Nevěra manžela

Od: Datum: 28.01.16 11:06 odpovědí: 37 změna: 29.01.16 18:30

Dobrý den - chtěla bych se poradit z vašich zkušeností.

Píše se toho tady dost a každý radí něci jiného.Chtěla bych znát názor někoho kdo to zkutečně zažil.

Po 25 letech manželství mi loni k vánocům manža naservíroval dárak v podobě:mám milenku,je to silnější než jsem myslel.Jsem zamilovanej,je mi s ní dobře a dává mi to co ty ne!No aco dál - nejím,nespím a dokonce jsem šáhla i po vlašce.Ale nic jsem nevyřešila.Příčina bude asi ve stereotypu - já doma s naším 12 postiženým synem a on věčně v práci nebo hospodě.No teď vlastně i u své o 16 let mladší milenky.

Chtěla bych vědět jak se nezbláznit a vrátit manžela.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.01.16 11:19

A proč ho jako chcete vracet zpátky? Stejně býval stále v práci, tak co se tak moc změnilo? Berte to tak, že je-li ten váš manžel zamilovaný, tak s ním nyní nic nepohne. Až po odezení fáze zamilovanosti, když zjistí, jaká ta jeho současná milenka je a že si možná ani tak moc nepolepšil. Do té doby asi budete muset žít svůj vlastní život, pokud možno ne s flaškou v ruce.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.01.16 11:31

Zpátky bych ho chtěla a dokázala bych i odpustit.Přeci jenom jsme spolu docela dlouho,máme děti.Opravili barák - to se přeci kvůli nějaké roztažnožce nedá během pár dní zapomenout.Ale jak jsem se přesvědčila dá.

Co má víc než my?

Datum: 28.01.16 11:46

Ale no tak, podvedená tazatelko, ona ta milenka není zatížená stereotypem, rodinnými starostmi. U ní je to paráda, sex nádherný, milenka zatím po něm nic nechce. Pochopte to, o to tady jde. O to vzrušení z nového, dlouho nezažitého. A vy budete po manželovi chtít, aby se toho vzdal? Když momentálně není schopen přemýšlet ničím jiným než svým nadrženým rozkrokem? Píšu to takto hnusně, protože nevěra je hnusná. Nemáte záviděníhodnou pozici. Ale nátlakem si muže už asi neudržíte, zvláště ne, pokud ho ta babizna kurevná bude chtít za každou cenu. Snad jen tolik ještě napíšu, vy jste zákonná manželka, ona je kurva. Z toho vycházejte. Jen ať si ho milenka užije se vším všudy - tedy i se starostmi o jeho špinavé prádlo. Za chvíli ho možná bude mít plné zuby.

Upozornění od sys kapkanadeje 28. 01. 2016 14:40:41
Ale no tak...Určitě by to šlo i bez vulgarit!
Ohodnoceno: 5x

Datum: 28.01.16 11:59

Rozkrokem tedy určitě myslí - protože ty jeho argumenty jsou k ničemu.

doplněno 28.01.16 12:03:

V našich zuřivých rozhovorech jsem navrhla irozvod a odpoveď byla,že se rozvádět nechce a pokud chci já mám ho podat.

Datum: 28.01.16 15:00

eulálie-jak můžete (v tom dřívějším příspěvku)říct o někom,že je kurva?buď máte svou takovou zkušenost a jste pořád zhrzená nebo jste se nad tím nezamyslela.Muž dá u oltáře slib věrnosti,lásky až do smrti. má děti což j veliký závazek a zodpovědnost a to nemluvím o postiženém dítěti se kterým je větší práce a komplikace.A takový člověk to zahodí za hlavu,lže,podkope důvěru a v klidu někde souloží a popíjí vínko?Takže kdo je ta kurva...já myslím,že ten chlap.V životě mě balilo tolik zadaných chlapů co tajili,že mají vztah,tolik ženatých co tvrdili jak jsou v manželství nespokojeni...Proto bych nikdy neřekla ,že za to může ta milenka natož jí označila za kurvu.Kdo ví jak to začlo,kdo ví co jí pověděl a třeba ani nechce aby od rodiny odešel,třeba je taky vdaná...a taky nevíme jak to vidí manžel.Třeba má manžel i jiné důvody proč manželku nechce,to nám tazatelka asi objektivně nepoví.

