Názor na tento lék proti početí?

Od: Datum: 25.11.15 23:40 odpovědí: 11 změna: 09.12.15 09:10

http://www.videolekarna.cz/po…-2x0-75mg~z5997001311165.html

Ahoj, chtěla bych slyšet názor na tento prášek, má s tím někdo zkušenost? Díky všem předem! :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.11.15 00:01

Není to nic zdravého. Má spoustu dost drsných vedlejších účinků. Motání hlavy, nevolnosti od žaludku, křeče v podbřišku..Docela silné krvácení při menstruaci. Ale jsou možná i ženy, kterým se tyto potíže úplně vyhnuly a podělí se s Vámi o svůj názor třeba z té lepší stránky.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.11.15 00:13

Doporučuju pouze jako prostředek "krajní nouze", rozhodně ne k pravidelnému užívání. Pro pravidelné užívání volte klasickou hormonální, pokud nemáte kontraindikaci (trombofilii). Jinak pak už jen latex.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.11.15 13:10
Pro pravidelné užívání ...Jinak pak už jen latex.
Pletiplote to snad tazatelka tuší že jde o prostředek poslední záchrany a ne o běžnou antikoncepci. A ani s druhou větou nelze souhlasit. Zapomínáš na tělíska a další bariérovou antikoncepci. Pesary už jsou asi překonanou záležitostí ale tělíska udělala v posledních letech obrovský pokrok v tom, že už se doporučují i ženám které ještě nerodily což bylo dříve podmínkou. Navíc jejich cena je v porovnání s cenou bobulí velice příznivá.

Datum: 29.11.15 00:36

Tuší? Seš si tím jistá? Já jsem si tady zvykl, že nemůžeš o znalosti tazatelů předpokládat VŮBEC NIC. Tazatelé tady občas prostě netuší, v elektrice chtějí spojovat dráty protipolů, v právu netuší rozdíl mezi trestním a občanským atd. A nejen tazatelé, i odpovědi jsou tu občas jen tak dohady, co si kdo myslí, ani se neobtěžují to ověřovat. Proto jsem napsal, co jsem napsal.

Připouštím, že jsem na nitroděložní tělíska pozapomněl, žiju v domění, že NdT jsou vhodné jen po "posledním" plánovaném dítěti a předpokládal jsem, že tazatelka ještě "splněno" nemá (další neoprávněný předpoklad).

Datum: 26.11.15 13:31

a to lze koupit?pokud vím,tak byly jen na předpis.Právě proto,aby je ženy neužívaly nezodpovědně.Tohle je opravdu až poslední záchrana.Je to vlastně veliká porce hormonů,která vyvolá silnou menzes a zavčasu vypudí vše co by se chtělo usadit.Asi tak ...takže zdravé to není,rozhodí to cyklus.To poví i každý doktor.Měla jsem jej za život 3krát a stál na předpis cca 400kč.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.11.15 16:47

Souhlas s Lucií, stejná zkušenost.

Ohodnoceno: 1x

Od: ruze®
Datum: 27.11.15 22:08

To by byla dost drahá ,,antikoncepce,,! Kolem 500,-za jednu noc nechráněného potěšení? Navíc pro dlouhodobé užívání to rozhodně není,to by jste si jen ublížila! Nechte si napsat normální antikoncepci a za tu stejnou cenu ji máte skoro na 3 měsíce.GYnekolog vám ji napíše už od 15-ti let.

Od: pb®
Datum: 29.11.15 09:21

Schvaluji třeba v případě, že žena nebere antikoncepci a je znásilněna. To pak jaksi jinou možnost nemá. Jinak je lepší se jednorázové vysoké dávce hormonů vyhnout a zvolit jinou formu antikoncepce. HA, tělísko, kondom v kombinaci se spermicidem. To se pak nemusí Postinorem zachraňovat ani ten nečekaně prasklý kondom, protože spermicid to jistí.

Od: jmlc®
Datum: 29.11.15 09:44

@holubinko - váš názor nebo úmysly?

Od: 23an
Datum: 09.12.15 07:40
Jednou jsem si prasky taky musela koupit a bylo mi po nich fakt zle. Sly na me mdloby, motala se mi hlava a byla sem zelena kazdy na to muze mit jinou reakci ale jako antikoncepci fakt ne.

Datum: 09.12.15 09:10

podobný případ jsem také řešili s bývalou ženou...lék byl na předpis--nevím jak teĎ...

naštěstí jsem ji to rozmluvil...a nelituji toho..ona snad už také ne

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.