Pudinky (kaše) v horkém mléku bez vaření?

Od: Datum: 23.11.15 19:50 odpovědí: 10 změna: 25.11.15 15:15

dají se dělat pudinky, nebo případně kaše (krupičná, ovesná; případně ještě něco jiného) jen v hodně horkém mlíku, co se ale nevaří? (řekněme tak 80-90°C), neptám se na pudinky, co jdou dělat za studena, ale na ty běžné, taky se neptám na nějaké instantní kaše

(pointa dotazu spočívá v tom, jestli by se dal na na běžné kaše, pudinky použít elektrický ohřívač mlíka;
další pointa je v tom, že teplotu v ohřívači jen odhaduju, neznám ji jistě - mělo by jít o ohřívač zn. Solac, co vím, u těchhle ohřívačů se nic nenastavuje a zřejmě ohřívají na hodně vysokou teplotu)

((taky bych to moh´ zkusit, ale to se mi moc nechce...))

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.11.15 20:09

Pudink i kaše lze jistě připravit i při 80-90 st, jen vám to bude trvat o hodně déle. Zdroj tepla není rozhodující, leda že by byl schopen dodržet požadovanou teplotu. Proč vlastně chcete vařit při nižší teplotě?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.11.15 20:28

no samozřejmě proto, že bych to viděl jako jednodušší oproti hlídání mlíka při dosažení varu... (ovšem podstatně delší doba dělání by celej efekt zhatila - míchat by se to zřejmě muselo víceméně celou dobu)
(jinak ohřívač požadovanou teplotu (jen nevím jak je ta "požadovaná" vlastně vysoká) určitě schopnej udržet je - to je v podstatě jeho smysl - připravit a udržet mlíko (něco jinýho) příslušně horký)

Od: ctenar
Datum: 24.11.15 02:10

nevím jak je ta "požadovaná" vlastně vysoká
Dost vysoka na vážné popáleniny (článek na Novinky.cz)

Datum: 23.11.15 20:13

ano, prodávají různé instentní kaše. Nasypeš do horkého mléka. zamícháš a je hotovo. Nevaříš

Od: strakatypes
Datum: 24.11.15 09:25

pro sebod: zadavatel již v otázce vyloučil, že se neptá na instantní kaše a pudinky za studena

Datum: 23.11.15 20:16

pudink už dělám jen a pouze v mikrovlné troubě... je to nejjednoušší varianta

Datum: 25.11.15 15:08

mikrovlnku nevlastním ani si ji t.č. nehodlám pořizovat, nicméně - jak se v ní dělá pudink? - to se teda opravdu nemusí vařit? (to by bylo v praxi nedosažitelný to vybalancovat těsně na var bez překypění) a ani se nemusí míchat?

Datum: 23.11.15 20:33

No, jí nevím,ale klasický pudink i krupičná kaše se musí chvíli vařit, aby dobře zhoustly.Jinak vám pudink po vychadnutí zřídne a krupička nebude správně uvařená. Podle mne musí oboje přejít varem.Takže v mlékovaru určitě ne a v ořívači,jestli dosahuje bodu varu, tak ano.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.11.15 07:52

Já si myslím, že za určitých podmínek by ohřívač kaši mohl uvařit. Třeba, kdyby mohl fungovat jako pomalý hrnec. Večer hrnec naplníš a zapneš a druhý den máš oběd. Teplota nepřesáhne, já už nevím koiik, snad 80ºC. Tak mi to vysvětlil můj mladý soused a já mu věřím. Asi u kaše je tento postup nesmyslný. Navíc, mléko by mohlo vyskypět. :) Každopádně obilí namleté na určitou hrubost, třeba krupice, se musí nějakou chvíli povařit, aby bylo stravitelné. Takže, je třeba vyzkoušet, jinak všechno bude pouze ve fázi teorie.

doplněno 25.11.15 15:56:

Nevím jestli dieteticky, ale když se zahušťuje, pak zásmažkou nebo moukou rozkvedlanou v tekutině. Obojí se musí ještě chvíli povařit. Zásmažku stačí krátce, protože se smažila v tuku. Ale záklechtku mnohem déle. Někdo tvrdí, že až 20 minut. Asi tohle generece před námi takto ověřily.

Datum: 25.11.15 15:15

no, to by ale neodpovídalo použití toho pomalýho hrnce... (leda by se v něm mohlo dělat jen něco - třeba zelenina...), to je nějak dieteticky stanovený, že namletou mouku je potřeba povařit?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.