Datum: 28.01.16 15:07

No nepovím protože to sama nevím - tápu v tom už 3 měsíc.Jediný co manžel řekl,že ho to s náma už nebaví.

Datum: 28.01.16 15:10

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.01.16 11:38

Dobrý den. Buďte silná a zvykejte si na myšlenku, že další život povedete bez manžela. Nechte ho, ať jde kam ho srdce táhne. Jinak se tím budete užírat a odnesou to Vaše nervy. Vy zde musíte být pro děti. Když se chlap zbláznil do jiné, nic ho u Vás neudrží. Ani fakt, že máte děti které potřebují oba rodiče. Holt se stává v životě i toto a člověk se s tím musí poprat. Alkohol Vám nepomůže, spíše to může být horší. Bojujte, obklopujte se lidmi s kterými se cítíte dobře a kteří Vás podrží když je Vám nejhůře. Váš muž není jediný chlap na světě přece. A syn Vás potřebuje. Držím Vám palce.

doplněno 28.01.16 14:15:

Tazatelko - a proč se Váš muž chodil domů jen vyspat? Proč jste to tolerovala a neřešili jste problémy již dříve? Ona není vina nikdy jen na jedné straně. Nechci se Vašeho muže zastávat, ale ani soudit a odsuzovat ho nelze. Jen vy dva víte jaký vztah ve skutečnosti celá ta léta máte. Píšete, že jste na něm finančně závislá. Pokud se ho držíte jen z tohoto důvodu, možná že to moc dobře cítí a k životu mu to zkrátka nestačí. Pokud byste zůstala sama s dítětem které potřebuje celodenní péči, věřím že byste na příspěvek o osobu blízkou dosáhla. Manžel by Vám po rozvodu též musel platit alimenty...Bylo by to určitě těžké, ale zvládnout byste to musela. Píšete, že byste manželovi nevěru odpustila. Záleží tedy jen na něm, zda o to bude stát nebo si zařídí život s někým jiným. Ale pokud k rodině netíhne, příliš se vám nevěnoval, tak asi ohled brát moc nebude.

Datum: 28.01.16 14:36

Vím že je chyba na obou stranách - já jsem se upnula dost na syna,mohl se zmínit a né to řešit nevěrou.Na manžela spoléhat moc nemůžu - párkrát jsem se zmínila,že se potřebovala tohle a tohle a hned na mě vyjel ať chodím tedy do práce já a on zůstane doma,protože to takhle nestíhá.A když už měl volno radši šel na fotbal než aby se věnoval nám.Tak jsem se tak nějak naučila vše dělat a řešit sama.On chodil do práce,po práci do hospody a vracel se,když už já unavená ležela v posteli - kolikrát jsem ho ani neviděla.

Vše tak nějak probíhalo až do chvíle kdy ji potkal.

Datum: 28.01.16 11:39
Sbalte mu věci, odneste k milence, ať se ona stará o celý servis. Nevařte mu, neperte, nežehlete.
Ono ji to časem přejde a vyhodí ho.
Ohodnoceno: 4x

Datum: 28.01.16 12:10

Taky souhlasím s tím,že manželovi žádný servis neposkytovat a poslat ho za milenkou ze vším všudy! Věřím,že se manželovi dovádění s milenkou líbí když Vy mu vaříte,perete...Takže s tím skončit,ať se milenka stará!

