Oriflame poradce

Od: Datum: 30.12.15 19:19 odpovědí: 15 změna: 15.01.16 08:28

Dobrý den, chtěla bych si trošku přivydělat přes oriflame a také mám ráda jejich výrobky. Na jejich stránkách se však nikde nemohu dočíst několik věcí. A tedy doufá, že snad nějaká/nějaký z vás u oriflame je a poradil/a by mi.

Kolik kč musí činit objednávka aby platily výhody a procentuální zisk?

Kolik kč stojí 1 katalog? Slyšela jsem, že dostanete 3 zdarma a zbytek si musíte doobjednat.

A pokud možno nějaké další info, děkuji moc... :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.12.15 21:30

Neumím si představit, jak chce radit člověk, který si neporadí ani se základním vyhledáváním.

Jak může samostatnou výdělečnou činnost vykonávat člověk, který si samostatně nevyhledá základní

informace, a který podnikání vlastním jménem na vlastní náklady považuje za zaměstnání?

Zdfrazňuji, že nejde o "přivýdělek" (zaměstnání), ale o podnikání vlastním jménem na vlastní náklady, k němuž potřebujete živnostenské oprávnění. Musíte platit sociální a zdravotní pojištění (v případě OSVČ vedlejší je možné pojištění zaplatit až po podání povinných přehledů po skončení roku – platbu záloh lze "odložit"), podávat daňové přiznání a zdanit zisk, ...

Máte-li dotazy na Oriflame, použijte jejich kontaktní formulář

nebo jim napište na e-mail info@oriflame.cz

Ohodnoceno: 1x

Od: pajusaa
Datum: 30.12.15 21:57

co to melete? promiňte :D ale na oriflame ,,lady" opravdu nepotřebujete živnostenský list. Je mi 17 let, pravdu nehledám práci, dělá to spousta mladých holek.

Datum: 31.12.15 00:00

Pokud něco neznáte nebo nevíte, neznamená to, že to neexistuje. Už jste slyšela/četla, že "neznalost zákona neomlouvá"? Nastudujte si živnostenský zákon, seznamte se s výší pokut za neoprávněné podnikání a pokud Vám to stojí za riziko, podnikejte si bez živnostenského oprávnění. Nečekejte však, že Vám tu někdo poradí, jak obcházet zákony...

Živnostenské oprávnění byste nepotřebovala jenom v případě, že byste prodávala za nákupní ceny.

To byste si ale nic nevydělala...

___

Z Martininy odpovědi doporučuji druhý odkaz – článek na Podnikateli.cz (o potřebě živnostenského oprávnění).

První odkaz nevede na firmní web, jde o web "nezávislé poradkyně Oriflame"

Tvrzení "nezávislé poradkyně Oriflame" (nikoliv samotné firmy) nepovažuji za směrodatné.

► Oriflame má oficiální web na adrese http://cz.oriflame.com/

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.12.15 22:06

http://www.kosmetika-levneji.cz/registrace-oriflame.htm

Sama společnost zde uvádí, že není potřeba živnostenský list... pokud by se jednalo o přímý prodej, ne internet apod.

Ovšem zde http://www.podnikatel.cz/clan…avonlady-potrebuje-zivnostak/ se uvádí trošku něco jiného.

doplněno 30.12.15 22:11:

Prakticky se to dělá tak, že za lepší cenu nakoupíte na svůj účet a zájemcům prodáte za plnou katalogovou cenu. Pak vám bude kdokoli těžko dokazovat, že jste to koupila pro někoho jiného než právě pro sebe.

Což je prostě princip mlm.

Ohodnoceno: 0x

Od: ruzul
Datum: 31.12.15 07:57
oriflame lady nepotrebuje zivnostensky list.Do urcite vyse provize se dan neplati.Vetsinou ta provize holek nebyva tak velka.Pokud ano,tak je to jinak.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.12.15 22:02

Nemáte pravdu,

bez živnostenského oprávnění by šlo

o neoprávněné podnikání.

Obdobně s "neplacením daně z provize": Sleva na poplatníka činí 2.070 Kč měsíčně.

Pokud zisk nepřekročí určitou částku, pokryje celou daň sleva na poplatníka.

OSVČ je musí po skončení kalendářního roku podat daňové přiznání a povinné přehledy na ČSSZ a zdravotní pojišťovnu. Bude-li mít OSVČ vedlejší nízký zisk (něco přes 60.000 Kč za rok), nebude hradit sociální pojištění a zdravotní pojištění odvede ze skutečného zisku (OSVČ hlavní by musela uhradit v povinné minimální výši).

_____

Radit cestu vedoucí k vyšším nákladům (pokuty) podle mne není rozumné.

Datum: 31.12.15 22:17

Ivzez a nedalo by se na prodej Oriflame výrobků použít něco na způsob příležitostný privydelek? Jako když někdo prodá pár mrkvi že své zahrádky...

