Jak zaslat reklamaci - balíček

Od: Datum: 21.12.15 12:10 odpovědí: 29 změna: 22.12.15 10:08

Zdravím, prosím pěkně jak mám poslat balíček, kde je předmět, který reklamuji? Nikdy jsem to nedělala. Napíši adresu dodavatele a abych měla v ruce potvrzení o zásilce, tak jakým způsobem ho mám poslat? V balíčku je pedál v hodnotě 2.600Kč. Děkuji za radu. S.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 21.12.15 12:19

Na poště si vyzvednete PODACÍ LÍSTEK , vyplníte - adrsát, odesílatel a částka na pojištění 2 600,- Kč. Na balík v levém horním rohu napíšete vaši adresu a jemně přeškrtnete, pod touto adresou bude CENA 2600,- Kč.

V pravé straně balíku v dolní polovině bude adresát. Zanesete na poštu a podáte balík. Takto budete mít balík pojištěn na uvedenou částku. Stačí podat jako obyčejný balík, je nejlevnější. Pošta potvrdí podací lístek a vrátí vám jej, ten oskenujete a pošlete prodejci k proplacení poštovného. Nebo jej okopírujete (originál si nechte) a zašlete dop.dopisem. Asi je to vše.

Na stránkách prodejce by měl být i posán postup při reklamaci.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.12.15 12:33

Aha, tak to já se na ty stránky kouknu. Dodavatel mi jenom napsal, že to mám poslat a že se pokusí najít fungující pedál. Nemyslím si, že by se chtěl zachovat nějak špatně, ale co kdyby se balíček ztratil.

Datum: 21.12.15 12:36

suzymon - počkejte, podle předchozího tipu neposílejte, všechno špatně.., za chvíli se ozvu..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.12.15 12:46

Sanyo, tak já počkám. :)

doplněno 21.12.15 13:38:

Sanyo a proč mám psát ty 3.000Kč? a ne tu cenu, kterou jsem zaplatila? Nebude to nějaký problém, že jako lžu?

Datum: 21.12.15 13:08

Takže, pedál zabalte, do pevně vystlaného a zalepeného balíčku, jak psala uska, vlevo nahoru napište odesílatele tedy vás, nic ale neškrtejte, to už dávno a dávno neplatí ( nejméně asi 10 let), vpravo dolů adresáta odesílatele¨. Pod svou adresu napište : cena 3000,-Kč a vyplňte podací lístek, kde napiště opět tu cenu a podejte na poště zásadně jako cenný balík. V žádném případě balík nemůžete poslat obyčejně, to by padla ta hodnota věci a o odeslání balíku by jste neměla žádné potvrzení ! Poštovné bude tuším 105,-Kč, záleží na váze.. Pošta vám potvrdí podací lístek, kde máte podchycené všechny údaje. V případě ztráty balíku dostanete od pošty reklamovanou částku. Za obyčejný balík nedostanete vůbec nic, nemáte to ani čím doložit, že jste balík odeslala. ! Zatím takto narychlo.., jsem v práci.., klidně se doptejte...

doplněno 21.12.15 13:14:

Ještě dodávám, že možností odeslání je vícero, tato je nejlevnejší pro vás, která posílá hodnotnou věc ! Ostatní s názvy balík do ruky, či na poštu atd. je dražší a to dost !

Od: vjcbkv
Datum: 21.12.15 13:16
Souhlas, poslat jako cenný balík a pojistit na 2600.

Datum: 21.12.15 14:17

všechno špatně

co je všechno špatně? snad jen cenný balík, nebo balík s cenou? Drobné slovíčkaření?

Nebo jsem to nepochopil?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.12.15 15:17

co je v poštovní terminologii obyčejný balík a co cenný balík nebo třeba i balík s cenou)? Je velmi důležité u poštovní přepážky se naučit dodržovat odborné termíny, které jsou jasně stanovené, odpadne mnoho chyb a zkrátí se časy ..