Datum: 28.01.16 11:50

Nevrátíte ho,je to silnějšínež on. A čím déle budete vzdorovat,tím delší bude jeho láska k mladé milence. Radím vám, vyřešte si majetek dříve, dokud trvá jeho poblouznění a snad i pocit provinění vůči vám. Až ho pocit provinění přejde, bude se prát o každý kousek vybavení domu.Každé druhé manželství má to samé co vy.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.01.16 12:07

Doprošovat se ho by mi připadalo pod mou úroveň. Sbalit jeho věci do velkých igelitových pytlů /kufrů by byla škoda/, dovézt přede dveře milenky. Ať ho má holčina se vším všudy, i s tím špinavým prádlem.

Uvidíte, jak rychle obrátí. Dědík o 16 let starší, než ona, zatím dělá juru, ale začne ho píchat a loupat, bude vyžadovat péči, teplé večeře, čisté košile, pospravené ponožky...A to rozesmáté koťátko se hodně rychle vzpamatuje.

Stálo by i za to, občas tatíkovi pů jčit jeho postižené dítě. Přece si ho zplodil, je i jeho, tak ať se také občas postará. A to by asi byla pro mladou slečnu ta poslední kapka. A starého by Vám rychle vrátila.

Nechci Vás tady nabádat, abyste byla mrcha, ale po 25 letech společného života by se on měl vzpamatovat. Pokud o něj dosud stojíte, konejte. Jaga.

Ale za sebe: S jeho přelétavou povahou bych byla ráda, že jsem se dědka zbavila. U soudu bych požádala o pěkné výživné pro postižené dítě i pro sebe /nemohu chodit do práce, když se starám.../ a on ať si dělá co chce. Penězi /pokud Vám bude platit/ své nápadnice neomráčí, vzhledem a sexuálním apetitem také už asi těžko. Uvažuji, že je to takový chocholouš okolo padesátky. To by mě zajímalo, na co bude děvenky potom lákat. *ee*

Datum: 28.01.16 12:26

Máte pravdu je nám 50 let - takže zdraví se na něm podepisuje (vlastní zkušenost) hlavně když se dostaví rýmička.

O zbalení věcí jsem už taky uvažovala,ale vím jen o jakou roztažnožku jde,ale kde bydlí ne.A stěhovat se k ní nehodlá má jí jen občas na potěšení (jeho slova) a kdybych ho zbalila šel by bydlet k mamince.

A dát dítě na hlídání to bych si asi netroufla - stačí mu hodina a pak si neví rady.

Od: uska®
Datum: 28.01.16 12:33

Sbalte jeho věci, zavolejte taxíka ať je odveze na maminčinu adresu. Manželovi pošlete SMS, že se omlouváte, že neznáte adresu milenky, tudíž ať si je vyzvedne u maminky.

A pak tomu nechte volný průběh, nějak to dopadne. Další krok nechte na manželovi. Nejhorší je se hádat a nebo neudělat nic.

Dítě si troufněte půjčit, jinak nepozná, co denně prožíváte vy. Určitě mu neublíží, navíc může mít k ruce milenku s maminkou.

Datum: 28.01.16 12:44

Zdravím, máte spolu děti - starší než nemocný syn? Prošla jsem si tím samým, řešení bylo radikální, dokud měl zájem o milenku, tlačila jsem to k rozvodu, tak přistoupil na ledacos, co by se mu možná později nelíbilo. Jenže jsem byla soběstačná a bylo nám bez něho líp. To musíte posoudit vy sama, co zvládnete a jak vám v tom pomohou ostatní (děti, rodiče), srovnat, co v manželství funguje, zda dostáváte peníze, pomůže vám doma atd., a podle toho se rozhodnout, zda vám stojí za to manžela držet.

Znám případ, že manželka všeobecně známou nevěru skousla, zatnula zuby, navenek byla sladká a milá, pěkně se strojila a udržovala, a když trochu zestárli a manžel měl zdravotní problémy a tím po nevěře, žili myslím spokojeně a ona si užila i trochu vdovského důchodu.

