Levák?Pravák?

Od: Datum: 27.01.16 19:55 odpovědí: 15 změna: 31.01.16 11:07

Jak mám přeučit z praváka na leváka?

Předem děkuji

:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pepr®
Datum: 27.01.16 19:59
avatar

Nuda je sviňa, co?

Dělej všechno levou rukou, když vydržíš, tak budeš levák.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 27.01.16 20:00
avatar

Nijak, je to zbytečné. A nedává to smysl.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: wamp®
Datum: 27.01.16 20:05
avatar
Rebeca,voptaj se Kohna,ten to bude vědět.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 27.01.16 20:23
avatar

Řekl bych, že to není dobrý nápad a stejně se to nikdy úplně nepovede.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.01.16 20:24

Přeučit se na leváka má smysl jen v případě, že jste původně levák přeučený na praváka. Jinak je to nesmysl, praváctví nebo levásctví není jen tak náhoda, je to odraz uspořádání vašeho mozku.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.01.16 20:41
avatar

Nedělejte to, může to mít nepříjemné zdravotní následky, např. koktání, pomočování a taky psychické.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 27.01.16 21:32
avatar

Že by se zase nějaký puberťák nudil?!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.16 00:05
avatar

Odpovím vám osobní zkušeností.Jsem" levačka" Proč to dávám do uvozovek, pochopíte níže.Chodila jsem do školy v době, kdy se levák prostě musel naučit psát pravačkou.Nejenže to byla katastrofa, co se písma týká, ale horší bylo, že jsem začala koktat.Lékař tenkrát rodičům řekl, že důvodem je právě snaha předělat mě na praváka a varoval je, že z toho můžu mít ještě další zdravotní problémy.No, zkrátím to. Ve škole jsem potom mohla psát jak jsem chtěla, koktání přestalo,ale nakonec jsem na tom tak,že paradoxně píšu(škrábu) pravačkou, kreslím levačkou, lžíci při jídle držím v levačce, stříhám pravačkou, krájím levačkou...atd.

Vy sice chcete pravý opak, ale riziko škod na duševním zdraví je stejné, proto vám vůbec nedoporučuji se pouštět podle mého názoru do nesmyslného předělávání., je to pěkná blbost.:-D

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.01.16 07:18
avatar

Když se tak nudíš, že vymýšlíš blbosti, poklikej a něco si přečti na odborných stránkách. Tam zjistíš, že je to stavbou mozku, zda je někdo pravák nebo levák. Když budeš chtít zákonitost mozku porušit, špatně to skončí. *hej*

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 28.01.16 13:01
avatar

Jestli mu psaní pravou prostě nejde, tak nijak. Nemá smysl kluka stresovat, protože přírodu a orientaci nezlomíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.16 14:16
avatar

HrdáAlena odpověděla nejpřesněji.Z dotazu lze odpovědět,že je to stejné,jako předělat homosexuála na jiné pohlaví.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.16 16:10
avatar

A smím se zeptat proč?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.16 18:48
avatar

kdyby jste chtěla předělat leváka na praváka , to se dá pochopit i když to je nesmysl ale obráceně tak to je přímo hovadina. Když byl muj syn malý kreslil jen levou rukou tak mu ve školce přendávali pastelky do pravé a on si ji zase vrátil do levé. A proč? je a byl od narození levák .píše a vše dělá levačkou. Lžíci drží taky v levé ruce ale příbor drží jako pravák. Já např. jsem obouruká ale píší pravou. žehlím levou ,okna myji levou.Jím jako pravák.dcery jsou obě pravoruké. Syn jako prvnák měl zrcadlové vidění a vše psal obráceně. Bylo to dost pracné ale odnaučil se to.Když si spravuje něco v autě je to dost komické jak se ohání klíčem držící v levačce.Každému doporučuji nechte praváka pravákem a leváka levákem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.16 19:05
avatar

Bez trvalých následků nijak ... kdysi se to přeučovalo - tedy opačně z leváka na praváka, dnes už víme že to byla obrovská chyba a již se to nepraktikuje. Nejen že přeučený bude mít vždy problémy s koordinací ale jeho mozek si na to nedokáže nikdy zvyknout o tom zda-li člověk bude levák nebo pravák se rozhoduje již před narozením při vývoji mozku a v případě přeučování může dojít ke koktání a různým dalším více či méně vážným mentálním poruchám .

Přeučení z léváka na praváka v době která kdysi byla, vzhledem k té obecné mentalitě se dá tak nějak částečně i pochopit, naopak to ale nechápu vůbec.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.16 11:07
avatar

Zajímaví jsou lidé obourucí. Není jich moc, ale jsou. Moje dcera si přehazovala tužku z ruky do ruky, hřeben, kartáček na zuby, lžíci. Před nástupem do školy jsme byly na vyšetření u specialisty. Pravil, že malá je dokonale obouruká, ale s citovým vztahem k levé ruce. Obě babičky jí levou ruku zakazovaly, tak ji litovala a když mnohla, tak jí dávala přednost. Dnes, když už je babičkou, jí, píše pravou a v ostatních činnostech je jí lhostejné, kterou ruku použije. :-D Ve školce jsem měla holčičku, která si do každé ruky vzala pastelku a při kreslení ruce průběžně střídala. Nebo do jedné ruky tužku a do druhé gumu a pracovala oběma velmi plynule. Byl to zvláštní pohled, jak ruce, bez váhání nebo zastavení, používala.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.