Nemám přátele

Od: Datum: 29.01.16 21:45 odpovědí: 5 změna: 30.01.16 08:56
Ahoj, je mi 14 (za 2 měsíce 15) a nemám žádné kamarádky. Bydlím na vesnici a tady žádné holky v mém věku nejsou. Ve škole se se mnou taky nikdo nebaví, holky z mé třídy jsou jen blby, které se se mnou baví jen když tam nemají svoji kamarádku. Já tohle nepovažuju za přátelství, když se se mnou baví, jen když nemají s kým jiným... Facebook nemám, protože mi ho rodiče nechtějí dovolit a sama ho ani vlastně nechci. Takže i kdybych měla nějakou kamarádku, nemám si s ní jak psát. Ale to je jedno, protože já žádnou kamarádku nemám. Je to normální? Nemít v (skoro) 15letech přátele?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.01.16 22:25

Když tu zapátráš ve starších otázkách, najdeš jich spousty podobných. Je to normální, někteří lidé jsou uzavřenější a hůře si hledají kamarády. Najdi si nějakej sport, nebo jinou věc co tě bude bavit, tam se potkáš s někým, co bude mít stejné záliby a mohou s vás být kamarádi.

Ohodnoceno: 0x

Od: strakatypes
Datum: 29.01.16 23:28

Když nejsou děvčata stejné věkové kategorie, podívej se, jestli by u vás nebyli kluci.

Nemusí ti to vyhovovat, takže bych se zaměřila na mladší kamarády. Možná, že ti dají více, než kamarádky tvého věku.

Ono podílet se na výchově a přátelství mladší generace poposune i tebe do jiného levelu. Budeš za ně odpovědná, budeš si vymýšlet a získávat informace čím je zabavíš, uvidíš, jak jsou bezprostřední, veselé. Nyní si myslíš, že jsou to malé děti, ale časem věkový rozdíl pomalu mizí a ty získáš kamarády a přátele a celý život. A oni zase starší kamarádku, na kterou by se mohli v životě obrátit při různých problémech, ale i radostech.

Též nikdy nevíš, pokud by se ti líbilo být ve společnosti menších dětí, jestli si nezvolíš práci v mateřské škole, nebo pedagogický směr na prvním stupni, v družině apod..

Datum: 29.01.16 23:39

Bude Vám 15 let. Tudíž se kolem sebe začínáte rozkoukávat. Hledejte si přátele mimo školní prostor, pokud nejste schopná najít si je ve škole a začlenit se tak do kolektivu.To, že nemáte Fb jetě neznamená, že nemůžete navázat kontakt s kýmkoliv i mimo něj. Je spousta děvčat, která jsou na tom stejně jako Vy...A i chlapců..A jsou z toho neťastní stejně jak Vy...

Datum: 30.01.16 07:13

Píšeš: Holky ze třídy jsou jen blbý...Tak jak od blbých holek můžeš chtít kamarádství? Děláš si to sama, jsi rychle hotová s úsudkem. A ony si o Tobě myslí asi totéž, že jsi blbá. Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá...

Když nemáš ráda spolužačky, najdi si kamarádky jinde, kam chodíš. Ve sportovním oddílu, v keramickém kroužku, v hudebce...Budete mít stejné koníčky, tím spíš si budete rozumět.

Nebo kamarádky z vedlejší vesnice. Měla jsem kamarádku 3 km od nás. Přijela na kole za mnou, nebo já k nim. A něco jsme podnikly. Menší vzdálenost není na překážku, pohneš zadkem, projedeš se přitom.

Hlavně nebuď nikdy předčasně hotová s úsudkem. Nakonec zjistíš, že "ty blbé" /podle Tebe/ vůbec blbé nejsou. Že ten blbý byl někdo úplně jiný. Nemám pravdu? ;) Jaga.

Od: pavlajsem
Datum: 30.01.16 08:56
Jenže oni jsou blbky kvůli tomu, že se se mnou baví jen když nemají s kým jiným.

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.