Čistí se dětem plastové hračky savem? x akva

Od: Datum: 12.11.15 13:00 odpovědí: 12 změna: 13.11.15 13:59

Dobrý den,

ráda bych se zeptala asi hlavně maminek, a akvaristů, jestli někdy čistíte umělohmotné hračky pro ožužlávající miminka savem? Pak samozřejmě důkladně opláchnout, potřebuji pořádně vymýt kýble pro akvaristiku, a vím, že chlor časem vyprchá, ale nevím, jestli je nezávadný..

Teoreticky, co by zvládla miminka, to by snad zvládly i rybky, Nerada bych si je otrávila.. :) Děkuji za odpověď ! :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.11.15 13:04
Pokud to nezvládne miminko,na rybky už ani nedojde.
Ruce pryč od Sava, hlavně kde jsou malé děti.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.11.15 13:10

Neee, hračky se vždy myly horkou vodou s max. troškou Jaru nebo nějakého toho mycího prostředku na savičky a lahvičky.

Ale tím jsem Vám moc nepomohla. Snad poradí nějaký akvarista.

Od: ria®
Datum: 12.11.15 13:27

Díky, tak to jste mě asi zachránili před katastrofou.. :) Tak teď jak vyčistit dva naprosto řasami porostlý- ale krásný kýble od řas a jiné špíny - půl roku stály venku na slunci a teď by se mi hodily..:).. drátěnka to ještě zhoršila :)

Datum: 12.11.15 13:14

Savo obsahuje chlornany - silná oxidační a desinfekční činidla, která jsou sama o sobě nebezpečná pro živé organismy. Nicméně pro použití v doporučeném ředění a důkladném opláchnutí nevidím problém.

Datum: 12.11.15 13:49

Při správném ředění je dokonce Savo vhodné pro desinfekci vody určené k pití. Takže nějakého omytí a následně omytí pitnou vodou nevidím problém.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.11.15 15:04

Přesně tak, savem se třeba dezinfikují studny, všechno je otázka míry a ředění.

Plastový kbelík je záležitost několika desetikorun (nebo i zdarma - když má třeba Lidl akci na pomeranče). Tak nevidím důvod nemít zvlášť kyblík pro akvaristu a zvlášť pro mimčo :)

Datum: 12.11.15 15:07

Savem jsem nikdy hračky nečistila...a to z toho důvodu, že dítě potřebuje ožužlat do sebe i bakterie, aby získalo vůbec nějakou imunitu. Proč myslíte, že to dítě vlastně žužle? A rybám bych to taky nedávala, savem čistím maximálně tak WC.

Datum: 13.11.15 00:52

eulalie: je to už sice kapánek mimo téma, ale s tou imunitou máte svatou pravdu. Já jsem vždy ožužlával jako dítě cokoliv a dodnes tak činím občas i dnes :-D. Spadl jsem jen v trenkách na kole a posbíral ze štěrkové cesty úplně všechno, odřený od hlavy až k patě do krve. Žádná infekce, obrovské strupy vše zachránily. Netrpím nachlazením ani angínou, nejvýš se mi na 2-3 dny zvedne teplota o 1 stupeň. Bacil porozhlídne po mém těle a s hrůzou uteče (nebo spíš zahyne). Tak to mám už půl století. Proto jsou ti čistotní doktoři tak často nemocní..*frajer*

Datum: 13.11.15 09:06

Bruno, ono to tak nějak funguje. Takové to úzkostlivé omývání hraček a neustálá dezinfekce všeho okolo dítěte není dobré pro jeho imunitu. Taky si vzpomínám, že jako dítě, když mi třeba spadl namazaný chléb venku na zem, tak jsem ho přesto snědla...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.11.15 11:09

Na ty kýble bych se savo použít nebál. A klidně i koncentrovanější a nechat přes noc. Potom samozřejmě důkladně vypláchnout, případně ještě vymýt jarem (zneutralizuje případné zbytky sava), vytřít a nechat uschnout. Na hračku bych to ale asi nepoužil. Ona ta v poslední době propagovaná "hygienická čistota" není zrovna dobrá. Pak Vám dítě porazí první bacil, který jde okolo.

Datum: 13.11.15 13:23

Myslím, že zadavateli otázky šlo především o bezpečnost použití sava pro akvaristiku a chtěl se jenom ujistit, zda je to bezpečné i pro děti. Ano, při dodržování zásad: je to bezpečné. Kdo má pochybnosti, ať nepije kohútkovu vodu, tam je taky chlór!:)

Od: ria®
Datum: 13.11.15 13:59

Tak jsem to zalila přeci jen savem, během dne to krásně zbělalo a řasy odpadly.., teď to nechám pár dní odmáčet a risknu to.. :) ale, i když otázka zněla na akva, tak sestra po návštěvě tady zapomíná různá žůžlátka pro prťouse. tak jen pod teplou vodou :).. Díky za odpovědi..

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.