Výživné na děti - na kolik je soud sníží?

Od: Datum: 06.01.16 10:28 odpovědí: 28 změna: 14.03.16 02:17
Prosím,mám dotaz ohledně snížení výživného že strany otce,který bere nyní 7900 kč má důchod a k tomu 498kč denně nemocenskou (předpokládám, že po ukončení nemocenské opět nastoupí do práce,kde před rozvodem běžně vydělával 24-26000 již zmiňovaný důchod. Před soudním rozhodnutím samozřejmě pracoval tak,že výplata se mu snížila na 18-20000, výživné tehdy bylo stanoveno 4000 na 6 letoun dceru a 3000 na 6 měsíčního syna,s tím,že jim otec navíc hradil pojištění a mě( nám) poplatky za el.což v té době bylo cca 2000,dětem přispíval i jinak (očkování, dárky k nar.,vánocům..))
Letos dětem bude 9 a 3 roky,otec žádá o snížení výživného na částky 3000 a 2000 a to i zpetne,dětem na nic jiného nepřispívá, já jsem stále na rodičovské dovolené a s příspěvkem na děti pobiram od státu 4900 výživné na rozvedeného manžela 3000. Dcera má ADHD...porucha učení spojená s hyperaktivitou,za léky od letoska doplacim 80kc m,ve škole za družinu,obědy a výlety zaplatim zhruba 600-700m,k tomu kroužky přibližně za pomůckykostym 3000 ročně. Vzhledem k ADHD zvažují,že dcera bude mít ve škole při výuce asistenta.
A můj dotaz zní, sníží soud ex manželovi výživné a jakou částku by tedy na děti měl platit,když dcera nedostane ani dárek k vánocům,narozeninám domů,nepřispěl na školní pomůcky,kroužky,ošacení,s dcerou se pravidelně stýká každých 14 dni od pátku 16:00do neděle 18:00. O syna nejeví nijak zvlášť zájem,s tím se nestyka,ale dárek k vánocům narodil od dcery dostal.
Ještě dodam,že u syna probíhaly asistovane kontakty,ale i těch se ex manžel vzdal,údajně kvůli svému zdravotnímu stavu...vše proběhlo u soudu...na styku se synem se máme dohodnout...o styk se synem žádal po půl roce,formou děj mi ho na 3 hodiny,ale to já nejsem ochotná akceptovat,neboť ho syn vůbec nezná a dokonce i na babičku,u které se synem travíme minimálně 5 hodin týdne,reaguje pláčem a pokousenim odejít,nechce si ani sundat čepici,vždy mu a to i tety,lékařů... trvá tak půl hodiny než se uklidní a další půlhodinu než se mě pustí,můj návrh ať si přijde pohrat za synem k nám domů...do pokojíku děti razantně odmítá.
Jsem bezradna,dojdeli opravdu ke snížení výživného budu pravděpodobně nucena rozhodovat se mezi zaplacením poplatků s bydlením a dosavadními potřebami a zvyklostmi děti.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 06.01.16 11:28

Zdravím, zde vám nikdo nemůže předpovědět, jak soud rozhodne. To co vám explatil navíc mimo výživného bych řekla, že je nadstandart . Pokud nyní soud sníží výživné, budete mít standart a musíte hledat rezervy u vás jako dalších xxx samoživitelek.

Nechápu, proč dcera chodí d družiny a na obědy, když vy jste doma? Syn mohl jít od tří let do školky a vy do práce. Za jaký kostým jste platila 300,- Kč, to jste dceři nemohla kostým vyrobil, ušít? Atd...

Další rezervy budete muset hledat třeba v bydlení. Nemáte nadměrný, drahý byt? Co tak jej vyměnit za menší, levnější v jiné lokalitě? Nejde jen brát, ale musíte se snažit sama. Určitě jste tohle nechtěla číst, ale já to takto vidím.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.01.16 13:10
avatar

Ta školka bude masakr, podle toho, co píše tazatelka. Syn je evidentně silně fixovaný se sklonem k hysterii a možná nebude ani pro školku zralý. To však ukáže až zkoušeka ohněm, případně rozhovory s učitelkou a poradnou.

