Doporučte hry pro děti +5 let

Od: Datum: 20.11.15 15:45 odpovědí: 12 změna: 23.11.15 12:55

Dobrý den. Prosím zkušené o radu. Hledám hry (nejen deskové) pro vnučku ale je jich tolik, že se nedovedu rozhodnout. Má: Paní pavouková, Člověče nezlob se, Kloboučku hop, Smolíček pacholíček dále pak Dabl a V kostce-zvířata, Pexesa, Karty-Černý Petr a kvarteto, Dámu. Napadlo mě Scrabble junior (písmena umí), myslíte si, že je to dobrý nápad nebo poradíte nějakou hru co mají rády vaše děti? Ne pro jednoho hráče. Děkuji. L

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 20.11.15 17:59

http://www.svet-her.cz/spolecenske-hry/duch/

Logická a jednoduchá, pro děti od 5ti let bez problémů... dá se s tím i popíjet mezi dospělými.

Pro dítě a šikovné prstíky http://www.dracek.cz/motoricka-hra-siti

Ohodnoceno: 3x

Od: host
Datum: 20.11.15 19:46

Domino. To hrají v některých zemích i dospělí. Dospělí hrají pexeso s dětmi většinou tak, že prohrají, děti mají postřeh.

Omalovánky, plastelína, fixovkami pomalované pingpongové míčky - obličejíčky, sluníčko, beruška, brouk, apod.

Ve dvou: házení míčem, házení malým míčkem, pingpongovým míčkem, nebo s menšími dětmi v místnosti s nábytkem kutálení, nebo kuželky, házení kroužků.

Jestliže také s dětmi držíte černou hodinku (když se stmívá a ještě se nerozsvítí), dá se hrát třeba slovní kopaná, i malé děti mají dost velkou slovní zásobu. Nebo si dávat hádanky, vyprávět si. Když se rozsvítí, dá se s dětmi číst obrázková knížka, kdy nakukují do knížky společně s babičkou a babička předčítá.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.11.15 23:36

Ja mam 5+ leteho kluka a ten doslova miluje hru -tik tam bum- Zrovna dneska jsme ji hrala cela rodina a malej mel u toho zachvaty smichu..-) Taky miluje karetni hru- BLAFUJ-

doplněno 20.11.15 23:55:

Ted jsem si tady uvedomila, ze pisete, ze vnucka pismena uz umi.. Nas 5 letak je v kvetnu a umi sotva par pismen. Nas starsi 9 letak uz v 5 taky valel vsechna pismena atd.,ale nas druhej klucik ani nahodou a vsechno uceni je mu naprosto ukradene..-))

doplněno 21.11.15 17:29:

Na 5 letej maloch ma taky spoustu her, ale dalsi, kterou zboznuje je Ubongo http://eshop.knihydobrovsky.cz/eshop-ubongo-631233.html, kdy uz jsme koupili verzi klasickou, ne junior, takze mu u toho malicko pomahame, ale chyta se dobre.-)Taky miluje lovec duchuhttp://zbrane.heureka.cz/ep-line-lovec-duchu-2-pack/, se kterou za mnou porad chodi hned jak se setmi.-)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.11.15 17:59

jj, Ubongo měl rád můj kluk už jako předškolák. myslela jsem, jak ho budu muset schválně nechat vyhrát, a pak jsem měla co dělat, abych mu vůbec stačila, protože geometrickou představivost má kluk tak nějak lepší, než já. akorát tedy my nehráli na kamínky, jako jo, sbírali jsme je, ale už jsme nevyhodnocovali počet od jedné barvy, to kluk ještě v tu dobu nedával kombinovat, jak musí pro sběr správných barviček postupovat.

