Provádí kadeřnice při barvení test na alergii

Od: Datum: 17.12.15 22:27 odpovědí: 4 změna: 18.12.15 07:28
avatar

Uvažuji o barvě na vlasy, líbí se mi ta stříbrně ledová a protože nemám odvahu se obarvit sama, šla jsem se ke kadeřnici zeptat, jak by to bylo. Vybrala jsem si docela drahý salon, čekala jsem profi nabídku. Protože na každé barvě na vlasy je napsáno, že se musí provést test na alergii 2 dny předem, tak jsem se kadeřnice ptala, jak to provedem, ta na mě čuměla, pak mi řekla, že ona žádné takové testy nedělá, že alergii nikdo nemá.

Dyť přece o alergii na barvy se všeobecně ví, moje kámoška před pár lety dokonce skončila v nemocnici, celá oteklá se začala dusit a příčina byla alergie na barvu.

Tak jsem zmatená. To ty kadeřnice mají nějaké jiné speciální barvy na které nemůže být alergie? Nebo ta kadeřnice je neznalá? Je tady nějaká kadeřnice? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.12.15 23:49
avatar

Ani moje kadeřnice neprovádí žádný test. Vždy se jen zeptá během barvení a během působení barvy, zda je vše v pořádku, zda mne nepálí hlava atd. Barvy se dnes používají co nejšetrnější a zřejmě je většina žen snáší bez potíží.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: buss
Datum: 18.12.15 00:46

Proč, má tu povinnost, kde? Dyť i doktor se ptá, zda máme alergii. Co je na krabici se chrání výrobce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.15 07:13

Testy neprovádí asi žádná kadeřnice. V dnešní době jsou barvy šetrné, aspoň ty kvalitní, takže spíš se kouknout né po drahém salonu, ale koukat s čím pracují. Kadeřnice by se asi na alergie ptala pouze v případě, že by šlo o první barvení (nikdy nebarvené vlasy).

K té ledově stříbřité barvě, pokud máte své vlasy hodně tmavé, tak dostanou neskutečně zabrat a jsou velmi rychle pak vydět odrosty ;). Doma bych se o barvení nepokoušela.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.12.15 07:28
avatar

Slzičko, nesetkala jsem se s tm, že by některá kadeřnice test dělala. Ale je možné, že v drahých salonech tomu tak je. ;) Ale proto to nepíšu. Píšu to proto, pratože jsem objevila šampon, který potlačuje žluté tóny ve vlasech. Vyděsila jsem se, protože je jako borůvková marmeláda, ale kůži ani textil nebarví, jen nechává vlasy stříbrně ledové. Jsem nadšená. A za ty prachy?! http://www.zbozi.cz/vyrobek/schauma-silver-reflex-250-ml/

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.