Nicméně pokud je práce a finance tak potřeba, jako zde, tak si prcek - jako tisíce dalším dětí - zvykne.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nikita82
Datum: 06.01.16 13:18
Nj,chápu vaší odpověď,ale místo ve školce není a syn bude mít 3 v říjnu. Dcera vždy chodila na obědy a do družiny,navíc je tam s kamarady a obědy ve škole jsou rozhodne levnější než je vařit doma.Nevím proč bych ji měla okradat o věci na které byla zvyklá už od narození,bohaté mi stačí,že mi,která rozvod a ani vyhazov z bytů nezavinila,to dává za vinu,opravdu nepotřebují slyšet další výčitky za to,že papinek prostě radši bude žít s ženskou díky které se rozvědky další dvě manželství( její příjem je min.25000),že nemůže dělat to co ji baví. Prostě dítěti to nevysvetlite.
Kroužky...jsou v tom zapocitane všechny a navíc nebudu sidit dceru o vystoupení,tím,že nebude mít vhodný kostym,který mají všechny mažoretky stejný.
Navíc mám své zdravotní problémy a doktorka mě bohužel nevydá pozitivní lékařskou zprávu,kterou zaměstnavatele vyžadují.Před porodem druhého dítě jsem měla pozitivní nález roztroušeně sklerózy,díky těhotenství se další vyšetření musí odložit do doby než přestání kojit. K tomu mám ještě revma,ucpané karpální tunely a začínající osteoporózy,lecim se pro těžké deprese způsobené tím,že mě manžel opustil v těhotenství ( mimo jiné dítě sám chtěl a těšil se na něj,když jsem chtěla jít na potrat,tak mi dal malém přes hubu,že mu syna zabíjet nebudu ATP.)a situaci,která následně nastala( matka děti bez příjmů,bez střechy nad hlavou,v rizikové těhotenství).
Dnes mi přišla další žaloba a pokud by bylo oběma vyhověno, tak nám zůstane něco přes 8000, to opravdu už není ani na nájem ( nájemné se u nás za 2 1 pohybuje od 6000 nahoru energie,nyni bydlim v RD,kde platim 6000 nájem energie,což financne v podstatě vyjde stejně jako mnohem menší byt,navíc už jsem asi 3* narazila na to,že matce samozivitelce na mateřské nikdo nepronajme být,protože všichni mají strach,že nebudu platit,azyl jsem také zkoušela,ale v podstatě i ten si musíte platit cca 80kc dospěla osoba a každé dítě 60kc na den)
To opravdu,pokud mu to takto projde,abych si našla chlapa milionáře ochotně ho živit cizí děti,nebo se postavit při těchto vyhláškách na e55 a začít po nocích vydělávat,abych se přes den mohla věnovat dětem.
Jinak ještě s bydlením...mohla jsem jít do městského snad i levnějšího bytů po sestře,ale na druhém konci republiky,což mě paní z ospod bylo řečeno,že nemám dělat,že to soud bude brát za umyslne oddělení děti od otce a mohly by být svěřeny do péče jemu.
Pro mě tedy zacarovany kruh
Datum: 06.01.16 14:10
avatar