jinak v pěti letech měl rád (a vlastně pořád tu hru rádi hrajeme) Labyrint

http://www.deskovehry.com/rec…e-labyrint-blaznive-bludiste/

a teď nedávno jsme s dětmi zkoušeli hru Mmm! - myslím, že by ji mohl hrát i předškolák. nesoutěží v ní hráči mezi sebou, ale hráči proti hře, takže je potřeba dát všichni hlavy dohromady. i když tedy moje děti radši soutěživé hry, tahle je bavila, a počítám, že ji koupím, ale bude spíš na občasná zpestření než na pravidelné hraní:

http://www.svet-deskovych-her.cz/produkty/3592/mmm

Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.11.15 00:06

S nasim 5 letakem to Ubongo hrajeme uplne stejny jako vy.-)Taky ty kameny tak v jeho veku zatim prilis neprozivame, ale skladada ty tvary kolikrat tak rychle, ze ja mu obcas uz nestiham a taky se mu to obcas nepovede a mrsti vzteky vsim co ma po ruce.-)Jinak i ja dekuju za tipy na jine hry, ktere jeste nemame a ktere tu uvadite. Mrknu na ne.. Kolikrat se mi nechce hrat, ale ten mladsi 5 letak za mnou chodi snad 6x za den jestli si s nim nezahraju a chci mu udelat radost, tak podlehnu a pak jsem rada, ze jsem to udelala, protoze on ma takovou radost, ze me tim nakazi.-)

Datum: 21.11.15 07:17
Hra Dobble je dobrá, už od 4 rovnou dospělá verze. Dětská v tu dobu nebyla. Myslím těch 55karet, nikoliv jen 30. Malej dostal míň karet, dospělí měl víc. Zabaví se oba.
Domino hrajeme taky, je to na chvilku.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.11.15 18:22

Dobble je superzrovna tento máme. Dnes jsem koupila Tiktak-Bum junior, Farmář, Skákající žabky, Ccrable junior, Activity junior, Banana Matcho, Duch a Duchové v koupelně, Vodní svět. Raděj se neptejte kolik to stálo,¨ale např. Duch + Duchové v koupelně byla zrovna akce 1+1 zdarma. Lovec duchů byl vyprodaný.

Děkuji všem. Lída

Eivlis, my ji písmena a číst slova neučili, ona se učí sama na yutube, my spíš řešíme problé, že Ferda mravenec je podle ní vymyšlená blbost a čteme encyklopedie které jsou prý nevymyšlená pravda.

Datum: 22.11.15 21:06
Díky za inspiraci, diskusi jsem sledovala s vámi. Taky dost hrajeme... A pokud chcete tip i na stavebnice, tak pro malé koumáky je super Geomag Pro nebo geomag Kids. Ten Pro nám letos přinese Ježíšek. Děti chodily o prázdninách dva týdny do cizí školky a kdykoliv jsem pro ně přišla, tak u toho klečely. Máme zatím jen malou sadu, tak budeme rozšiřovat.

Datum: 22.11.15 23:55

Ted jste me tady pobavila s tim Ferdou mravencem..-)) Mate moc moc sikovnou vnucku, ktera se v zivote zcela urcite neztrati..-) Nas malej se zase tesi na Mikulase, certa a andela, ktere nas malej bude mit i ve skolce.. Uz ted je z toho nervozni, tak jsem mu vysvetlila, ze se nemusi bat, ze zadni certi nejsou, ze je to jen malicke straseni,aby deti byly hodne.. Malej se na me podival a div me neserval jak moc trval na tom, ze cert existuje, ze on to pry vi moooooc dobre jk mi rikal..-)

Datum: 23.11.15 12:55

Evlis od té doby co měl anděl stejné boty jako teta Jiřka, jsme museli s pravdou ven. Ale Ježíšek ten je na 100% akorát má málo peněz na všechny dárky všem dětem a tak mu rodiče musí pomoct.

Datum: 22.11.15 21:48

Cink, Bang, Ubongo junior, Cestujeme po zoo, Dixit, Křečkovaná, Sabotér, Bláznivá zoo...vše vyzkoušeno a odehráno s dětmi ve věku 4-8 let, většinu máme doma, super hry, některé pro dva, jiné i pro víc hráčů

Datum: 23.11.15 12:52

Pepane děkuju, Tesco má mít 50% slevy, tak nakoupím hry nejen na Vánoce.

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.