Kolik kupujete kapra?

Od: Datum: 19.12.15 19:31 odpovědí: 8 změna: 20.12.15 15:21

Kapra moc nejím,a když,kupujeme celého rodině,.tak nemám představu:budu kupovat porcovaného kapra pro jednu osobu,jen aby si udělala řízek na večeři a pro pejska,jakou gramáž kapřího masa vzít?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.12.15 19:40
avatar

půlku velkého, nebo celého menšího.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: wamp®
Datum: 19.12.15 19:42
avatar
Jedna porce cca 12-15dkg.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.12.15 19:59

dik!

Datum: 20.12.15 05:19

U nás jsou kapři chudáci. Každé Vánoce opustí tento svět tři až čtyři-podle velikosti. Nutně potřebuji nejméně dvacet kousků do octa, protože moje dvě děti a žena to zbožnují. Omáčku dělám dva dny předem, aby se odležela, ale ona nemá šanci se odležet. Namáčejí do ní nosy ještě když je horká. A samozřejmě smažený na štědrý večer nesmí chybět. Vám mohu poradit, bud si kupte porce podle potřeby-myslím, že prodávají jednotlivé porce a nebo čerstvého u kádě, ale tam by jste se měla asi domluvit s někým v podobné situaci a nechat si kapříka rozdělit. Potom už se dá nějakých pět kousků za svátky zvládnout ne? V porovnání s námi supržrouty je to maličkost a ryba je zdravá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.15 12:04
avatar

Meciku, a co to máš za recept ten kapr v octě? Mohl by ses podělit o recept? Já jsem sama, ale kapry jsem si objednala dva, protože si ho dám také do mrazáku. Přemýšlím, jestli bych neměla ještě přikoupit jednoho. Když si rybu doma člověk zmrazí sám, je si jistý, že maso není napuštěné vodou, aby víc vážilo. Už to mám odzkoušené a rozdíl v chuti je markantní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.15 11:57
avatar

My jsme rodina vyder. Ryby milujeme všichni. Mladá říkala, že zeť od zaměstnavatele dostal poukaz na dva velké kapry a ona na jednoho velkého. Každý rok kupujeme 3 větší. :-D Na Štědrý den na oběd je kapr na česneku. Je nakrájený na tenké proužky, po kosti, natřené a uležené natřeným česnekem, jen v mouce a prudce smažený. Na večeři, já si vždycky řeknu o ocásek, ráda obírám. Dám si nakonec 2 větší kousky. Až se rozdají dárky, pak si ještě zobneme. A druhý den na oběd dojídáme. Většinou ještě dostanu 2 porce syrového, na mražák. :-D Tyyyyjooo, já se těšííím! *tanec*

Mám krásnou vzpomínku, jak před 5ti léty se vnouček 2 roky, dral ke mně na klín během večeře. Posadila jsem si ho na koleno a tak jsme spolu jedli. Svoje bramborky papal sám a já svůj salátek a kapříkem jsem krmila jeho i sebe. Při té vzpomínce vždycky zjihnu a zpomalí se mi srdíčko. *srdce* .


doplněno 20.12.15 15:00:

Nakrájím podél dlouhách kostí-žeber cca 3cm, rozetřu česnek se solí a řízečky potřu. Stačí hoďku, dvě, před smažením. Stihnou se proležet. S tím česnekem to nepřežeň, pak nevoní, ale čpí. Klidně zbytkem šmrcni ty, které máš připraveny na večer do trojobalu. Ty na oběd obalit nebo jen poprášit v mouce a poměrně rychle osmažit. ;) Má to ale jednu velikou nevýhodu. Žádné prasátko nebude. Ani zlaté, ani jiné. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.15 12:07
avatar

Babko, s tím česnekem to také letos zkusím. Ještě tady loudím na mecikovi ten recept na kapra v octě s tou omáčkou. Takže nakrájíš kapra na plátky, potřeš česnekem se solí a necháš odležet třeba do druhého dne. Pak lehce protáhnout hladkou moukou a prudce osmažit. Je to tak?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.15 15:21
avatar

- co je špatného na vykostění kapra, že mi byl příspěvek smazán?! - pokud si dáte trochu práce - připravíte si krásné porce v podstatě bez kostí - a to je hned jiné "žrádlo" - nežli, když musíte kostičky vybírat - zásadně kapra vykosťuju !

- k tazatelce - pro jednu osobu a pejska - kupte rozhodně alespoň půlku velkého kapra !

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.