Caj na oci

Od: Datum: 18.01.16 22:38 odpovědí: 6 změna: 20.01.16 00:22
Dobrej, jaky caj byste doporucili uvarit z bylinek ktere by uvolnily oci a podporily dobre videni
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.01.16 00:22

Oftalmolog. Není to sice čaj, ale dobré vidění určitě podpoří.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.16 00:41
avatar

pro zdravé oči : 3díly natě světlíku, po 1 dílu list borůvky,ořešáku a květu heřmánku. Odvar je dobrý na obklad i na pití.Čaj se pije 2-3x denně. Nebo stejné díly natě vlašťovičníku,vřesu,květu heřmánku a kořene puškvorce. Čaj se pije jen krátkodobě, během zvýšené námahy očí.

na cukání očí : Jedna lžíce mletého semene fenyklu povařit v 1lt vody a napařovat oči 10-15min.

na unavené oči : To samé,ale jen ve 100ml vody a vlažný odvar namočíme na vatový tampon na10-15min přiložíme na oči

na ostrý zrak : čerstvou nebo sušenou nať řepíku naplníme do 1/3 objemu sklenice a zalijeme bílým vínem.Necháme 2-3 týdny macerovat,občas protřepeme. Pak scedíme a pijeme 2-3x denně po stopce.

universální lék na všechny nemoci očí : stejné díly listu aloe,natě pelyňku a světlíku. Čtyři lžíce směsi na 1/2 lt vody, přivedeme k varu a necháme vyluhovat.Pak přidat lžíci medu a přiložit obklad na oči

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kratkozrakost
Datum: 19.01.16 17:14

Jsem zadavatel otázky...
Mám otýzku takže jestliže mám krátkozrakost co by jste doporučovali na zlepšení zraku, nechci na operace které mohou dopadnout špatně jsem ještě ve vývojovém věku tak bych udělala všechno proto aby mi krátkozrakost zmizela nebo alespoň se zelpšila

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.16 00:22
avatar

Práce vyžadující dlouhé zaostřování zraku na jemné detaily v blízkosti oka a zejména při nevhodném osvětlení, ovlivňují rozvoj krátkozrakosti, což je přímo ukázkové při dlouhém vysedávání u PC nebo při čtení knih Jestli chcete pro sebe něco udělat, tak vám doporučuji oční jógu :

Dlaněmi: V sedu za stolem se opřete lokty o stůl, z dlaní vytvořte misky a přitlačte jejich okraje okolo očí tak, aby se dotýkaly očních oblouků po celé délce. Stimulují se tak akupresurní body prospívající očím. Dýchejte pomalu a zhluboka a při vydechnutí uvolněte šíji i celou tvář. Po chvíli otevřete oči a vnímejte tmavý prostor dlaní. Pomalu sundejte ruce z obličeje. Pomocí akupresurních bodů: Sevřete dlaně do pěstí, lokty se opřete o stůl a hlavu opřete nadočnicovými oblouky o pěsti tak, že klouby ukazováku a prostředníku tlačí na akupresurní body u kořene nosu těsně nad vnitřními okraji oblouků. Zhluboka dýchejte a dovolte svému podvědomí vytvořit jakékoliv obrazy, které vás napadnou.

Mrkáním: Vhodné zejména při čtení. Mrkněte třikrát za deset sekund, nebo si dělejte mrkací přestávky. Vašim očím to velmi prospěje.

Studenou vodou: Tato metoda spočívá v nenásilném stříkání chladné vody na zavřené oči. Osvěžující účinek má také střídání chladné a teplé vody, které však zakončete vždy vodou studenou.

Uvolněte šíji

Chyby zraku mohou vzniknout i jako důsledek svalové zatuhlosti v oblasti krční páteře. Tím se snižuje proudění krve, míšní kapaliny a výživných látek do hlavy. Tyto problémy lze zmírnit cvičením krku - praktikujte ho nejlépe vsedě, třeba za vaším pracovním stolem.

Kývání hlavy: S výdechem pomalu spusťte hlavu vlastní vahou do předklonu, s nádechem ji uvolněně vzpřimujte a veďte do záklonu.

Otáčení hlavy: Hlavu otáčejte pomalu s nádechem doleva a výdechem vpravo bez ohýbání krční páteře

Kroužení: Hlavu spusťte volně na prsa a s nádechem bez námahy začněte pomalu opisovat kruh přes pravé rameno. Přední oblouk opisujte s výdechem a naopak. Vhodné je i kroužení rameny

Procvičování očních svalů

Z následujících očních cviků si vyberte ty, které vám nejlépe vyhovují, a cvičte je pozitivně naladěni. Při problémech jednou až dvakrát denně, preventivně jednou až dvakrát týdně.

S nádechem soustřeďte pohled na kořen nosu, s výdechem na jeho špičku. Bez otáčení hlavy vytočte pohled s nádechem maximálně doleva a s výdechem doprava.

Kružte očima tak, že s nádechem jsou vaše oči maximálně nahoře a s výdechem začnete opisovat kružnici doprava a dolů.

Pohledem opisujte velká tiskací písmena H,K,a A. Tento cvik můžete provádět i se zavřenýma očima.

Všechny cviky opakujte alespoň šestkrát po sobě.

Adaptace

Pohled zaostřete na špičku ukazováku pravé ruky, který je ve vzdálenosti asi dvaceti cm před tváří, a chvíli poté na předmět asi pět metrů daleko. Opakujte desetkrát, pak zavřete a uvolněte své oči. Celý postup opakujte třikrát.

Pohled zaostřete podle pokynů v předcházejícím cvičení a pak, s očima upřenýma na ukazováček, natahujte ruku vpřed a pomalu otáčejte do krajní polohy vpravo i vlevo. Hlava zůstává nehybná. Celý postup opět opakujte třikrát.

Centrální fixace

Zvolte si slovo uprostřed řádku tištěného textu a na deset až patnáct sekund na něj soustřeďte pohled. Potom zavřete oči a dané slovo si vybavujte výrazněji než ostatní text. Postup opakujte několikrát po dobu asi pěti minut

Strava

Špatné trávení má negativní vliv na všechny procesy v lidském těle, tedy i na oči. V důsledku nevhodné výživy se krevní vlásečnice ucpávají odpadem a svaly se stávají strnulými. Vhodná úprava stravy v duchu jógových principů přináší zvýšené vyplavování nahromaděných škodlivin z organizmu, a tedy i z cév sítnice, a může účinně pomoci i při léčbě zrakových problémů. Proto se doporučuje konzumovat přirozenou stravu složenou hlavně z čerstvé zeleniny, ovoce, celozrnných obilnin a semen, s co možná největším podílem stravy syrové.

Jinak účinnou prevencí před dalším zhoršováním zraku jsou pravidelné prohlídky u očního lékaře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.16 08:31
avatar

jen bych dodala k odpovědi od hrdaalena-pokud jde o cukání oka,tak se vykašlete na čaj a rychle kupte magnezium.Cukání oka je příznak nedostatku hořčíku,což je dost vážné a cukání oka je jeden z varovných příznaků.

Jinak je prospěšný světlík lékařský,ale k výplachům očí.Pitím čaje je spíše na kašel.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: host*
Datum: 19.01.16 09:44

Zaujal vás citát "Doslova průlom znamenalo za války zjištění pilotů Královského britského letectva, že se jejich noční vidění zlepšilo od té doby, kdy začali snídat borůvkový džem"? Podívejte se na celý článek na http://www.celostnimedicina.cz/boruvky.htm#ixzz3xdvl9VCK

takže k vašemu dotazu: borůvky

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.