Jak použít psillyum, abych na noc nemela hlad

Od: Datum: 20.01.16 10:39 odpovědí: 22 změna: 02.02.16 01:13
avatar

Milé rádkyně - ale i rádcové :),

mám problém, že jím víc na noc, než během dne a to vede k tomu, že nemám postavu takovou, jakou bych si představovala.

Je mi jasné, že jíst na noc není zdravé.

ALE - přes den lítám kolem dětí a večer, když je uspím, tak je 21 hodin a já si vzpomenu, že bych něco jedla.

Jím i přes den, takže to večerní jídlo je vlastně zbytečné. Ale tak nějak si nemůžu pomoct a to jídlo si dám.

Narazila jsem na indickou vlákninu Psillium, kterou bych ráda použila tak, že bych jí navečer vypila, vyplnila si žaludek vlákninou a již neměla nutkání se cpát těma gulášema a tak :).

Jen nevím, jak a v jakém množství to Psillium použít, abych si nezabetonovala žaludek a nerozhodila trávení.

PROSÍM, máte někdo s tím zkušenosti a mohl mi poradit, jak na to?

Děkuji za případné rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 20.01.16 11:12
Lzicku do cca 0.5l vody a hodne zapit.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.01.16 20:38
avatar

Děkuji za radu :).

Datum: 20.01.16 11:14
avatar

Psylium znám spoustu let,ještě než bylo"moderní".Ideální jsou tak 2-3lžíce.Já osobně nesnáším tu mazlavinu,tak jej na lžíci strčím do pusy,zapiju,v puse smíchám a polknu.Na ně už moc nefunguje,ale chlap si nemůže vynachválitAle myslí,že Vám moc nepomůže,protože to nebude ani tak hlad jako chuť a zvyk a s tím se těžko bojuje.Stejně budete zahlížet po jídle.*nevi*Zkusila bych i sklenici vody,nebo zeleninové šťávy.Třeba psylium+hodně vody nebo rajčatového džusu nebo z červené řepy...hlavně potom hodně vody,což Vás potom brzo ráno vzbudí,ale to je k dětem ideální stav.Indiáni taky pili na noc hodně vody,aby vstávali brzo.*smich*


doplněno 20.01.16 22:06:

jak mi moje miminka usnou,tak taky nastane najednou ten klid a ticho,ale vždycky si udělám program,aby mě to nelákalo.Žehlím plínky,uklízím,vytírám,přivydělávám si kreslením,tak někdy kreslím...když spí přes den tak stihnu vařit a protože se taky s nima nikam nedostanu a chlap je málo doma,aby hlídal,začala jsem cvičit Jillian Michaels 30shred .Ze začátku to bylo jen"ze srandy"a ono to fakt funguje.Zkuste raději tohle*jasne*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.01.16 20:58
avatar

Děkuju za Vaše tipy. S tou chutí a zvykem máte naprostou pravdu. Najednou je tu v bytě ticho a co dělat. Tak brousím a brousím a lovím. Samotnou mě to štve, ale je to silnější než já. Nejsem žádnej tlusťoch. Jsem normální ženská, ale ten zadek a břicho se mi na mě prostě nelíbí. A ani se tak necítím moc dobře.

Datum: 20.01.16 22:10
avatar

Začněte cvičit dřepy... zpevní vám to hýždě, záda, stehna, kdeco. Ale poctivé dřepy, je potřeba si o nich něco nastudovat, abyste si zbytečně pak nehuntovala kolena

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.16 15:10
avatar
Kdo řekl ze večerní jídlo je zbytečné? Právě naopak, organismus bude osm hodin bez jídla a musí z něčeho regenerovat. Z toho psylia určitě moc skákat nebude, kde jsou minerály a vitamíny...?
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.01.16 20:41
avatar

Mě to regeneruje do oblasti břicha a oblasti - hmmm zadní :).

Minerálů a vitamínů mám přes den noc. V noci jde fakt jen o takový akt rozeřranosti a vyplnění volného času. Takže bych fakt raději nejedla už na noc nic ..