Chápu Vaši zahořklost a zlobu na nespravedlnost světa, ale co byste tedy dělala, kdybyste stále byli manželé a manžel onemocněl a Vy byla na mateřské? Snížily by se Vám příjmy a nebylo by kam natáhnout ruku pro další peníze... Pokud byste na tom byla tak špatně, dosáhla byste např. na příspěvek na bydlení a dětem Vaší situaci musela vysvětlit s tím, že je dočasná než budete moci nastoupit do zaměstnání. Zase tak hloupé nejsou, aby to nepochopily.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nikita82
Datum: 06.01.16 15:04
Nic,žili by jsme normálně,zrušili by jsme spoření,které jsme měli a rozhodne bych měla tu vyšší mateřskou,navíc by jsme nemuseli platit žádný nájem,neboť jsme žili v domě,který dostal od prarodičů( takže minimálně o 6000 nižší naklady a já i v dřívější době byla bez příjmů,takže vlastně by se nám příjmy zvýšili právě o materskou,která by vlastně nebyla 3800,ale 7800, a v místě předchozího bydliště,byly školky dostupné běžně od 3 let,v některých letech dokonce brali i dvouleté, u nás mají bohužel plno,dokonce nadstav,kdy žádali o výjimku min.školství,již jsem se na to ptala,protože jsem chtěla nastoupit zpet na studia,která jsem při prvním těhotenství prerusila
Od: uska®
Datum: 06.01.16 16:55

Po doplnění jsem pochopila, že nám sdělujete polopravdy. Co se týče výživného, tak syn má 3 roky (čím starší dítě, tím větší výživné) a když jsem narazila na školku, tak syn má najednou 2 roky a dva měsíce.

Vy a syn se stravujete po hospodách? Pokud doma vaříte, tak peníze za obědy dcery ve škole jsou vyhozené peníze. Je jedno, zda vařím pro dva nebo pro tři lidi. Ale chápu vás, ze svého standartu nemíníte nic měnit, pracovat také nechcete, chcete jít studovat a najít si dalšího chlapa, který by vás živil. Nakonec proč ne. Jaké si to uděláte, takové to budete mít.


doplněno 06.01.16 20:44:

Znovu jsem přečetla vaše reakce a už vás chápu - v životě jste nepracovala a nehodláte na tom nic měnit. I na výplatu případného ID nemáte nárok, není z čeho vypočítat.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ju®
Datum: 06.01.16 22:27

uska@:*palec**palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikita82
Datum: 08.01.16 22:10
Hned v prvním příspěvků píšu,že letos bude mít tři roky,ne že je má. Je opravdu třeba číst pořádně.
A na tom,že bych si rada dokončila ,pripadne rozsirila studia,také nic špatného nevidím,zvlášť,když ve svem oboru pracovat nemůžu a že bych nepracoval nikdy a nikde neuvádí,naopak právě že zdravotních důvodu mi nebyla smlouva před druhým teh.prodloužena.
A mít na stravování po hospodach,tak se tady ani na nic nemusím ptát.
Chlapa taky nehledam,na co?! Aby mi nebo dětem zas nějaký pitomec co se rozběhne za prvni,kterou uvidí ublíží?! Díky,o to nestojim.
Chtěla jsem pouze poradit ohledně toho jestli výživné soud sníží nebo nechá stejně,když při původním rozhodnutí zohledňoval vše co pro děti dělá navíc a nyní na ne sprominutim kašle. Tot vše
Datum: 06.01.16 17:12
avatar

Nikito, musíte se snažit. I já mám rozvedenou dceru co ji ex zadlužený až po uši, platí na 5ti leté dítě 3000,- a na dvouleté 1000, nic navíc a alimenty s velkým spožděním, na rozvedenou manželku NIC. Za prve se snaží obojí prarodiče, za druhé si dcera zažádala o přídavky na děti, o příspěvek na bydlení, příspěvek hmotná nouze. Ne, není to luxus ale slušně žít se dá, před Vánocemi chodila dcera seniorům umýt okna, uklidit, starší vnučka byla v MŠ a mladší si brala sebou, chodí 3 babičkám nakupovat, pro léky, zaveze je k lékaři... na Vánoce prodej 15ti kg loupaných vlašských ořechů, na bazaru prodej oblečení po holkách a nákup oblečení z bazaru, žádné obnošené hadry, letos zimní bunda co stála víc jak 1000,- a na bazaru byla za 300 skoro nenošená, i tak se dá nějaká koruna na přilepšení vydělat i tak se dá ušetřit (prarodiče přispějí) na zimní lyžování a dovolenou u moře. Otec dětí?, to je "nemocný" chudák na toho bychom se spolehnout nemohli.

