Čím psát po perníčcích, když nechci

Od: Datum: 20.01.16 17:50 odpovědí: 3 změna: 21.01.16 12:34

dobrý den

chci upéct medaile pro děti z těsta co se dělají vánoční perníčky. Medaile budou se šňůrkou na krk a nechci je balit do celofánu ani ničeho, ale dětem věšet na krk za jejich výkon. Na medaily potřebuji napsat nějaké slova a nakreslit obrázek lyžaře. Chci se zeptat z čeho to udělat? poradíte mi vážené cukrářky?

právě že nechci tu klasickou bílou zdobicí polevu, to když zatuhne a nějak nešikovně se toho chytíte nebo něco tak se to může odlomit. Takže tohle nechci. Přemýšlim co dál? jedlý papír na siluetu lyžaře by nebyl problém vystřihnout podle obkreslené šablony, ale nějaké slova by bylo nemožné, takže to taky je nanic. Našel jsem na netu potravinařský fix. Máte s tím někdo zkušenosti? psát je OK, a do vytvořené šablony, kterou se přiloží na perník, by se zakreslila postava lyžaře. Moje představa. Myslíte že by to šlo takto? dělá někdo s tím fixem? Jaká je ho spotřeba? vesměs se uvádí utoho fixu, že ... "Jedlý fix k malování na jedlý papír a některé potahovací hmoty a marcipán" tak nevím jesli by šlo psát po upečeném perníčku?

anebo jiná rada čím a jak to udělat?

děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 21.01.16 07:07
avatar

Dobrý den, odpověď je spíše úvaha. Kdybych jako dítě dostal ocenění ve formě medaile za nějaký mimořádný výkon, tak bych si tu medaili schoval a rozhodně bych ji nesnědl. Z tohoto pohledu je v podstatě jedno, čím obrázek nebo nápis vytvoříte - a na zadní stranu můžete přilepit papírek s textem, že to není určeno ke konzumaci. Myslím, že perníkovou chaloupku nebo srdce z pouti či vizovické pečivo také nikdo nesní, ale ponechá si to (do doby, než to prožerou červíci). Zdravím!

P.S. Případnou polevu (nápis z ní) zpevníte ještě potřením bílkem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.16 07:07
avatar

Koupila jsem si soupravu polev od Dr. Oetkera. Stálo to asi 50 Kč, byly tam 4 tuby s bílou, červenou, žlutou a zelenou polevou. Vypadalo to hezky, jen nevím, zda se to nebude loupat, když to bude pověšené na krku. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.16 12:34
avatar

Napadlomne, jestli namedaile nebude vhodnější vizovické těsto nebo slané těsto. Ovšem problém s psaním to neřeší a berte to jen jako námět k přemýšlení.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.