Datum: 21.01.16 12:04
avatar

Tím, že si budete zasírat organismu prázdnou energií přiberete možná ještě více. Vitamínů a minerálů není nikdy dost, protože organismus je biochemická elektrárna, kde probíhá neustále mnoho chemických reakcí a vzniká u toho spousta škodlivin. Rád bych znal váš celodenní jídelníček, abych mohl říct, že jíte zdravě. Alespon zde si to několik lidí myslelo. Pokud si dáte na věčeři různé ovoce nebo zeleninu, tak tu vlákninu doplníte taky a jako bonus k tomu dostanete tu výživnou hodnotu pro buňky a energii pro noční regeneraci. Psylium vám jen oblbne mozek, který řekne, že mám plno a nemám proto hlad, ale vaše buňky budou křičet hladem a čerpat dál minerály ze zásob, kostí, zubů , svalů a po nějaké době budete chronicky unavená z nedostatku tohoto. Tělo si bude samozřejmě energii šetřit, protože ji nebude dostávat zvenku , takže sníží rychlost bazálního metabolismu a každé další sousto si bude odkládat ve formě tuků na hosrší časy. proto je důležité jíst bohatou stravu na živiny pravidelně a nevynechávat ani večer, navíc v době, kdy člověk bude dlouho spát a příjem zvenku se na několik hodin zastaví.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.01.16 20:16
avatar

Stirecku, nasadil jste mi brouka do hlavy a donutil mne se zamyslet, co já za ten den vlastně sním. Kupodivu, když to vidím napsané, tak toho moc není. Tak mi z toho vyplývá, že já mám večer asi hlad.

7:00 odbytá snídaně s kafem (tu kousek buchty, tu plátek chleba, občas kaše, ale většinou to není žádná výživová sláva).

10:30 Dvě porce polívky, které právě uvařím. Dělávám i hlavní jídlo, ale to si většinou nedám

Odpoledne občas jablko, ale vlastně většinou skoro nic. Běhám pro malou do školky, starám se o syna, likviduju katastrofy po dětech, chodíme na kroužky atd. Takže jsem pořád v jednom kole

A pak je ten večer, kdy si sednu a jdu do lednice a s chutí si dám třeba

21:00 guláš s těstovinou

22:00 klobása na prkýnku

22:15 jdu spát

Mimo dvou hrnků kafe vlastně nepiju vůbec nic.

Jak to tak čtu, je to děs. Díky Vám jsem se nad tím zamyslela ...

Od: pb®
Datum: 21.01.16 22:16
Ne vy opravdu nepotřebujete zacpat se na noc vlákninou, vy potřebujete začít normálně jíst. Zapomeňte na to, že je třeba podřizovat svoje zdraví dětem. Opravdu není třeba obskakovat celý den rodinu a sama se odbývat a pořádně nenajíst. Tím si jen přivodíte nějakou nemoc. Pro děti jste důležitá, ale zdravá, spokojená a odpočinutá. Ne hladová a uhoněná. Co takhle třeba začít tím, že budete jíst společně s dětmi, to co jedí ony. Však jim vaříte. Tak toho prostě uvařte víc a jezte. Zkuste smoothie-rozmixované ovoce a zeleninu. Dostanete tak do sebe neuvěřitelné množství ovoce a zeleniny a toho není nikdy dost. Nemám problém dát k snídani klidně půl litru ovocného smoothie (kromě jiného) a odpoledne to samé.
doplněno 21.01.16 22:19: A když to smoothie zředíte vodou, bude i ten pitný režim rázem lepší.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.16 22:33
avatar

Asi nejste jediná matka na světě, co se stará o děti, že... A taky ta starost o děti není omlouvou toho, že přes den se stravujete velmi špatně. Pak se nedivte, že kynete na břichu a zadku. Taky lítám okolo děcek a váhu mám stejnou jako před porodem. Tedy normálně štíhlou. Čím to asi taku bude? Že by pravidelnou stravou? Pořádná snídaně, pořádný oběd, něco malého odpoledne a pořádná večeře. Na jídle se neodbývám, protože bych ten záhul ani nevydržela. Jen jsem přešla na minimalistické požívání masa, spíše vařím bezmasé pokrmy.

