Záruka potravin v supermarketech a doma

Od: Datum: 10.12.15 18:59 odpovědí: 3 změna: 10.12.15 19:40

Tedˇ tluču vlašské ořechy a ptám se sama sebe,jestli vůbec jsou poživatelné,když jsou z loňska?

V supermaketu kolikrát vyhazují ovoce a zeleninu,která zdánlivě nemá žádnou extra vidtelnou vadu,jen proto,že přesáhla dobu,pro kterou může být vystavena k prodeji?

Mysleli jste na to někdy a jak se dovědět jakou mají expirační dobu,když jsou ze zahrady nebo z tržišť:-/


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.12.15 19:23

Záleží, v jakých podmínkách ořechy skladujete. Já např. ořechy vyloupu,dám je do zavařovací sklenice a uschovám buď do komory nebo do ledničky. Konzumuji i z předchozího roku. :) Určitě si ořechy problédněte a zjistěte, jestli na nich není např. plíseň (ta ostatně velmi ráda pobývá na všech oříškách ... hlavně na arašídech - s těmi bývá největší problém, protože plísně jsem na nich často rozšířené a mnohdy to ani napoznáme).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.12.15 19:26
avatar

Maminka peče zásadně z loňských vlašských ořechů, čerstvé nikdy nechce. Čerstvé uskladňujeme usušené na náspech, nasypané do dírovaných pytlů a zavěšené na sýpce, vyloupat a jíst se v pohodě dají i tři roky staré, možná i déle. Hlavně dobře usušit, uskladnit a mít prostor ošetřený proti myším a hmyzu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 10.12.15 19:40
avatar

Jestli nejsou plesnivé, jinak zkažené či napadené a jestli jsou dobré (chuťově), tak bych je normálně použil, nic jim není.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.