Je toto reálné?

Od: Datum: 13.01.16 20:59 odpovědí: 11 změna: 27.02.16 22:48

Zdravím, loni o prázdninách jsem zhubnul z 80 kg na 70 a teď mám celých 82 kg.

Je reálně zhubnout dejme tomu během půl roku 10 kg? A to s minimálním pohybem, protože na té střední je to časově náročnější a nemám čas jako dřív.

Co myslíte? Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.01.16 21:32
avatar

Reálné to je, ale spíše s maximálním pohybem a se správnou úpravou stravovacích návyků - změnou v jídelníčku, aby se vám nevrátil tzv. jo -jo efekt.;)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 13.01.16 21:34
avatar

Na střední škole není čas? To se mi asi nějak moc nezdá v sobotu a v neděli a odpoledne a večer se nestuduje, nebo snad ano? Výmluvy jsou na nic, to chce činy.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.01.16 21:35
avatar

Reálné to je, a čas si taky určitě najdeš. Třeba jen při cestě ze školy vystoupit o dvě tři zastávky dříve a domů dojít, pohyb hubnutí prospívá, ty o tolik času nepřijdeš a uvidíš, že to půjde. Samozřejmostí je rozumná vyvážená strava. P

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.01.16 06:54
avatar

Potýkáš se s jo-jo efektem. 5 zhubneš, 7 nabereš, 4 zhubneš, 6 nabereš...atd. Děje se to hlavně tehdy, pokud člověk drží nějakou přísnou dietu, po čase zjistí, že už to stačí a začne se stravovat jako předtím. Tělo není hloupé. Bojí se, že přijde zase hladové období a tak si kouká uložit do zásoby co nejvíc, aby mělo pak z čeho brát. Proto jsou nějaké radikální diety k ničemu.

Jíst pravidelně, nejlépe 5 x denně, pořádně se nasnídat, večeři už jen lehčí. Zařazovat ovoce a hlavně dostatek zeleniny, maso jen libové - krůtí, kuřecí, králičí, rybí. Žádné tučné uzeniny, ani knedlíky. Z příloh jen těstoviny, rýži, brambory. Žádné sladké coly či džusy, nejlépe neochucené minerálky, střídat značky, nepít pořád jen jednu. A k tomu pohyb. Až se připravíš do školy, jít si zaběhat, či zajezdit na kole. Pokud máte doma psa, chodit ho venčit, prospěje to Tobě i tomu psovi. Chvíli běžet, chvíli jít /tzv. indiánský běh/.

Bez pohybu to nepůjde, na to zapomeň. Neviděla jsem ještě zhubnout nikoho, kdo se jen pořád učí na gauči. Ale jsi mladý, nic Tě nebolí, tak ten pohyb jistě zvládneš. Neboj se ho, určitě běhu nebo kolu přijdeš na chuť. A kila půjdou dolů. *placni* Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lola®
Datum: 14.01.16 07:58
avatar

Reálné to je..=) Ale ten pohyb to chce..=) Třeba i u učení..=);) Najít si cviky, které můžete dělat doma a u toho se současně i učit..=) Myslím si, že se něco určitě najde..=);)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.01.16 08:20

Reálné to je... ale dost drahé.

Brácha zhubnul 45 kg za 5 měsíců a nějak extra navíc se hýbat nezačal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.16 17:47
avatar

opravdu? *ee* a jak se mu to povedlo? a vydrželo mu to? ...to by mě fakt zajímalo ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.01.16 19:10

Proteinová dieta pod lékařským dohledem.

Vydrželo... Hubnout začal na začátku ledna 2015 a skončil přibližně v květnu s celkovým úbytkem 45 kg. Jeho dnešní váha se pohybuje na hodnotě o 40 - 45 kg méně než když začínal. Stravuje se běžným jídlem, sportuje stejně jako předtím (a celou dobu hubnutí), tedy 1x týdně fotbálek nebo volejbal. Jen bych řekl, že jí více zeleniny než kdysi.

On sám k tomu byl dosti skeptický a rozhodl se až poté, co jeho kolgyně z práce, které tuto dietu také držely, zůstaly na stejné váze rok po jejím ukončení.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.01.16 16:32
avatar

Hm. Když už čtu ty zdejší příspěvky, tak přidám. Já jsem při salmonelóze ztratil 13 kg za tři dny. Jenže toto není dieta. Takovým drastickým způsobem nezhubnete sádlo, ale vyženete z těla vodu, která vám pak zase rychle nasákne zpátky.