Vy pokud máte dítě co potřebuje asistenta, zažádáte o příspěvek na péči a z toho asistenta uhradíte. Pokud se nemýlím, příspěvek na rozvedenou manželku můžete brát 3 roky, pak i o toto příjdete a nezbude vám nic jiného, než se snažit. Začněte tím příspěvkem na nemocné dítě, žádostí o příspěvek na bydlení, hmotku...


doplněno 06.01.16 18:02:

Nikito, mám pocit, že vy chcete jen ždímat partnera a vůbec vás nezajímá co můžete udělat vy sama. Být vámi už hledám na nettu nač můžu dosáhnout, počítám a počítám a z tolika nemocemi žádám o ID. Předpokládám, že RS máte diagnostikovanou ( MGR, lumbální punkce, EEG...), karpální tunely je snadná, ambulantní operace, za měsíc jste fit (dělá se jedna ruka a za měsíc druhá). Studovat se dá i s děckem, MŠ jako samoživitelka od 3 let dítěte dostanete přednostně ale musíte pracovat. Pracovat a studovat se také dá i s dětmi. Jak říkám, musíte se snažit a ne jen čekat co kdo dá.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.01.16 21:41

lidus, kde žijete, že u vás dostávají zaměstnané samoživitelky školku přednostně? u nás to už roky nefunguje, jede se striktně podle věku, od nejstaršího po nejmladšího, školka není zaopatřovací ústav pro matky, ale vzdělávací instituce pro děti, nelze některé děti proto diskriminovat k přístupu ke vzdělání jenom proto, že jejich matky nepracují, ale jsou třeba doma s mladším sourozencem *nevi* co tak čtu na netu, funguje to tak víceméně po celé republice, v podstatě od doby, co upřednosťnování zaměstnaných rodičů zkritizoval ombudsman.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.16 09:52
avatar

Lesi, Brno -Bystr ale pozor, matka musí být zaměstnaná, ne, že je na rodičovské a děcko vrzne do MŠ, také nemusí být MŠ ta kterou máte u "baráku".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 08.01.16 14:13

Liduš souhlas. U nás od nového roku přibrali do MŠ tři děti- podmínka byla dovršení 2 let a zaměstnaná matka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikita82
Datum: 09.01.16 01:09
U nás není místo,je tu jen jedna školka a mají plno 4 děti nebrali a na příští rok to vypadá obdobně. Další nejbližší školka bez těchto problémů je zhruba 20 km daleko. Ve vedlejší vesnici mají 3 děti nadstav,žádali o výjimku min.skolstvi.
A ano bývalý doby kdy brali i dvouleté děti,ale jen pokud nenaplnili kapacity.
Hold město není vesnice.
Od: nikita82
Datum: 09.01.16 01:22
U nás není místo,je tu jen jedna školka a mají plno 4 děti nebrali a na příští rok to vypadá obdobně. Další nejbližší školka bez těchto problémů je zhruba 20 km daleko ( az 1,5 cesty..s tremi prestupy).Ve vedlejší vesnici mají 3 děti nadstav,žádali o výjimku min.skolstvi.
A ano bývalý doby kdy brali i dvouleté děti,ale jen pokud nenaplnili kapacity.
Hold město není vesnice.
Od: ruze®
Datum: 06.01.16 21:23
avatar