Datum: 21.12.15 15:44

Špatně je to, že u obyčejného balíku by neměla nic v ruce, páč k obyčejnému balíku se podací lístek nevypisuje, nebo jo?

Datum: 21.12.15 16:34

První věta zněla"

Na poště si vyzvednete PODACÍ LÍSTEK , vyplníte - adrsát, odesílatel a částka na pojištění 2 600,- Kč
Tak by měla lístek na balík, ať se jmenuje jak chce. Páč paní úřednice na poště by určitě pochopila, oč jí jde. Uřednice jsou šikovné.

doplněno 21.12.15 17:28:

uzy, nevím jak ve Vašem případě, ale částka 2600Kč není pro poštu nic. Vyplatí celou částku, bez velikého zkoumání, ale zase ne jen tak...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.12.15 13:25

Tak já jsem také mezi tím pohledala na jejich stránkách a našla jsem takový formulář, který se má pro reklamaci vyplnit. Tak jsem to udělala a oni mi napsali, že mám čekat a že mi odpoví emailem. Ale já jsem si až doteď psala asi s tomu majitelkou, a ta mi ráno právě odepsala, že mám samozřejmě pedál poslat, a že mi ho vyzkouší a vymění. Jenomže jde o pedál k šicímu stroji Pfaff, který už dávno nevyrábějí a tak pochybuji, že by měli zrovna ten stroj oni k dispozici. Podle mne vyzkouší tu šlapku dole, ale on bude problém v tom kolíčku, který se zastrkuje do stroje, protože tam se to viklá a mám pocit, že tam není správný kontakt a ve stroji to cvaká a stroj šije jeden steh za tři vteřiny.Prostě zob..zob..

Já bych raději odstoupila od smlouvy, pedál sice vypadá přesně jako ten originál, ale není to výrobek Pfaff, není tam vůbec žádný údaj výrobce.

Datum: 21.12.15 13:31

Souhlasím, počkat a řádně si to oboustranně vyjasnit. Já pedál sháněl také ( Veritas) asi před 2 lety, sehnal jsem ho ihned na E bay za pěkný peníz, s plno dalšími náhradními díly,- cívky, nitě, přitlačné patky atd. .. starý jsem měl také vyviklaný..a i ta šnůra byla nějaká v čudu... Mám už pokoj,

doplněno 21.12.15 14:43:

Nechám na zvážení tazatelky, jakou cenu si určí. Cena přeci není jen ta, za kterou jsem to koupil, sehnal, vyrobil, atd., atd., ale cena výrobku se rovněž hodnotí podle další kriteriií - např. kolik času a pod jakými náklady jsem strávil sháněním daného výrobku, balné, cestovné, náklady za provolané hovorné a pod. Cenu neurčuje přece jen právnická osoba, podnik, každý živnostník, ale i fyzická osoba jako taková a pod., která souvisí s náklady na pořízení mé věci. Přihlížím k cenám obvyklým na trhu... Může se stát, že tuto šlapku či pedál koupíte v bazaru nabo na blešáku za stovku..., chcete snad říci, že porušíte něco, když to prodáte za cenu, jak jsem nastínil.? Řekl bych, že v žádném případě ne.. Takže usko, važte vždy své první rozezlení..., je to zcela zbytečné, příště se vyjadřujte přesněji v názvosloví, tím třeba mnohdy odpadne snaha další rádců věc vyjasnit, děkuji

doplněno 21.12.15 15:09:

sanyo si trvá na svém, a je to pro laiky skutečně nelevnější srovnatelná poštovní služba a vůbec nepředpokládám, že tazatelka má zákaznickou kartu ČP..

Datum: 21.12.15 14:06

sanyo nedělejte zmatky. Jen jsem se špatně vyjádřila s druhem balíku. Myslela jsem balík na poštu či do ruky. Balík na poštu jsem vyjádřila obyčejným balíkem, myslím, že to bylo pochopitelné, když uvádím cenu 2600,- Kč. Vámi navrhovaná cena tři tisíce je blbost. V případě ztráty balíku neprokážete co bylo v balíku za tu cenu, dostanete jen to , co balík obsahovat Myslím, že zbytečně tazatelce zamotáváme hlavu. Tak k l í d e k ..Za špatné vyjádření se omlouvám.

