Práce v těhotenství

Od: Datum: 11.11.15 12:41 odpovědí: 3 změna: 12.11.15 01:08

Dobrý den, jsem v 17.týdnu těhotenství a 2 měsíce jsem byla na nemocenské a teď už pracuji. Mám odpracovaných asi 230 dní a pro nárok na mateřskou musím mít odpracovaných 270 dní. Nevíte, jestli se nemocenská počítá do odpracovaných dní? (stále jsem přece zaměstnaná) Tedy kdybych šla od nového měsíce na nemocenskou, tak jestli bych potom měla nárok na mateřskou? Termín mám 20.dubna, ale kvůli podmínkám je téměř nemožné nadále pracovat.

Snad máte někdo zkušenosti.

Určitě se ještě obrátím na OSSZ

Děkuji :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.11.15 13:12

nemocenská se nezapočítává do odpracovaných dnů rozhodných pro vznik této dávky, klidně si zavolejte na čssz tam vám to potvrdí

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.11.15 21:40

Nemocenská se počítá do dnů pojištění potřebných pro vznik nároku na PPM. Na PPM se posuzují pojištěné, ne odpracované dny, a pojištění trvá, dokud trvá pracovní poměr. I dny na nemocenské jsou pojištěnou dobou. Buďte v klidu, v pohodě Vám nárok vyjde.

Datum: 12.11.15 01:08

Pro přiznání PPM potřebujete minimálně 270 kalendářních (nikoliv odpracovaných) dnů

nemocenského pojištění, což odpovídá zhruba 9 měsícům nemocenského pojištění.

Jestli máte odpracováno 230 dnů, trvá podle mne Vaše nem. pojištění přes 10 měsíců ...

___

Souhlasím s Inžinýrkou, také si myslím, že podmínky pro přiznání PPM splníte.

___

Co míníte větou "..., ale kvůli podmínkám je téměř nemožné nadále pracovat"?

Zaměstnavatel je povinen těhotnou ženu převést na vhodnou práci. Pokud by pro Vás zaměstnavatel neměl vhodnou práci, šlo by o překážku na jeho straně, za niž by Vám náležela náhrada mzdy ve výši průměrného výdělku. A pokud byste si na "novém" místě vydělala méně, měla byste nárok na vyrovnávací příspěvek (= dávka nemocenského pojištění).

Vím, že řada lékařů v případě nevhodných pracovních podmínek vystaví neschopenku. Ale podle mne to není správné řešení, neschopenka nemá řešit pracovní podmínky u zaměstnavatele.

Nemluvě o tom, že nastávající maminky za půl roku na neschopence přicházejí o nemalé peníze...

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.