Nezlobte se,ale ADHD má v dnešní době snad každé 2 dítě a na asistenta by jste jen těžko dosáhla a na vlastní náklady by jste se asi ,,nedoplatila,,! Snížit výživné ,,zpětně,,? To asi myslíte v legraci,ne? To jako že by vám bývalka vašeho muže vrátila zpětně alimenty? Tak to milá zlatá nefunguje, zpětně může dosáhnou jedině navýšení.80,- měs. za léky? Moje dcera na atopický exem vnukovi tak 800,-,rozdíl,že? Váš muž má jak píšete 498,- nemoc.x 30 je cca 15 tis. + 8000,=23 tis.--alimenty 7000,-+ vašich cca 8000,-tak nevím,24 tisíc vám nestačí? Znám rodiny,které po zaplacení všeho potřebného(nájem,energie,pojistka..)mají na měsís sotva polovinu a nebo spíše ještě méně a musí s tím vyjít a to taky pro 2 dos. a 2 děti.Ono,je se třeba trochu zamyslet a uskrovnit se.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.16 21:26
avatar

Ruze, tazatelka ty alimenty zpětně myslela tak, že by musela ona doplácet exmanželovi.


doplněno 06.01.16 21:41:

Já to chápu, ale tazatelka to myslela obráceně, než jste Vy pochopila. :).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 06.01.16 21:38
avatar

Proč by měla doplácet exmanželovi alimenty? Peníze jednou dané dětem se nevracejí.Snížit mu je může pouze soud,je jen na jeho rozhodnutí,tady se stejně částku nedozví.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikita82
Datum: 08.01.16 23:16
Špatně jste to pochopila ;)
Od: nikita82
Datum: 09.01.16 00:46
Nemám 24 t.,špatně pocitate. Mít 24t.,tak si piskam.
Pro vysvětlení ex má cca 24t.nyní a jeho přítelkyně se chlubila,že maa 25 a taky důchod...odhadují že po odečtení alimentu na mě a děti mají 50t.pro tři.
Takže ex má dost a ještě chce dětem,které mají 7t. a potřebují toho víc a víc,naopak ještě ubrat.
Jinak mě to se vším vychází 15000, ale na všechno,bydlení,jídlo,plinky,škola,doktoři,nemoci,oblečení,obutí...
dosud co chybělo jsem brala z uspor- dědictví,z kterého chtěl po mě půlku.
Od: strakatypes
Datum: 06.01.16 21:48

Já nevím, ale většinou jak děti rostou, tak se jim potřeby zvyšují, a tedy i alimenty se zvyšují, tak bych se tak nebála. Nemocenská bude doufejte jenom na chvíli a pak začne snad zase pracovat. A než se uskuteční soud a rozhodne, tak to bude také chvilku trvat. Myslím, že se bojíte moc dopředu. Za nějaký čas bude úplně jiná situace.

Co mě ale zaráží, tak píšete, že malý má přes dva roky a je asi na Vás hodně fixovaný. Myslím, že byste měli chodit s babičkou, a tedy i na návštěvách s otcem, jenom na procházky v kočárku. Jenom si povídat, případně malého sundat z vozítka, vzít ho za ručičku. Než si zvykne.

Pomalý postup. Asi potřebuje zvláštní přístup a je to o tom, nepospíchat na něj. Nenutit ho. Vždyť je ještě malinký, ze všeho vyroste. Nesrovnávejte s dcerou. Kluci jsou pomalejší a Váš je ještě víc. Netlačte na něj. Nyní procházky s kočárkem, na jaře na pískoviště. V létě na zahradě, s někým z rodiny, pomalu si zvykne. Pokud dokážete komunikovat s otcem, tak všechno provádějte společně. Když se nevidí malý přes týden s nikým jiným, nemůžete ho dát na tři hodiny pryč. Mějte k němu pomalejší, zvláštní přístup. Čím víc na něj budete tlačit /sundání čepice/ tím to bude horší. Nechte mu jeho prostor, jeho vůli. On to tak cítí. Za dva tři roky na to budete vzpomínat. Prostě je pomalejší. Nebo můžete vzít v úvahu, že je prostě jiný. On za to nemůže. Měla jste stresy v těhotenství, nevíte, jestli ho to neovlivnilo, nepoškodilo.

