Dite nespi!

Od: Datum: 08.01.16 11:31 odpovědí: 11 změna: 09.01.16 22:43

Dobry den,

zoufale prosim o radu.Memu synovi jsou 2roky a 2 mesice.Porad se budi xkrat za noc.Piti,mleko dudlik.Mam jeste starsiho syna 6let ten se budil do 4 let 1 az 2krat za noc na mleko.Takze uz jsem se dost dlouho poradne nevyspala.Uz ani nevim co je to spat celou noc.Posledni dobou jsem uz,ale zoufala.Sotva chodim vsechno me boli,nezvladam uklid ani vareni.Jsem hrozne podrazdena a casto vybuchuji.Bohuzel pritel je porad v praci takze mi nepomuze a jsem na vse sama.Existuje tedy nejaka rada co by mi pomohla?Dekuji vsem mockrat za pripadnou odpoved Jana N.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.01.16 11:46

Nespat s dítětem v jednom pokoji. Občas bude kňourat, ale vy ho neuslyšíte a ono zase usne.

Ohodnoceno: 1x

Od: jmlc®
Datum: 08.01.16 12:01

Matkám se to aktuálně nebude chtít toto poslechnout... ale je to pravda.

Pokud dítě není nemocné, pak ve dvou letech už musí mít nějaký režim. No a když při fňukání matka hned přiletí a vnucuje mu prso...

Mám dvě děti a každé bylo jiné. S tím prvním jsem od půlnoci do 5ti hod jezdil s kočárkem v obýváku, aby se manželka vyspala...Pak jsem jí ho dal a jel do práce - to bylo strašný! V domě nás bydlelo více a my měli jen jeden pokoj pro nás 3 - pláč rušil ostatní v domě, tak proto...

Druhé bylo v novém domě, tj. svém pokojíku. Když řval moc, přišli jsme za ním. Když to bylo pofňukávání, uklidnil se a spal dál.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.01.16 12:11

Musím s vámi souhlasit, nejhorší je když dítě kňukne a rodiče okamžitě přiletí. Dítě si na toto rychle zvykne a bude to dělat pořád. Nechat ho vyřvat a ono se po nějaké chvíli unaví a zjistí, že tento způsob nikam nevede. I když to je někdy srdcervoucí, musí se to vydržet. Máme to taky jako osvědčenou metodu.

Datum: 08.01.16 12:09

Nespat s dítětem v ložnici je základ. Tohle jsme nikdy netolerovali, aby k nám chodili spát, to se pak člověk nevyspí ani trošku.

Datum: 08.01.16 12:08

Ve dvouch letech má ještě dudlík? Já mám dvě děti a na roce už dudlíky neměly, ale to je jedno vcelku. Dceři jsou dva roky a neustále za námi chodí do ložnice. Přijde o půlnoci, odnesu jí, přijde ve dvě znova, zase ji odnesu a ve čtyři je zas u nás. Ale vše je většinou způsobeno věkem. Syn(3roky) to taktéž dělal a najednou samo od sebe to ustalo. Chce to jen čas a pevné nervy. I když vás plně chápu, jak to musí být vyčerpávající. Manželka je taky někdy na prášky

Jinak k tomu buzení, má syn dostatek jídla na noc? Co mu dáváte před spaním?

Datum: 08.01.16 12:17

Co všechno jste zkoušeli změnit ohledně spánkového režimu dítěte? Je toho milión, co bych mohla napsat, ale většinu jste pravděpodobně vyzkoušeli, tak napište co a já případně doplním, co ještě zkusit můžete.

Ohledně dudlíku - pokud se kvůli němu budí, nechte jej najít si ho v posteli samotného. Dejte mu tam i pití, dle toho, co rád (mléko? čaj? vodu?). Neteř není dudlíková, ale po dobu noci má v rohu postýlky lahvičku s mlíkem. Ví o ní, tak si ji sama vezme a je klid. To samé klučina s dudlíkem a pitím - ví, že tam jsou, vezme si sám. Už by měl trošku chápat, když vysvětlujete, tak mu řekněte "máš ho v postýlce, vem si ho/najdi si ho", případně mu párkrát pomožte, naučí se to.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.01.16 13:17

Dobrý den. Jaký režim má syn přes den? Jak je zvyklý přes den spát, kolikrát? Chodí pravidelně ven, aby se vyvětral, unavil? I dobře vyvětraná, nepřetopená místnost, má vliv na kvalitu spánku. Jinak se neostýchejte probrat tento problém i s dětským lékařem. I jeho názor a rada pro Vás mohou být přínosem.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.01.16 13:56

Souhlasím s rádci nade mnou, máte prostě prcka naučeného "já vykviknu-máma příletí". Tohle bohužel musíte změnit Vy, jinak to nikdy jiný neudělá. Chápu, že je těžké odolat tomu, když dítě brečí, ale jak říkává kamarádka (teď má tříměční holčinu, velice rozumná matka s prima dětmi) - když je malá nakrmená, přebalená, má všechno, nevidím důvod, proč pokaždé letět, jen békne".

Takže syna nakrmit, přebalit, uspat, a pokud se nebude budit kvůli počůrání nebo hladu, tak prostě nechat. Už je fakt načase ho začít odnaučovat, že si zabrečí a Vy hned stojíte u postele.

Datum: 09.01.16 19:24

Já mám trochu jiný názor, ale chci poradit pisatelce jelikož jsme tady průměrně starší ženy , at se přihlásí na portál mimino" tam jsou jenom maminky a jejich mimi.Ale vratme se k meritu věci.Mám tři děti a každé bylo v období miminkovském jiné.Syn se mi narodil když mi bylo 20 let , bydlela jsem v malém bytě se sestrou a maminkou. Hrůza , málo místa a v pokoji kde jsem sotva umístila postýlku, jsem spala se sestrou, muž byl na vojně.a hlavně to byla doba temna a z poradny jsem dostala od lékaře nařízeno kolik malý měl vypít . Jestli to bylo mrně 2kg váhy nebo 4.40kg jako měl muj synek to bylo jedno.celou noc prokřičel hlady a to jsem mu dávala né po třech h. ale po dvou hod. Chodila jsem jak mátoha , mlíčko vyzunkl div se neudávil , usnul na hodinu a tu druhou opět hulákal.Ve třech týdnech jsem to usekla a dávala jsem mu dvakrát tolik a ve dvou měsících jsem mu dělala výluh z ovesných vloček.Konečně spal a my taky. U dvou dcer to bylo zase jiné, obě po jídle někdy blinkaly a já se bála aby se neudusily , tak jsem taky každou noc skákala k postýlce jestli nezvrací , asi do pul roku jsem je měla v ložnici až když se to uklidnilo šly do děckého pok. U každého dítěte to je individuelní...

Datum: 09.01.16 20:24

jann.málo informací,aby to mohl člověk posoudit.zmínila jste se u lékaře?říkáte že se budí několikrát za noc,tak to jistě normální není.Pokud dodržujete denní režim jak má být,dítě vyrůstá v kledném prostředí,skutečně bych se zabývala otázkou,zda nemá nějaký zdravotní problém.Existuje spánková laboratoř,kde to zjistí..

Datum: 09.01.16 22:43

Bohužel, nepíšete, co jste už vyzkoušeli. Pokud má své potřeby uspokojeny, co mu zapnout v jeho blízkosti, orientační světýlko. Třeba se bez vás bojí. Nebo nespí moc dlouho přes den?

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.