Liposukce kolen - zkušenosti?

Od: Datum: 03.02.16 13:22 odpovědí: 21 změna: 06.05.16 13:54
Ahoj všichni,
po dlouhém rozmýšlení jsem se rozhodla pro liposukci kolen.. :) Jsem štíhlá, ale kolínka jsou prostě ovarová a ne a ne se toho zbavit. Nikdy jsem na žádném zákroku nebyla, tak se hrozně bojím. :D
Chtěla jsem se zeptat zda některá z Vás nemá zkušenost právě s liposukcí kolen - jak dlouho to bolelo,za jak dlouho zmizí modřiny, zda se budu moci normálně pohybovat, co si na sebe vzít v den D.. :)
Doktor mi k tomu své řekl, ale zajímá mě konkrétní zkušenost.
Navíc, mám si před operací zajistit testy na krevní obraz a srážlivost krve, nevíte kde se takové vyšetření provádí? Musím k obvodní doktorce pro papír nebo rovnou do nemocnice kde dělají odběry krve?
Jsem hrozný strašpytel, přemýšlela jsem, že si vezmu i nějaký prášek na uklidnění, někde bych našla doma Neurol, ale mám strach zda si ho vůbec můžu vzít i když budu v lokální anestezii..? :o
Děkuji všem za vzácné rady.. :)

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.02.16 13:46

koleno je kloub, kloub nelze zmenšit

asi těžko budete mít liposukci kloubu o:)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.02.16 13:56
A nebojíte se že se něco po... A vy do konce života budete chodit v lepším případě o francouzských holich?
No sice hole, ale zato výstavní kolínka *zeď*
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.16 14:00
avatar

nedejte na ty přede mnou - oni nechápou, že vám jde o ten tuk okolo kloubu, nikoli o kloub samotný...*ee* ty testy na krev.obraz atd. - to chce si zajít za obvodní doktorkou a ona vám buď přímo odebere krev a pošle do laboratoře (tak by možná bylo líp přijít rovnou ráno a nalačno), nebo vám vypíše papír do laboratoře... s tím práškem na uklidnění nevím, optejte se své obvodní - ale myslím, že ta lokální anestézie je dostatečná a další prášky by byly spíš na škodu... tak držím palce! :)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: luckamikul
Datum: 03.02.16 14:50

Moc děkuji, ano ano,myslela jsem odsátí tuku, samozřejmě ne něco dělat s kloubem. *hi* A s tou doktorkou děkuji, zajdu si k obvodní.. :) Výsledky nemají být starší 10 dnů, takže mám ještě 5 dní čas.. :) A s tím Neurolem máte asi pravdu, napadlo mě si jej vzít na zklidnění, ale asi je to zbytečné.. A nevíte, musím obvodní lékařce nahlásit že jdu na liposukci kolen? Nevím jak jinak jí odůvodnit že potřebuji ty testy. Jsem z malého města a mám obavy aby všichni něvěděli že jsem byla na odsátí tuku, raději bych to nikomu neříkala. Děkuji!

Datum: 03.02.16 14:54
avatar

musíte jí nahlásit, že to potřebujete v rámci předoperačního vyšetření, víc by jí nemuselo zajímat... ale určitě bude zvědavá... leda si vymyslet nějaký jiný zákrok? odmítnout odpověď? opravdu nevím... *nevi*

Ohodnoceno: 3x
 
Od: luckamikul
Datum: 03.02.16 15:01

Děkuji.. :) Udělám jak říkáte, řeknu doktorce že to potřebuji na předoperařní vyšetření, snad se v tom šťourat nebude. :D Zkusím ještě pohledat na netu že bych si opravdu něco vymyslela nějaký menší zákrok. :-D*hi*

Od: xy
Datum: 03.02.16 17:14

před operací jsem si nechávala předoperační vyšetření dělat ne u našeho obvoďáka na maloměstě, ale u internisty v krajském městě, kde jsem i šla na operaci. Normálně jsem tam zavolala, dosti předem, řekla , kdy jdu na operaci, a kdy tedy potřebuju vyšetření, objednala se , a bylo.Vvýsledky , krásně podrobně zpracované ale celkem nezajímaly nikoho v nemocnici, natož obvoďáka, kterému jsem je dodatečně donesla. Škoda, starší internistka si dala fakt záležet, a pořádně mě vyšetřila, a sepsala hotový sloh