Změňte svůj jídelníček, začněte každé ráno vydatnou snídaní. Když se budete pravidelně stravovat, tak ani pozdě večer pak už asi nebudete mít hlad. Víte, co je to za zátěž pro trávicí trakt na večer si dát klobásu? Chudák žaludek, co musí v noci trávit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.16 22:17
avatar

Eulalie máte recht. To, že jsem matkou neznamená, že osoba Já přestává existovat. Nějak jsem té péči o děti a domácnost podlehla. Od přebalovacího pultu lítám k pračce, přes sporák a pak rychle do školky. Budu muset svoje chování přehodnotit. Udělala jsem ze sebe robota.

Je moc fajn si tu lidičky s váma popovídat a uvědomit si věci, které mi úplně unikají.

Datum: 22.01.16 12:31
avatar

No vidíte, vy vůbec nic nejíte, váš metabolismus nepracuje, nespaluje. Ráno si dáte mouku a tuky, žádné minerály ani vitamíny. Mouka je bílý jed, rohlík nebo chleba bych si dal jedině tak po sportovním výkonu, kdy tělo potřebuje rychle doplnit sacharidy. Pěčivo - vysoký GI a to je špatně. Polévka je jen voda pak dlouho nic a večer opět vysoký glykemický index a hromada tuků a éček. Žádný minerál nebo vitamín, a tělo si vše uloží do tuků, aby mělo energii na další den. Musíte nastartovat metabolismus, jíst 5-7x denně po menších dávkách, a nejlépe netučné potraviny s nízkým GI, omezit živočišné, přidat rostlinné nejlépe syrové ovoce a zeleninu. K obědu si klidně maso dejte, vařené nebo minimum tuku, k tomu přílohu a k tomu stejný váhový podíl zeleniny - vláknina zbrzdí vstřebávání sacharidů, budete mít energii déle a za dvě tři hodnky aspoň jablko. Trávící systém bude pořád plný a bude pracovat - pálit energii. No a vody alespon dva litry za den, ale dodržovat pití s odstupem 20-30min od jídla.


doplněno 22.01.16 12:45: Podívejte co ja bastim ráno a večer
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.16 22:14
avatar

Stirecku děkuju za analýzu.

Tápu, co si dát a co vařit, aby to bylo chuťově dobré. Mohl byste mi prosím napsat příklady jídel, které jsou vhodné a výživné.

Dneska jsem si dala s dětma večer večeři a holahop, dneska večer v lednici nic nehledám :).

Datum: 23.01.16 11:01
avatar

když tak pošlete emai, něco vám pošlu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.16 20:58
avatar

Posílávám Vám mail vnitřní poštou ...

Datum: 02.02.16 01:13
avatar

no kdyz se nacpe gulasem :-D jim i klidne ve 3 rano obed, jist se ma podle spanku a ne podle hodin... jinak talir gulase s knedlikem je 2000kJ, to je, aspon pro me, jidlo skoro na cely den, jestli ne nekdy uplne na cely

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: ju®
Datum: 20.01.16 16:09

Jednu dobu se prodávala sušená vláknina - bylo to z cukrovky to by snad pomohlo k plnosti a pocitu nasycení, psylium ale snad funguje hlavně na perilstatiku střev a jejich vyčištění - od toho bych si moc nesliboval...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.01.16 21:00
avatar

O tom blahodárném účinku na střeva vím.

Netušíte, co by pomohlo mi tu chuť a trochu i hlad zahnat? Něco bez energie, co zaplní břicho :).

Od: ju®
Datum: 21.01.16 11:50

No jedině snad ta vláknina a zapít vodou - ale jestli to bude mít efekt?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.16 14:57
avatar

Aluško, to musíte změnit/nastartovat v hlavě, na nic jiného nespoléhejte.

Pokud stále večer něco potřebujete,

pak bílý jogurt (nikoliv smetanový) bez příchuti a syrovou zeleninu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 02.02.16 01:01

Tak psilium není nic proti ničemu, spíše mě zarazilo to, o tom guláši. Proč by měl být guláš v domácí lednici?


doplněno 02.02.16 01:04:

Osobně mám rád dršťkovou polévku, dokud je, tak jí žeru, lepší je, když není.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.