Namáčení luštěnin

Od: Datum: 13.12.15 21:19 odpovědí: 5 změna: 13.12.15 22:33

Kuchařské knihy se rozcházejí v názoru,zda slívat či ne vodu,ve které byly namočené luštěniny. Ale důvod proč slít či neslít nikde neuvádějí.Před namočením je propláchnu a zkoušela jsem je vařit oběma způsoby,ale nevidím rozdíl.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.12.15 21:27

Já vodu neslívám, ničemu to nepomáhá. Naopak si vodu nechám i jejími vyextrahovanými látkami, i když jich není moc.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.12.15 21:32
Tím namacenim se uvolňují nadymave látky do vody a je lepší vodu slit a dát novou. To je asi ten hlavní důvod a rozdíl. Zda je to poznat druhý den si netroufám odhadovat. :-D
Ohodnoceno: 3x

Datum: 13.12.15 21:58

Slívám, mně ta voda, ve které luštěniny byly, prostě smrdí. Mám z toho i lepší pocit, když je "nová, čistá". Ale máma taky říkala, že ji slívat nemám *nevi*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.12.15 22:20

Mají se povařit,slít pak zase povařit a slít...nebo jak se namáčí,tak měnit vodu.Prostě proto,aby se co nejvíce uvolnila nadýmavá síra(proto ta voda smrdí.Stejně tak smrdí třeba vařený květák,je to sírou)a neměly by luštěniny tolik nadýmat.

Na mě to nefunguje*nevi* ,nadýmají tak i tak,ale jen některé druhy.Namáčím je dlouho,fazole i dva dny a měním vodu.Čočka i trochu naklíčí a chutná mi tak líp.

Ohodnoceno: 2x

Od: luha®
Datum: 13.12.15 22:33

Výměnou vody se odstraní škodlivé puriny Proti plynofikaci se také přidává směs oregano+saturejka (ORSAT), ale až do hotového pokrmu.:)

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.