Ohodnoceno: 1x
 
Od: luckamikul
Datum: 03.02.16 17:41

Tak to jste měla super, bomba nápad.. :) Já jedu na kliniku ve které mi přímo vyšetření asi neudělají, ale možná svoji obvoďačku budu moci nějak vynechat.. *hej*Hlavně ať at lipo kolínek dopadne dobře. Děkuju moc za tip! :)

Od: xy
Datum: 03.02.16 17:55

no, tehdy jsem přímo potřebovala vyšetření od internisty. Ale tím pádem o tom obvodní vůbec nevěděl. Je třeba ale nenechat to na poslední chvíli, našla jsem si na netu pár internistů, obovolala je, jestli mají čas... Ale opravdu je třeba domluvit se předem, nenechávat to na poslední chvíli.

Držím pěsti, ať to dopadne

Ty kolena bych taky potřebovala, mám to taky tak , jak popisujete, a od mládí. Tohle mě nenapadlo

Ohodnoceno: 1x
 
Od: luckamikul
Datum: 03.02.16 19:56

Moc děkuji, jakmile bude těch 10 dní do zákroku, zavolám internistům v okolí a třeba budu mít štěstí.. :) Tu liposukci mám 18.2. ve Zlíně, tak sem pak napíšu jak jsem dopadla, zda jsem přežila.. *modla*:-D Na výsledky si pak budu muset nějakou dobu počkat, ale zase, úbytek tuku na kolenou by měl být trvalý, tak to za to stojí.. Děkuji všem za pomoc! *slunce*

Datum: 03.02.16 14:33
avatar

Nechci být vtíravá nebo nesmyslně zvědavá, ale kolik máte roků? Já, na sobě jsem pozorovala změny, jakože stářím, nejprve na kolenou. Vlastně těsně nad nimi. A až pak na pleti a jinde.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.02.16 14:47
avatar

babko, každý to má jinak - já mám "vepřová kolínka" od mládí, ačkoli jsem jinak nebyla vůbec tlustá - moje máma to měla taky tak... a odjakživa mě to štve, chtěla bych mít krásně štíhlé nohy, ale jakž-takž mi zhubly pouze když jsem byla extrémně vyhublá... - proto tazatelku chápu :)

Ohodnoceno: 4x
 
Od: luckamikul
Datum: 03.02.16 14:57

Jsem ráda, že mě aspoň někdo chápe a nejsem v tom sama.. :) Uvažovala jste taky s tím něco dělat nebo to neřešíte? Já jsem právě štíhlá hodně i cvičím, ale ty kolena mě tak nějak hyzdí. Nedávno jsem se právě dozvěděla o možnosti odsátí, tak jsem se rozhodla do toho jít i když se bojím.. :)

Od: luckamikul
Datum: 03.02.16 14:53

Děkuji za Vaši odpověď. :) Je mi 27 let a ty kolena mě trápí už hodně dlouho, cvičení, nic nepomáhá, vím že je to v podstatě hloupost, ale opravdu mě to trápí, díky kolenům mám nehezké nohy. :-/

Datum: 03.02.16 14:41

zde se vše pěkně popisuje , žádný neurol si neberte ...jistě to nebude nic bolestivého

http://www.obcare.cz/liposukce-kolen

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luckamikul
Datum: 03.02.16 15:06

Moc děkuji, stránku si prostuduji. Já ten Neurol právě chtěla pro svou duševní pohodu, opravdu se hodně bojím, vím, že to bolet nebude jelikož budu v lokále, ale jsem neuvěřitelný strašpytlík.. :-D

Datum: 04.02.16 05:31
avatar

Ahoj, Lucko, za mě - vybodla bych se na to. Zítra jdu na umělé koleno. Co bych dala za Vaše kolínka, která ač trochu ovarová, jak píšete, jsou jinak zdravá a slouží Vám dobře.

Díky marnivosti si plastičtí lékaři mastí kapsy, pacienti někdy ztratí kus svého zdraví.