Datum: 28.01.16 12:54

Máme ještě starší 26 a 24 jsou už mimo domov.Soběstačná jsem dost,mám vlastně vše na starosti on je stále někdo za prací nebo se sousedem v hospodě.Když to tak vezmu chodil se domů jen vyspat.Jsem na něm závislá hlavně finančně - nemám žádný příspěvek a kvůli synovi nechodím ani do prácce.

Vím ale na 100% že kdybych se rozhodlo pro rozhod rodina mě podpoří.

Datum: 28.01.16 13:41
Musíte vědět sama co vše jste ochotna pro rodinu zkousnout. Tuhle situaci vám nezavidim, osobně věřím,ze se vas manžel probere a bude fungovat. Rady zdejších dam by byly úplně jiné,kdyby byla situace obracena,tak je neberte moc vážně :)

Datum: 28.01.16 13:48
Je to ponižující, ale tady se asi nic dělat nedá. Pořád ho máte ráda, ale hlavně sama se s dítětem neuživíte, tak vlastně můžete být ráda, že ještě chodí domů a dává vám peníze. Je spíš otázka, co ho u vás ještě drží, jestli je to alespoň zbytek zodpovědnosti, nebo jen pohodlnost a zvyk.

Datum: 28.01.16 15:21

Víte co je nejhorší? Ženská, která nemá žádnou hrdost. Kdo by si jí pak vážil, když nemá větší cenu než hadr na podlahu? Jaké odpouštění někomu, kdo o to nestojí? Odpuštění by si musel zasloužit!

Manželovi bych zbalila věci a zařídila si život po svém. V 50ti snad život ještě nekončí. Spousta žen, kterým se stalo to samé co Vám, nakonec zjistily, že jim je bez manžela lépe a když ten potom od milenky přišel s prosíkem, už ani nakonec nebylo kam se vrátit.

Vaše manželství evidentně nefunguje už léta. Jediné k čemu manžela potřebujete, jsou zřejmě peníze a to se vždy dá nějak udělat. Alimenty, příspěvek na péči případně na bydlení atd.

Od: zkusenazivotem
Datum: 28.01.16 19:19

Milá podvedená,je to jenom chlap a ten má mozek jinde než ženská.Ty jseš chytrá a hodná máma,tak kašli na někoho kdo si tě nezaslouží.máš hezké a chytré děti tak mysli na ně.už nepij a nejezdi autem! Prostě se to stane že si chlap myslí když vymění manželku za milenku tak omládne-omyl klepne ho mrtvice protože to nebude stíhat.Někdo tu dobře napsal:nevařit,neprat,a žádný jiný servis at se stará milenka nebo on.Dítě vyžadující péči mu dát co nejvíc aby se starat musel-sám bez tvé asistence.Drž se mám tě ráda a držím ti všechny palce :)

Datum: 28.01.16 19:31

Všem moc děkuji za podporu a rady *palec* .Čas ukáže.

Datum: 29.01.16 11:39

Zdravím, napadlo mě to samé, co Hejkala. Špinavé prádlo ať si sbalí do tašky a odveze na vyprání k milence, vařte jen pro sebe a syna, hotovo. Když se může válet s jinou, tak ať se mu ta jiná taky stará. A to nemyslím jako nějakou pomstu, ale prostě si upravte svůj život podle svých potřeb, nikoli jeho.

Momentálně nemáte šanci, aby se věci vrátily do normálu, musí přejít čas nadrženosti a nové zaláskovanosti. Ona až slečna začne mít požadavky a začne klást podmínky, tak se možná mužíček zamyslí, že je to vlastně zas to samé. Bohužel znám dost chlapů, od postiženýho dítěte utekli, srabi.

A Vy zkuste jednou za čas dát malého na hlídání (pokud to lze), a zajít si ke kadeřnici, na kosmetiku, zacvičit si, s kamarádkama na kafčo, večer zatancovat. Nevím, jaké je starat se o postižené dítě, takže nebudu psát, že to chápu, ale i Vy potřebujete rozptýlení a taky se trochu udržovat :).