Od: pest®
Datum: 21.12.15 14:56

"Podle mne vyzkouší tu šlapku dole, ale on bude problém v tom kolíčku, který se zastrkuje do stroje, protože tam se to viklá a mám pocit, že tam není správný kontakt a ve stroji to cvaká a stroj šije jeden steh za tři vteřiny.Prostě zob..zob.."

nechcete ještě vyzkoušet zatlačit konektor větší silou, přeci jen jestli je to nové tak je to občas problematické, zdá se že už to více nejde ale ono přeci jde.

Spolužák takto jednou reklamoval sluchátka k telefonu, že hraje jen jedno, nějak to nezkoumali dostal nové, zapojil a pořád jen jedno, nakonec stačilo jen použít větší sílu a sluchátka hrála normálně

Datum: 21.12.15 17:31

Ahoj Pest, to víte že jsem to zkoušela několikrát. Nejsem blázen a s těmato stroji pracuji třicet let, tak je znám. Mám dva. A fakticky na nic tlačit nemusíte, prostě to zapadne, nebo nezapadne. Tady to sice zapadlo, ale už v tom momentě jak to zapadlo jsem věděla, že to nebude v pohodě. Cítila jsem pod rukou, že tam kolíček nesedí jako obvykle. Vklouzl dovnitř a jemně se viklal a to být nemá. Ten pedál je drahý, za tu cenu bych měla nový šicí stroj jiné značky, ale já jsem zvyklá na stroje Pfaff. To je asi tak, jako kdyby jste celé roky řídil jenom Rolls Royse a potom Vás posadili za volant Trabanta a řekli, že to je také auto, ale asi by se Vám to nezamlouvalo...:)

Datum: 21.12.15 14:32

Zdravím Suzymon, s odesláním balíčku to je trochu jinak.Je zbytečné ho posílat jako cenný balík- to je nejdražší služba. Stačí poslat jako BALÍK DO RUKY napsat částku, kterou by v případě ztráty, musela pošta vyplatit- připlatíte si přece pojištění.Připojištění může být až do 50000,-Kč,většinou se píše zaokrouhlená částka skutečné hodnoty věci.Jinak jak popsat balík a vypsat podací lístek, to vám už poradili ostatní. A teď k samotné reklamaci.Doporučuji vám si přečíst toto Peníze.cz -Spotřebitel-Nákupy-Reklamace- článek: Reklamace 2015: Manuál chytrého spotřebitele Podle nového občanského zákoníku s účinností od 1.1.2014 máte na odstoupení od smlouvy právo. Vše je vysvětleno právě v tom článku.

Datum: 21.12.15 17:44

Ahoj Aleno, na to už je pozdě. Už jsem to odeslala podle předchozí rady. Já si myslím, že to dobře dopadne a že to pošta neztratí. A ten prodejce na mne udělal dobrý dojem. Dost dlouho jsem na pedál čekala a on se mnou neustále komunikoval emailem, takže mám důvěru. On to také někde objednával a v dnešní době je všechno, i značkové věci možné koupit jako padělek, aniž by o tom prodejce třeba věděl. Teda já si to myslím. Také bych raději odstoupila od smlouvy, protože se obávám, že mi pošlou další pedál a že to bude to samé a zase to budu posílat zpět. Díky za info, já jsem pochopila, že zboží mohu vrátit do 14 dnů i bez udání důvodů. Ale to jsem četla někde jinde.