Vašemu manželovi Vaše kolínka jistě nevadí, to by si Vás nevzal. A ostatní? Těm to může být jedno. Není každý jako barbína. Chovejte se přirozeně, na pláži noste svá kolínka hrdě. Jinak - sukně kapku pod kolena. Za mlada jsem milovala kalhotové sukně, měla jsem jich asi 5. Volné, pohodlné jako kalhoty a přitom žensky půvabné jako sukně. A klidně se dala vyhodit nožka i přes rám pánského kola.

Proč do toho zbytečně řezat, píchat, když to nebolí a funguje to? A na krásu má každý jiný úhel pohledu. Třeba se Vaše nožky někomu moc líbí.

Jinak - vyměním s Vámi koleno! Pravé určitě, možná se dohodneme i na levém.*smich* Ovárek mi vůbec nevadí, pochopila jsem už, že jsou důležitější věci v životě. Podstatná je pro mě funkčnost. A VO TOM TO JE! Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 

 

Od: luckamikul
Datum: 04.02.16 08:38
Dobré ranko paní Jago,
moc Vám děkuji za Váš příspěvek, na jednu stranu máte pravdu, příteli to nevadí, líbí se mu moje nožky, ale já tento problém řeším od střední školy kdy jsem si všimla že mám jiná kolínka než ostatní slečny a trápilo mě to. Máte pravdu že je to banalita, ale nemůžu si pomoct, chtěla bych to změnit a když se tu ta možnost naskytla, rozhodla jsem se do ní jít i když mám veliký strach ať tam neomdlím..
Jste velice rozumná, Váš příspěvek mě pohladil na dušičce, máte pravdu že jsou důležitější věci než vzhled. Ale já už zaplatila zálohu a jsem rozhodnutá to risknout.
Vám dneska držím palečky ať vše dopadne jak má a jste šťastná!
Od: rita®
Datum: 04.02.16 16:08

o liposukci kolen jsem nikdy neslyšela, ale začalo mě to zajímat, protože mám podobný problém jako vy už od mládí :) ano ano, můžu být ráda že mám zdravá kolena ale nepovažuji za marnivost když chce mít někdo i hezká kolena, aby je mohl ukázat v sukni...zvlášť když se za ně stydí už od mládí :) já mám nohy celkem štíhlé, rozhodně si nestěžuju, ale tuk na kolínkách mám a vadí mi to, má to celkem vliv na sebevědomí :D navíc ho nemám jakoby vepředu ale na vnitřní straně což pak opticky dělá ještě víc nohy do X.

nevíte, jestli zůstanou po zákroku nějaké jizvy? přeci jen se tuk musí nějak dostat ven...neřekl vám k tomu něco doktor? a můžu se zeptat, jestli víte na kolik vás to vyjde?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luckamikul
Datum: 04.02.16 18:12
Dobrý večer,
jsem opět ráda že v tom nejsem sama.. :) Já jsem také toho názoru že když má někdo komplex který jde řešit, proč do toho nejít.. ;)
Co se liposukce kolen týká, vyjde mě na 9 000 Kč + 1 500 Kč za kompresivní prádlo, celkem tedy 10 500 Kč.
Já konkrétně jedu do Zlína do Lasercentra k panu Dvořákovi. Je to opravdový profík, slyšela jsem na něj hodně chvály.
Co se jizev týká, tak by tam žádné zůstat neměly, udělají pidi řez na místě kde i kdyby jizvička zůstala, nepůjde vidět. Spíše se bojím hojení a bolesti, ale pan doktor mě uklidňoval, že to tak strašné není že se opravdu nemám bát.. Kdybyste chtěla, můžu vám pak nafotit kolínka před a po lipo.
Držte mi palce, 18.2. mě to čeká! :)
Od: mudrjanpilka*
Datum: 06.05.16 13:54

Dobrý den, testy, které jsou Vaším chirurgem požadovány si můžete obstarat buď u Vašeho praktického lékaře nebo by Vám mělo být nabídnuto obstarání těchto testů ze strany kliniky. Bolest každý snáší jinak. I když Vám 10 žen poví svůj názor, Vy můžete pociťovat úplně něco jiného. Operace v lokální anestezii, kdy je pacient při vědomí jsou vždycky méně příjemné oproti celkové anestezii, kdy všechno prospíte. Pokud se ale jedná o zákrok, kde je možnost zvolit lokální anestezii, je to pro Váš organismus určitě lepší varianta. Hezký den MUDr. Ján Pilka, plastický chirurg

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.