Datum: 02.01.16 18:03

No ono je to totiž tak, že pokud by si slečna myslela, že si něco přivydělá, tak se hodně mýlí. Ona totiž musí u nich napřed nakoupit zboží za určitou sumu, která se myslím pohybuje kolem tří až pěti tisíc. A pak může přeprodávat lidem kolem sebe. Výdělek je tak mizivý a někdy vůbec žádný, protože ona to musí prodat tak, aby se jí investice vrátila a to zase od ní nikdo nekoupí a bude lítat s kufříkem a otravovat kamarádky, protože v dnešní době si to každý může objednat přes internet v pohodě za výhodnější ceny a ještě ke všemu má obrovský výběr. To mluvím o tom případě, že by nebyl nutný živnostenský list. A to je zlodějna od té firmy a toho nejtvdršího kalibru. Pokud by chtěla být "pojízdný" prodejce všech jejich výrobků, tak živnostenský list mít musí. A pak musí jezdit jako blbá, s prominutím, ale je to tak, a nabízet to po obchodech a všech svých známých. Je to otročina, protože projezdí benzín a nikdy si není jistá, že něco vůbec prodá. Náhodou jednu takovou znám, protože jezdí do jednoho obchodu, kde zase já znám majitelku. Tahle paní už to dělá několik let a pokaždé mi je hodně líto, když vidím jak se chudák snaží něco prodat a jak zklamaně odchází s prázdnou a jak se potom o ní lidi v tom obchodě baví. Dost pohrdavým stylem. Tohle bylo možná výdělečné v době, kdy nebylo v obchodech nic k sehnání, ale dnes, kdy je všeho kolem přehršle to nemá vůbec smysl. A zrovna Oriflame a Avon, to je jen předražená, hodně průměrná kosmetika.

Datum: 03.01.16 20:15

Anebo nakoupit pro sebe za levnější ceny a kamarádkám prodat za ceny katalogové. V tom případě nemusí nikde běhat a ni kupovat výrobky za tisíce. Nicméně máte pravdu, v dnešní době internetového prodeje s "poradcem" na každém rohu je to o pár korunách.

Od: sasa
Datum: 13.01.16 11:08

Dobrý den,

každý výrobek zakoupíte o 30% levněji než je v katalogu. Pokud prodáte prodáte výrobek zákaznici za 399Kč a Vy ho zakoupíte za 307 Kč, máze okamžitý zisk 92 Kč. Ať už učiníte objednávku za 100 nebo 1000 Kč vždy budete mít zmiňovanou slevu 30%.

Co se týče katalogů, jede obdržíte vždy v objednávce, zbytek si musíte dokoupit.

Datum: 13.01.16 12:21

To jste hodná, ale kde má tazatelka jistotu, že ten výrobek prodá? A ona, aby měla zisk 92korun, musí investovat 307 a nebude přece pobíhat s jedním krémem, ale musí si udělat "kufřík", takže to je dost vysoká investice a není vůbec žádná jistota návratnosti...

Datum: 13.01.16 16:35
Funguje to takto: ukážete zákaznici katalog (to je Váš "kufřík" plný výrobků). Zákaznice si vybere určité výrobky a ty následně objednáte a dodáte. Jistota odběru je tedy 100%.

Datum: 14.01.16 18:57

Aha, tak to by bylo dobré. Ale co se stane, když třeba ta zákaznice která mi napřed řekne že to chce a já jí to pak přinesu řekne, že už to zase nechce. Můžu to vrátit? Nebo se asi musí vybírat nějaká záloha, protože to aby měl člověk strach, co si s tím pak počne. Ale pro toho, kdo má čas a není na výdělku závislý a stýká se se spoustou lidí a má přesvědčovací dar, tak to možná může zkusit, když nemusí vůbec nic investovat do začátku. Ale upřímně, myslím si, že už je to v dnešní době skoro nemožné. Ty ceny nejsou zas až tak nízké a navíc si člověk musí vybrat podle obrázku. To bych udělala v roce 1978 a byla velkou klientkou. Dnes, kdy mám možnost si všechno ohmatat a vidět na vlastní oči a vybrat si ze všech světových značek co se mi zlíbí, tak už bych si vybrala jenom v tom případě, že bych si byla naprosto jista produktem a věděla, že ho jinde neseženu třeba levněji. Proto si myslím, že už je způsob tohoto obchodování za zenitem...

Datum: 14.01.16 21:44
Musím říct, že mě osobně se nestalo, že by si zákazník vybral, a pak řekl, že o daný produkt již nemá zájem. Ale pokud přeci jen taková situace nastane je možnost zboží vrátit a firma Vám vtátí peníze. A záloha se vybírat nemusí, protože zboží lze nakupovat na fakturu se 14 denní splatností.
Samozřejmě každý poradce má k dispozici vzorečky krémů, vůní a dekorativní kosmetiky, které může zákaznici poskytnout a díky nim výrobek přiblížit. Sama zákaznice si na základě zkušenpsti ze vzorku vybere, co jí nejvíce vyhovuje.
A ano, dnes si opravdu můžeme koupi kosmetiku z jakéhokoliv koutu světa a vše je nám velmi dobře dostupné. S tím s Vámi naprosto souhlasím. Ale i přesto si myslím, že tento způsob prodeje ještě není mrtvý.
Jinak si velmi vážím Vašeho názoru a uznávám ho.

Datum: 15.01.16 08:28

V tom případě je to zřejmě poslední solidní firma, když je možnost vrácení produktu a člověk nemusí do začátku investovat vysoké sumy z vlastních zdrojů. Ono se totiž dnes takovéto jednání vůbec nevidí a většinou se to odehrává tak, jak jsem uváděla nahoře. A bohužel se na to chytí právě ti, kteří zoufale hledají nějakou možnost si přivydělat a nakonec jsou ještě ke všemu oklamáni a okradeni o poslední peníze, které si třeba i taková maminka samoživitelka vypůjčí, aby mohla začít "obchodovat". A to je to, co by se nemělo stávat, ale náš zákon to dovoluje.

Tak děkuji za sebe i za tazatelku. Snad jí tohle povídání pomohlo.

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.