Datum: 21.12.15 17:18

Tak už je to odesláno. Balíček jsem odeslala s podacím lístkem, napsala tam 2.600 Kč, paní u přepážky to napsala do toho podacího lístku ručně a i tiskem. Nic víc stejně udělat nešlo, přece nebudu psát obsah na balíček a stejně by to bylo k ničemu. Budu se spoléhat na prodejce, nic jiného mi nezbylo. Komunikovala jsem s nimi emailem a připadá mi, že je to solidní firma. Já spíše měla obavy, aby to neztratila pošta v tom vánočním frmolu. Zaplatila jsem 117Kč. Stejně by mne zajímalo, jak by se to řešilo, kdyby se fakt balíček ztratil. Kdo a jak by to musel dokazovat. Ale snad by ty peníze pošta zaplatila, když takové služby nabízí. Nebo co by pak měla tato služba za smysl, když bych pak musela nějak dokazovat, co balíček obsahoval? To jsem to měla zabalit před ní na přepážce a ukázat jí fakturu, nebo jak tedy? To mi fakt není jasné. Ale jinak samozřejmě děkuji všem za pomoc.

Datum: 21.12.15 17:32

Trošku z praxe. Mně pošta za celý život ztratila 2 balíčky. Jeden byl doporučený, extra nepojištěný, cena neuvedena. V ceně poštovného je automaticky započteno pojištění na 500,- Kč. Ty jsem od pošty dostala i když v balíčku byla prkotina, nic jsem neprokazovala.

Druhý balík byl pojištěn na 2450,- Kč. Musela jsem prokázat co bylo v balíku. Před zabalením jsem obsah vyfotila. Donesla jsem fotku a fakturu při nákupu. Dostala jsem 2 450,- Kč, neměla nárok na dopravné, balné atd. I kdyby pojistila balík na 5000,-, dostala bych opět jen 2450,- = co jsem prokázala.

První případ je více než 10 let starý, druhý dva roky. Mohlo se něco změnit - nevím.

Datum: 21.12.15 17:36

Usko, kdysi jsem prodával na AUKRU, kolega prodává stále. Ještě se nestalo jemu, mne jen jednou, že kupec nedostal balík, i když byl posílán obyčejně, bez potvrzení.

Na poště se krade minimálně.

Datum: 21.12.15 17:47

Nojo, ale já to teda nefotila. Mám jenom tu fakturu a emailovou korespondenci s prodejcem, kde mu píši, že balíček posílám poštou v pondělí. Což jsem udělala. Ale ono to dobře dopadne. Jo, a úřednice u přepážky si nevšimla, že jsem napsala cenu na balík a zeptala se mne, jestli m i stačí 500Kč. Pak tam napsala mnou uvedenou cenu.

Datum: 21.12.15 19:09

suzy - jaky to by prosím druh balíku, a jaká byla jeho váha? ., díky

doplněno 21.12.15 21:42:

takže suzy, rád připomenu rádkyním i tobě, že cenný balík s pojištěním do 3000,-Kč by stál suzymon celkem 105,-Kč, tak jak jsem uvedl. Pokud jsi tam přidala různé další výhody či příplatky, tvůj balík byl asi do ruky s dodejkou.. za 117,-Kč. Pokud by kolegyně se chtěly vsadit, který balík je dopravdy levnější - tak :)mohou.. Jinak pro informaci dodávám, že pokud by jsi balík poslala klasickou doporučenou poštou jako doporučený balík ,tak zásilka do váhy499 gby stála 64,-Kč. Pojištění každé také zásilky ze zákona je do 500,-Kč,. Cenové odlišnosti doporučeného balíku jsou od váhy: 100, 200, 500 g, 1000 , 2000 kg. Co je nad 2 kg, je už v ž d y cenný balík Mám v tom trochu už praxi, služby balíků do ruky a balík na poštu využívám ale velmi málo. Tato služba je výhodná, pokud má člověk zákaznickou kartu ČP, která se na normální doporučené zásilky nevztahuje a obchoduje se zbožím, které pojištuje.. Jedinou výhodou však je, že když člověk posílá např. 10 doporučených balíčků a má zákaznickou kartu, nemusí vůbec vypisovat podací lístky,( což je obrovská výhoda), pošta mu to vyjede při placení hromadně sama na formátu A4. Tolik pro dokreslení celé situace, pro někoho mohou být být užitečné.. Ještě přidám jednou důležitou věc, při vypisování podacích lístků u klasických doporučených balíků se základním pojištěním ze zákona do 500,-Kč ( jsou to vždy všechny zásilky, kde odesílatel neuvede vyšší hodnotu pojištění), nikdy do podacího lístku nevpisujte hodnotu 500,-Kč - protože platí pojištění ze zákona, a někde jsem četl, že to pošta automaticky překlopí do položky cenný balík., čímž je to cca o 40,-Kč dražší.. Naše pokladní mi to automaticky v lístku raději škrtne, když zapomenu.. Takže názvosloví je důležité, a nikoliv nedůležité, jak pravil kdosi..