Od: strakatypes
Datum: 29.01.16 12:41

Již bylo něco napsáno, já jenom přidám, měla byste se postavit na vlastní nohy, abyste nebyla finančně závislá na manželovi. Nevíme, jak těžce postižené dítě máte, jak je staré. Co je schopné zvládnout. Integrovat do školy, nebo denní stacionář apod. Sama se zkusit zapojit do péče v organizacích zabývajících se starostí o tyto děti. Speciální škola, chráněné bydlení, sociální péče atd.

Zjistit si všechny informace o dávkách, příspěvcích a o vašem nahlášení na ČSSZ, abyste měla nárok počítat dobu do důchodového pojištění, jako péči o rodinného příslušníka. Pokud budete v manželství, tak paradoxně budete mít méně nároků na příspěvky, protože Vám řeknou, že se má postarat manžel. Manžel by Vám měl přispívat na dítě, provoz domácnosti, a vlastně i na Vás.

Pokud se odstěhuje, tak se mu postupně nebude chtít Vám platit. Nemusí se to líbit nové paní, a též bude mít další vydání s provozem nové domácnosti. Manžel má nyní svobodu, ale pro Vás to je o hodně těžší, pečujete o syna a domácnost. Je to vlastně krize středního věku a prožívá to většina lidí v manželství, a není to jenom proto, že máte nemocného syna.

Nezůstávejte v této situaci na vše sama. Obraťte se na odorníky, na pomáhající profese. Pokud bydlíte ve větším městě, porozhlídněte se v okolí, optejte se na sociálním odboru, nebo pohledejte na netu.

Držím Vám palce, ať se z toho dostanete, po alkoholu nesahejte, nic nevyřeší, budete mít kocovinu a vytahuje to peníze z kapsy. Kupte si raději dortík v cukrárně.

Žádali jste o lázně pro syna, nemáte nárok každý rok, nebo obrok?

Datum: 29.01.16 12:42
No tak si našel jinou no a co to se stává a to v jakémkoliv věku tak proč to hned hrotit a jít si vzájemně po krku? To dle mě neni dobrá cesta akorát z toho bude nenávistnà bitva o děti,peníze,majetek.
Co se zkusit vzájemně nák dohodnout,at s váma dál bydlí,a přispívá na domácnost,dá se přeci dohodnout na všem, nebo máte jistotu že po jeho odchodu vše sama hlavně finančně zvládnete?no a pokud de o to ostatní tak bych to řešil něco za něco já ti vyžehlim a ty uděláš co zrovna potřebuju já
No a bud se to časem nák srovná nebo ne a nebo z vás budou jen kamarádi,de o to to neřešit horkou hlavou
Mám známou a ta už pár let takhle žije každej si žije po svým a klape jim to.

Od: strakatypes
Datum: 29.01.16 12:46

Ďáble, ono to ale bolí. Něco jiného je, když radíte a mluvíte o někom z doslechu a něco jiného, když to prožíváte. Ten nadhled, schopnost řešit to rozumem, tam prostě v této době nemůže být.

Datum: 29.01.16 12:52
Já vim že to bolí taky sem dost věcí řešil horkou hlavou a dnes si stou paní rozumim líp než když sem s ní žil
A mužu tvrdit že řešení horkou jehlou stojí zbytečný peníze,nervy a čas dnes bych vše řešil úplně jinak
De jen o to jestli se chcete dohodnout *palec*

Datum: 29.01.16 12:56

jo jo dable, za pár let budou určitě kamarádi neb pána po 50 dožene prostata a milenka bude fuč.*kafe*

Datum: 29.01.16 13:21

usko, jistě jste znalá co se prostaty týče :-D Jde o to, co v současné době milenka hledá! Paní (milence) bude nějakých 35-40let, takže "nejlepší" léta má již také za sebou, takže pouze rozveselení nebo zajištění zřejmě nehledá. Pokud by si pán našel nějakou dvacítku, pak bych vám dal za pravdu.