No ale k tvému dotazu. V kolikátém ročníku jsi? Ve druhém? Je ti šestnáct, či už sedmnáct a vloni na začátku prázdnin jsi měl 80 kg? Tolik kilo u nás ve třídě měli starší kluci, kteří si dodělávali průmku po vyučení.

Si myslím, že asi budeš muset více sportovat a méně sedět u facebooku nebo u skajpu, méně surfovat po internetu a méně hrát hry, protože s minimálním pohybem 10 kilo sádla za půl roku nezhubneš. To je opravdu nereálné. Mnohem reálnější je, že ve dvaceti budeš mít metrák a toho se nezbavíš už nikdy.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.02.16 10:50

Petře a co zkusit Ketodiet? Je to účinný způsob a když nemáte tolik času možná to bude ideální způsob jak dát přebytečná kila dolů. Zkuste se taky co nejvíc hýbat. Tělocvik třeba nemáte na škole?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.02.16 22:48
avatar

Je to reálné, pokud se budete stravovat zdravě, ale s minimem kalorií. Třeba dietu pro diabetika. Laicky řečeno, jsou 3 typy jídelníčku, podle množství chkebových jednotek za den. Musí se ale zpočátku počítat a odměřovat. Jinak já trvale hodně zhubla i bez cvičení výběrem jídla a menším množstvím. Člověk k sobě ale musí být tvrdý. Rozhodně to chce nutně jíst alespoň 4 x denně a snídani nevynechat, aby se nastartoval úsporný režim v těle. Denně tvaroh, různě upravený, třeba až večer, kdybyste měl hlad, nebo večer klidně celý vařený květák, ptostě něco málo kalorického. Jíst celozrnné, tmavé pečivo, na chlebu jen zamazat dírky Florou, Perlou, maso jen libové, minimum příloh, zpočátku, co se vejde do hrsti, . Po týdnu, mi vždy začne váha klesat, podle toho začnu upravovat množství, abych ale dále hubla. Nejíst knedlíky, bílé těstoviny - tj. rychlý cukr a za hoďku hlad, jako by člověk ani nic nejedl - prázdné kalorie. Ke sváče 2 ks ovoce méně sladkého, zeleninu podle libosti, brambory malé porce, žádná umělá dochucovadla,konzervy, polévky z pytlíku, moc slaná jídla, picy, cukr a jiné sladkosti. Cokoliv vaříte, tak max. 1 lžičku tuku, něco na chuti musíte oželet. Vejce smíte, šunkový salám - pár koleček na chleba, nízkotuč. sýr v malém množství. Vařila jsem hodně tato jídla: Čočku, brambory na loupačku s tvarohrm, sem tam rybu, špenát, omeletu, vařený květák, kuřecí bez tuku /dá se použít všude i místo vepřového/, lečo, filé na vodě se lžič. tuku, fazolky a pod. nízkokal. jídla. Ale Vy asi tomu vaření moc nedáte a pak budete mít hlad a jíst, co nemáte. Já hlady netrpěla, tělo mi i bez sportu neochablo, díky bílkovinám. Zhubla jsem 20 Kg, které jsem nabrala po práškách, které mi vyvolávaly nezřízenou chuť k jídlu, ale hubla jsem delší dobu, pozvolna. Připravte se na to, že to chce velkou sebekázeň a žádný alkohol, ani tučné výrobky, dokonce ani light jogurty. Až začnete hubnout, naučíte se to regulovat. Uvidíte, kdy se hubnutí zastaví a nastartování trvá další týden, tak si to člověk rozmyslí, zda hřešit. Tolik jen ve stručnosti. Držím palce a dejte vědět, jak to jde. Zdraví lidé mohou držet i půst. Fantasticky pomáhá pravidelně denně pouhých 20 min. cvičení. Dřepy, různé kmity, shyby, otáčení v pase ap. Tělo se zpevní a člověk hubne. To jsem dělala za mlada, při vaření. Na to čas mít budete, 20 min. se sn ad najde, ne?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.