Zvýšený tep

Od: Datum: 10.02.16 20:03 odpovědí: 5 změna: 11.02.16 13:12

Dobrý den, prosím tímto o radu, jak na zvýšený tep srdce. Manžel bere léky na zvýšený tlak, ale poslední dobou se mu, zejména po ránu, mírně točí hlava, tlak je nízký, popř. v normě, ale tep je zvýšený /přes 80/. Při kontrolním pohovoru u lékaře v minulém týdnu mladý lékař na tuto informaci nijak nereagoval. Jak to upravit? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 10.02.16 20:15
avatar
Tady je jedna rada.
Najít si starého,zkušeného lékaře !
Srdce a kardiovaskulární systém jako takový a problémy s tím,není opravdu legrace.
Manžel potřebuje péči odborníka.
Neberte to na lehkou váhu.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.02.16 20:33
avatar

Necítí-li se váš manžel v pohodě, tak určitě zase na místě návštěva lékaře. Jak moc váš manžel srdce trénuje? Sportuje? Nebo je spíše gaučový typ? Nemá váš manžel nadváhu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: novisls
Datum: 11.02.16 00:06

Kombinace "Manžel bere léky na zvýšený tlak.." a "...tlak je nízký, popř. v normě..." je naprosto úděsná a jen ukazuje na chybu buď jen v lékaři, nebo celém systému, který nutí zdravé lidi pobírat léky na vysoký tlak i přes jejich prokazatelné negativní účinky.

Pro člověka, který rád zkouší je jasné řešení: koupit tlakoměr (nejlépe mechanický), měřit si tlak během dne, zkoušet velmi pozvolna snižovat dávku a případně "léky" vysadit. Nebrat nijak extra vážně mírně vyšší systolický tlak a snažit se spíše tlak snižovat životním stylem a stravováním, protože to je bez nežádoucích účinků.

Po tomto doporučení matka a momentálně nic na tlak nebere. Když oznámila lékařce, že to přestala brát, tak jí řekla "Mě to je jedno." :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 11.02.16 02:34

Nazdar člověče, mechanický tlakoměr/ tonometr/, tak taky stetoskop, jinak nepoznáš kdy máš co zjišťovat a co kde číst za data, rada není blb-á, ale pro velké množství neznalých nepoužitelná, máš-li čas dopiš, když už sis to načal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: novisls
Datum: 11.02.16 13:12

Nevím, co přesně mám dopsat, ale pokud "návod k použití" tonometru, tak popsáno je to tady: http://www.wikiskripta.eu/ind…tr#Rtu.C5.A5ov.C3.BD_tonometr a pro lepší měření pak do podrobna tady: http://kardioblogie.blogspot.…astejsi-chyby-pri-mereni.html

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.