.

Ohodnoceno: 4x

Od: ben®
Datum: 08.03.16 11:51

Dobrý den, přidávejte do praní i Namo. Voda bude měkčí a uleví se i pračce.

Dobré je sušit pomalu, resp. přírodně venku. Zdravím!

doplněno 08.03.16 16:38:

bomba - ano, Namo slouží primárně k namáčení prádla, ale vodu změkčuje. Zkuste si to (jako já) a zároveň ušetříte dražší prací prášek.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.03.16 16:31

Namo - slouží k namáčení prádla
Soda - slouží k změkčení vody a k namáčení a praní prádla

Datum: 08.03.16 17:07

Ocet, aviváž, soda, všechno jsem už vyzkoušela. Nic nepomohlo výrazně. Prádlo v létě suším venku a stejně byly ručníky a utěrky tvrdé. A vůbec všechno ostatní prádlo. Dříve tomu tak nebylo. Dokonce už ani nekupuji žádné prášky, ale dělám si ten prací gel z mýdla sama. Nic nepomohlo tak, abych byla spokojená. Vyřešila jsem to sušičkou prádla. Já vím že to je hloupá rada, ale opravdu mám teď prádlo měkké jako dříve, ještě snad lepší. Také jsem váhala ji kupovat, ale už jsem těch škrábavých ručníků a všeho ostatního měla plné zuby. Podle mne to bude tím, jak upravují vodu, nebo to dělají ty automatické pračky, já nevím, ale je to fakt. Nedávám prádlo do sušičky úplně mokré, napřed ho nechám proschnout normálně a pak ho dám jenom na 30 minut do sušičky a je krásně nadýchané. Vím, že to je investice, nebo na sušičku nemá každý místo, ale píši své zkušenosti v dobrém.

Ohodnoceno: 1x

Od: sandra19
Datum: 08.03.16 18:40

Ahojky. Zkusila bych vše oprat v děckém prášku i aviváži :) mě to zabralo:)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.