Problém- prášky

Od: Datum: 10.12.15 16:52 odpovědí: 9 změna: 11.12.15 15:52

Dobrý den, dámy, doufám, že mi poradíte. Už rok beru antikoncepci Softine a jsem sexuálně aktivní. Bohužel se mi stalo. že jsem si ASI 14. prášek nevzala, prostě zapomněla, druhý den jsem si tedy vzala dva. Problém je v tom, že ten večer, co jsem si to ráno zapomněla vzít prášek se do mě přítel udělal. V letáčku psali, že mám vynechat pauzu a brát další platíčko, jenže mám šílený bolesti při menstruaci obvykle, natož po 2. platíčku za sebou. Ale přesto jsem se rozhodla, že budu pokračovat, vzala jsem si tedy včera jeden prášek z nového platíčka, ale pak mi došlo, že já si nemůžu dovolit, abych to potom dostala 1.1., tudíž dneska jsem si nevzala s tím, že budu mít tu pauzu. Prostě teď týden nebrat prášky. Tudíž jsem si tenhle měsíc vzala 22 prášků a příští měsíc zbyde jen 20. Nevadí to? Nehrozí těhotenství? Ráda bych to konzultovala s mojí gynekoložkou, avšak nemohu dopoledne a moje je tam JEN dopoledne. :/ Dámy, vím, že jsem asi udělala chybu, ale poraďte.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: iv®
Datum: 10.12.15 20:00
avatar
Vzít si dva prášky najednou je blbost, měla jste vzít pouze jeden. Pokud si prášek zapomenete vzít, a pauza mezi dvěma prášky je víc jak 12 hodin, měla by jste se v následujících sedmi dnech chránit i jinak, první den nic neřeší. K dalšímu dotazu, pokud chcete brát hormonální antikoncepci, nemůžete si z toho dělat holubník. To radši volte antiko barierovou. Udělejte pauzu, a po sedmi dnech vemte nový prášek. Neznám Vaši antiko, nevím jestli je jednofazova či více, pokud máte v platicku samé stejné prášky, nic tak špatného se nestalo, ale pokud jsou barevně jiné, nejde to takto dělat.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.15 20:05
avatar

- třeba by sis mohla začít pomalu vyhlížet nějaký pěkný kočárek?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iv®
Datum: 10.12.15 20:07
avatar
Culdo nestraste ji... Je ještě mladá a nezkusena...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 11.12.15 14:41

No já bych řekl, že je spíš bl..., tedy ehm nezodpovědná, klidně ať se udělá...nakonec napíše že ji je 15,5...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 11.12.15 09:59

Nemůžu si pomoct, ale pokud nejste schopna doržovat nějaká pravidla, tak pro vás prášky nejsou vhodné. Na výběr je toho dost. Náplast, tělísko, kondom, spermicid, cervikální klobouček...

Na gynekologii stačí třeba i zavolat, to asi zvládnete i dopoledne. Že jste vzala dvě tablety najednou je správné, je to tak i v příbalovém letáku. Proboha proč tu někdo píše, že je to blbost? A navíc žena. To mi tedy hlava nebere, dávat sem svoje nepodložené domněnky...

Udělala jste v tom takový hokej, že jinde než na gyndě Vám asi neporadí. Pro jistotu bych až do menstruace používala ještě bariérovou nebo chemickou antikoncepci.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: iv®
Datum: 11.12.15 12:45
avatar
Stačí se trochu informovat u lékaře... Pokud zapomenete vzít pilulku, vemte ihned když na to přijdete... Ale pokud je to až v době kdy máte užít další je to blbost... Toto jsou odpovědi mě lékařky, ne mé nepodložené domněnky.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.12.15 15:11
avatar
Jenže ona každá antikoncepce je jiná. Proto je třeba se řídit příbalovým letákem. U mé nynější antikoncepce se též berou dva najednou když vynechám jeden a vzpomenu si druhý den, u mé minulé se ten zapomenutý měl vynechat.
Jak už tu bylo řečeno, tohle už bych konzultovala s lékařem a chránila se do dalšího cyklu ještě jinou metodou, jak psala kolegyně.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 11.12.15 15:08
avatar

Může být mladá, stará, zkušená, nezkušená, blbá, chytrá, ale jak už jsem psala - sestra pravidelně brala prášky a má 4 měsíční Viktorku :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: blaznivka
Datum: 11.12.15 15:52

Vsem ochotnym moc dekuju, ano mam brat 2 prášky když jeden zapomenu, a těm ostatním, ne není mi 15,5, antinu beru už rok, ale poslední dobou jsem hodně vytížená, ale i tak děkuji za reakci.

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.