Vy jste dospělá - í, Vy mějte rozum, přehled, porozumění a hlavně sílu k překonání překážek.

Též to děcko i z Vás může cítit to neustálé napětí, boj, nespokojenost. Přenášíte to nevědomky na něj. On může být mimořádně citlivý a vnímá to. Proto netlačte na pilu. Buďte svobodná, sebevědomá, nemusíte se cítit ublížená. Najděte v sobě sílu.

Nejste jediná, kdo zůstal sám s dětmi, je to náročné období. Zkuste požádat i rodiče manžela, jestli by Vám nepomohli morálně a fyzicky s dětmi, pokud bydlí nablízku. Nemyslím finančně, to přijde postupně samo od nich. Čím víc budete chtít pro děti oboje prarodiče, tím víc pro děti uděláte to nejlepší. Vynechte z toho manžela, nemusíte mu nic říkat, pokud on nechce - nemůže. Doufám, že prarodiče tedy o styk s vnoučaty stojí a Vy se zase nechcete babičce a dědovi mstít a vnoučata jim upírat, co si budeme povídat, opravdu se to děje.

To nejlepší pro svoje děti uděláte, když jim dovolíte stýkat se s co nejširší rodinou. A pokud jednou nepochodíte a to je jedno s čímkoliv, tak se nebojte a pokuste se při vhodné příležitosti znova, abyste se nezasekla. Jestli chápete co myslím.

naplánujte různé oslavy narozenin, jmenin, konec školního roku a pozvěte prarodiče. Stačí maličkosti, ale i z toho se skládají dobré vztahy.


doplněno 06.01.16 21:52:

Doplním spoření - můj názor. Spořím pouze tehdy, když na to mám, když zbývá. Pokud je dlouhodobější finanční problém, tak přeruším spoření, nebo snížím na nejmenší možnou částku, protože rušení bývá nevýhodné. Zkuste komunikovat s ústavy, kde máte smlouvy a domluvte se tam.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.16 22:18
avatar

Souhlas se vším, krom jednoho. Kdyby rodiče na dítě trochu nezatlačili, nechali ho, ať se rozhodně po svém, tak máme prázdnou školku. (příklad, který uvádíte s čepicí, 99% procent dětí by si ji nenechalo sundat a vřískalo tak dlouho, až by dosáhlo svého a ze školky by bylo odvedeno). Čím déle se tomu dítě bude vyhýbat a čím déle bude v tom vyhýbání podporováno, tím více si navykne, že udělá scénu a je po jeho. Bohužel máme četné zkušenosti.:(

Takže ano, navykat pomalu, po kapičkách, ale důsledně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikita82
Datum: 08.01.16 23:49
Vsuvka...
Dcera pokousala takhle učitelku. Dva první dny ve školce nechodili spát a pak to po ní najednou chtěli,tři ji rvali do pizama a ona je za to pokousaa,takže ji pak nechali,ale na postylku si musela vzdycky aspon sednout. Po třech měsících se sama prevlekla.
U syna být je tak fixovány vidím,ale problém jinde...nechce se mu mluvit,rozumí,ale nic neřekne,žádné slovo. My mu sice rozumíme,ale nevím jak by se dorozumnel s někým cizím. Ale dle psycholozky má ještě čas.
Od: nikita82
Datum: 08.01.16 23:39
Děkuji za jakousi podporu.
Každá snaha marná,když se malý narodil,tak ho odmítal i pochovat. Natož teď aby za ním přišel,prostě ex nechce,myslí si,že si malého jen tak vezme a,že vše bude OK,ale na to,že mu to může naopak ublizit nemyslí. Já moc dobře vím,že ke kontaktu a zvykani si musí docházet postupně,proto když soud určil asistovane kontakty jsem byla já ta co je dojednávala,ale byl to vykkrik do tmy,jemu to bylo jedno a každy druhy rušil.
Prarodiče ex nevím ani jestli žijí,jednou mi otevřeli a od té doby zhruba dva roky nic,takže nevím ani jestli tam ještě bydlí.
Ex se s nimi nestyka a ani se svou sestrou. Pro me je to stále bolestné,ale když jedeme kolem pustim dceru alespoň na chvíli za sestrenkami,takže se s ex švagrovou nebavim (je to drbna a moc by vyzvidala a já se neumím moc pretvarovat a dělat jak baecne jsem tto zvládla a že je mi ex u pr..když to tak není,vím jak a skym žije a že vlastně toto "pekloa naschvály" dělá kvůli ní...no už asi nemají na tři dovolené v roce v Itálii,Španělsku a Maďarsku...hold náročni,ale ať si to uziji, o to nejcennější přichází a časem mu to dojde.
Spoření už nemam, to bylo na dceru na její budoucnost,teda účet existuje,ale nic nanej nechodí,snad někdy v budoucnu.
Datum: 07.01.16 17:11