Datum: 29.01.16 15:33

Danys, fakt mě prostata netrápí, znám to jen z vyprávění. Ale nesouhlasím s tím, že ženy v 35 letech mají to nejhezčí za sebou. To je moc neznáte. Ale je to váš názor, já vám jej neberu. U mne to byl pokus odlehčit téma.

Datum: 29.01.16 16:46

Tak jsem se po dlouhý době zasmála :-D děkuji.No ono až spolu začnout bydlet nebude to asi tak perfektní jako teď,přeci jenom 50 na krku a já kolikrát měla dojem,že je další dítě hlavně když přišla nemoc i třeba "rýmička".A o bolesti kolenou ani nemluvím.

Jo a paní je 34 let a je matkou 6 klučiny a 4 holčiny.

I když stále nechápu proč se neohlídne po svobodným proč ničí rodinu druhým - prý toho lituje,ale pokračujou dál.

Od: pb®
Datum: 29.01.16 16:58
Protože svobodných nad 30 let zas tolik není a když jsou, jde většinou o vadné kusy. Bezdětný by zas třeba po ní žádal dítě a to třeba ona už nechce. S dvěma dětmi si zas nemůže tolik vybírat, vzala co se nabízelo.

Datum: 29.01.16 17:03

No můj manžel *cert* .Kdyby to aspoň tolik nebolelo.

Datum: 29.01.16 18:30

a nenapadlo Vás,že si třeba mají co říct,o čem si povídat...Neznáme Vás,nemůžu soudit,ale jsou ženy(manželky)ze kterých stereopytem v manželsví a denními povinostmi,naprosto vyprchal život,nemají jiskru ani chuť do života.Prostě jen fungují a nic víc.Potom jsou ženy i s dětma které jsou pořád plné života,neutrápené,veselé,nestresují se,chodí ven s kamarádkama apod.Platí to i pro chlapy,někteří taky rychle zfotrovatí

Udělejte si jasno,zda jej milujete nebo jste jen na něj zvyklá.Tipuju že je to jen zvyk!Že nechce požádat o rozvod je u chlapů celkem běžné,většinou podávají žádost ženy.Chlap jak nemusí nic dělat nebo se rozhodnout,tak by to takhle nechal napořád.Proto seberte svoje sebevědomí a začněte jednat.Zbalte mu,zjistěte si jak to bude s penězma,co a jak vyřídit a plánujte v hlavě jak budete žít dál.Ten čas co jste mu vařila,prala,uklízela a čekala na něj potom můžete věnovat sobě a třeba jej trávit s kamarádkou nebo někde pokec na chatu s nějakou maminkou co je na tom podobně.Nebojte,život bude i potom fajn,záleží jak se k tomu postavíte.Nikdo jiný jak vy sama Vám jej nezlepší.

Datum: 29.01.16 12:43

Zařiďte si život jinak,musíte se posunout.To,že jste doma s dítětem není dobré. Pro dítě zařiďte speciální školu, stacionář, vyběhejte si asistentku na dítě, najděte si práci a hlavně v péči o dítě se střídejte. Neříkejte, že on dítě nezvládne. Vy jste se za dítě schovávala a přitom jste si tím ublížila.Pokud nebudete pracovat, nebudete mít důchod.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 29.01.16 16:48

Máte pravdu na kluka jsem se upnula a svůj vztah zničila.

Od: mcgregor
Datum: 29.01.16 17:36

Hmm. Popravdě nevím čemu se divíte? Žijeme v kapitalismu, kde peníze jsou až na prvním místě. Váš chlap dře, je věčně pryč a myslíte, že proč tak dře a tím si buduje nějaké postavení, příjem...? Mimo jiného na to, aby si mohl vyrazit s nějakou mladou kobylkou, která zpestří jeho uvadající, stereotypní život. Nic netrvá věčně, no ani láska k jedný slečně.. Berte to z nadhledu a buďte ráda, že jste zajištěná.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.