Datum: 21.12.15 19:29

sanyo, váha byla 0.418kg, druh balíku nevím co chceš vědět. Prostě jsem pedál zabalila do krabičky ve které mi ho poslali a i do té bublinkové folie, zabalila do papíru a je to. Jo aha, teď tady čtu druh zásilky: DR víc tu napsáno není. Jenom váha, pak poznámka doplňkové služby - UC. A cena 117 Kč. A samozřejmě také 2.600Kč. tam je napsáno.

Od: mot
Datum: 22.12.15 01:42
se zak.kartou je nyni u baliku do cca 2kg levnejsi balik do ruky nez cenny.
ovsem balik do ruky dojde v 99% obvykle druhy den, cenny/doporuceny tak 2-3 dny.
navic pokud byla hodnota 2500, tak je nesmysl to posilat jako doporuceny balicek.

Datum: 22.12.15 01:53

Zdravím sanyo, píšete to správně, ale radu jsem uváděla v době, kdy nebyla známa váha balíčku, takže vsázet se nebudu ,ale stejně první dva řádky uvádíte nepřesně.:-D Vzhledem k váze balíku by sice mohl být odeslán jako Doporučený balíček bez uvedení ceny (do 0.5kg za 64 Kč) + eventuelně doplňkové služby - Dodejka 15 Kč(odesílateli bude předáno písemné potvrzení prokazující dodání zásilky příjemci) a 10 Kč dodání do vlastních rukou, ale za ztrátu pošta hradí pouze částku 680 Kč, za poškození nebo úbytek obsahu pošta uhradí škodu, a to až do výše 680 Kč. Takže vzhledem k uvedené ceně byl balík poslán jako Balík do ruky( do 2kg za 117 Kč), který pošta vydá příjemci za podmínky,že potvrdí jeho převzetí a za ztrátu,poškození nebo úbytek obsahu pošta odpovídá až do výše udané ceny, která činí v základní ceně 50000 Kč. + eventuelně doplň.služba - Dodejka( odesílateli bude předáno písemné potvrzení prokazující dodání zásilky příjemci 18 Kč).Kdyby byl balík poslán jako Cenný balík byla by platba - do 0,5kg za 105 Kč + eventuelně doplň.služba Dodejka -odesílateli bude předáno písemné potvrzení prokazující dodání Cenného balíku příjemci. 15 Kč. + dodání do vlastních rukou 8 Kč + udaná cena do 5000 Kč 5 Kč + příplatek za křehké 25 Kč.Za ztrátu, poškození či úbytku pošta taky odpovídá do výše udané ceny.

Se zákaznickou kartou (do 2kg) - balík do ruky 103Kč , balík na poštu 94 Kč

Ohodnoceno: 3x

Datum: 22.12.15 04:09

Snahu problémy řešit oceňuji..;)

Datum: 22.12.15 08:42

A co je to ta doplňková služba - "UC". Co znamená tato zkratka? Je tam políčko "doplňková služba" a úřednice tam vytiskla UC. Mne se zeptala, jestli to tam chci mít druhý den a já jsem řekla, že to není důležité, že pro mne je důležitá ta cena. Takže já ani nevěděla, že jsem to vlastně jako balík do ruky. To bude asi ta zkratka "DR".

Od: mot
Datum: 22.12.15 08:54
ano dr je balik do ruky, uc je udana cena.

Datum: 22.12.15 10:08

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.