Ex mi platila na 2 děti 1 650kč.Dceři bylo 13 a synovi 15.Jízdné do školy syn platil 1 100 měsíčně.Dcera měla kroužky.A kde jsou ostatní náklady?...jelikož mi malinko vybílila byt,víc jak rok jsem spal na matracích.Začal jsem přemýšlet jak sehnat peníze.A věřte,že to šlo.

Malinko se podívejte,kde můžete sama ušetřit.Zvedněte pr...l a nečekejte kolik Vám ex manžel a soc. pošle na ůčet.

Omlouvám se,jestli jsem někoho urazil.

Ohodnoceno: 2x
 

 

Od: nikita82
Datum: 08.01.16 23:59
A jaktoze,děti skončily u vás?
Máte můj obdiv,že vychovavate jako chlap dvě děti,málo který to dokáže.
Jinak jako by jste popisoval částečně tu co ji má teď ex ;)
Datum: 13.03.16 14:19

Odpověď je velice jednoduchá.Opravili jsme její domek a stejně prohlásila,že na děti nemá místo.*nevi* Zrovna se ji do jejího života nehodili.Zapomínáte,že jsem měl starší děti15,13.Byla samostatná a rozdělil jsem domácí prace.Když neudělali,neměli.

Uběhlo pár let,několik věcí se změnilo.Ale jak se říká na každou ... se voda vaří.;) Sama zasela sama sklidila.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikita82
Datum: 09.01.16 00:30
Jelikož jsem první dva tři příspěvky psala velice rozrušená, vystrašena,tak jsou celkem zmatené.
Teď pro ty co řeší něco podobného: mám již odpovědi od právníka a soc.pracovnice.Kdyby taky někdo jako já hledal,tak
1. Alimenty v případě,že jsou již zaplaceny a tedy i spotřebováno,zpětně vrátit - snížit nejde ( tzn.že nebudu muset nic vracet)
2. Vyzivne na manžela také zpětně vracet nejde a max.mu ho sníží (tedy v mě situaci),ale prý mužů žádat naopak o zvýšení,neboť jeho životní úroveň je mnohem vyšší než má.
3. U alimentu na děti je to prý sporné,záleží jestli má nějaké boční příjmy a jak soud vezme jeho chování vůči dětem ( dárky,skolni potreby ,zdraví...tady řešíme,že ex kvůli dětem nebyl ani na blbe odběry krve)
Takže mě to trochu uklidnilo.
Hlavně to,že ex nebudu nic dluzit.
Datum: 14.03.16 02:17
avatar

Tady by Vám mohl poradit jen někdo s právnickými znalostmi, protože dneska jsou na výživné tabulky, podle věku dítěte a příjmu otce. Je to otázka chvilky, aby Vám to právník sdělil.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.