Bublinková folie a pád z velké výšky

Od: Datum: 02.02.16 01:31 odpovědí: 6 změna: 02.02.16 11:04

Čistě teoreticky, dalo by se přežít když by se někdo obvázal hodně velkou vrstvou bublinkové folie a skočil z velké výšky třeba z 2 pater nebo rovnou z paneláku? :-D Viděl jsem video jak lidi skáčou do bazénu plnýho balonků a nic se jim nestalo tak mě napadlo tohle :-D

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.02.16 05:13

viz mythbusters (borici mytu)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.02.16 05:27
Dvě patra, to je tak 6 metrů. To se dá přežít, čteme o tom stále v Černé kronice. Třeba i s malým lehkým zraněním. Bez bublinek.
Z paneláku okolo 35-40 metrů by ty bublinky asi moc nepomohly.
Pokud nafouknuté balónky pruží a postupně praskají pod váhou osoby, dá se předpokládat, že by mohly zpomalit rychlost jejího pohybu až k nule. Záleží na hmotnosti osoby,výšky a rychlosti pádu, z jakého materiálu jsou balónky a jaké je jejich množství. Při nejhorším se zastaví až o dno bazénu. Au!
Do tenisákû by to také asi hodně bolelo. A pád do vody z velké výšky také dost bolí.
Sem tam nás napadají blbosti. Jak dobře, že jen malé procento lidí si svoje nápady neověřuje v praxi.
Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 02.02.16 05:41

Dobrý den, tak, doufám, že jde pouze o teorii - a bez možné praxe. Mohlo by to být docela "zábavné" vidět, jak po dopadu následuje ještě několik odskoků a i dalších dopadů, protože by zřejmě došlo k odpružení. Jenom nevím, jak by to bylo např. s nějakým orgánem v dutině břišní nebo mozkem - tam by mohlo dojít k utržení, resp.

k nárazu mozku na lebku. Takže, přežít možná, ale bez zranění asi ne. Zdravím!

Datum: 02.02.16 05:47

Jak píše joudic. Byl to myslím Adam, kdo měl na sobě tak půlruha metrovou vrstvu folie a to ještě speciálně vytvarovanou. Pustili ho z asi deseti metrů.

Pozor, nezkoušet doma, předtím byly provedeny testy s figurínou a akcelerometry.

Jinak do bazénu s například molitanem přistávají freestylisti (moto, cyklo atd...) při tréninku. Bazén je něco jiného, tam se energie má kde rozložit, narozdíl od obalu těla...

doplněno 02.02.16 05:54:

doplněno 02.02.16 05:55:

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.02.16 06:45

Já si myslím, že člověk obalený bublinkovou folií ve velké vrstvě, by si ani nemusel příliš natlouci, ale je otázkou, co prudké zpomalení, zastavení, udělá s vnitřními orgány a s mozkem. Jsou případy, kdy malé dítě bylo zabito prudkým třesením, následným krvácením do mozku. *hej*Měla jsem holčičku ve třídě, jejíž tatínek jel na služební cestu, autem se čtyřmi lidmi. Měli havárku. Nikomu se nic nestalo, jen tenhle tatínek havárii nepřežil. Spal a při nárazu šla hlava prudce dopředu a pak dozadu a on si zlomil vaz. *sok*

Datum: 02.02.16 11:04
Jednou jsem koukal na naše kaskadéry a ti kluci skákali do papírových krabic. Složili prázdný krabice do několika vrstev, hezky na vazbu jako cihly a, hoplá...
Taky to bylo dobře z druhého patra.

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.