Vánoční dárek - poradíte?

Od: Datum: 03.11.15 16:58 odpovědí: 4 změna: 06.11.15 13:54

Ahoj, protože ráda kreslím a blíží se Vánoce, napadlo mě, že bych mamce něco nakreslila na plátno. Už jsem koukala na internet a řekla bych, že už mám i vybráno plátno. Jenže, do teď jsem kreslila jen na papír nebo čtvrtku, takže nevím, jestli se pod to plátno ještě něco nedává. Nějaký lak nebo něco takového. Nebo jestli k tobě není za potřebí nějaký speciální štětec?

http://www.malirske-platno.cz…e-potreby-pripravky-pro-malbu

Předem hrozně moc děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 03.11.15 17:07

Jestli máte trpělivost, zkuste třeba vyšívaný obrázek. Chce to rámeček na napnutí předlohy, předlohu, vyšívací bavlnky, jehlu a hodně trpělivosti a pečlivé ruce i přesné oko. Prodávají se celé soupravy - předloha i s nitěmi, nebo jenom předlohy a bavlnky se dokupují zvlášť. Nebo můžete vyšívat vlastní obrázky - například křížkovým stehem.

Například http://www.nitarna.cz/predloh…ani.html?kat=GK-047&pol=20x25

Vzorů je mnoho a mnoho s různými tématy http://www.nitarna.cz/predlohy-pro-vysivani.html

Vyšívaný obrázek se dá třeba přišít na malou taštičku, kabelku a hned je zajímavá, ozdobená a originální.


doplněno 03.11.15 19:26:

Plátno se prý před malováním musí tak zvaně "našepsovat", tedy nanést na plátno nějakou základní podkladovou vrstvu. Jistě se prodávají již připravená našepsovaná plátna. To by vám řekli v prodejně uměleckých potřeb. Stejně jako výběr vhodných barev, štětců a všeho ostatního kolem.

Možná by bylo jednodušší zkusit namalovat na dřevo (třeba na tenký plátek ze silné větve, nebo malé prkénko) nějakou miniaturku. Domeček, jablíčka, kuchyňské hodiny, houbičky v mechu, šneka, atd. Nebo ne přímo nějakou miniaturku, ale malý obrázek tak asi jako dlaždička obkladačka (15x15 cm) nebo menší. Nebo přímo zkusit něco namalovat na kachlík, dlaždičku. Na malování na sklo a keramiku jsou speciální barvy. Nejsem odborník, jen ze mě padají nápady. Jistě vám poradí někdo zkušený nebo zkušená malířka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: afds
Datum: 03.11.15 18:34

Již v otázce jsem uvedla že bych chtěla kreslit. V tom mám značně jasno. Jen nevím, jestli se na plátno - dřív než začnu kreslit - dává něco jako podklad.

Jinak za návrh na vyšívaný obrázek děkuji, myslím, že to také zkusím.

Letos bych chtěla zkusit výrobu dárku než koupi.

Od: nfths
Datum: 03.11.15 22:08

Plátno se často prodává už napnuté a našepsované. Nanu-Nana, Tiger Stores třeba mají levná plátna.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.15 13:54
avatar

Pod samotnou malbu se nedává nic speciálního. Záleží co budete malovat a jaké chcete mít pozadí, aby malba na pozadí vynikla. A také jakými barvami chcete malovat. Jestli olejem, nebo akrylátem. Třeba zrovna tyto dva typy barev nelze mezi sebou míchat. Akrylátové barvy jsou levnější než olejové. S olejem už se to musí umět. Až po dokončení se malba penetruje a tak dál. Takže na čisté plátno napřed nanesete vrstvu barvy, se kterou budete celý obrázek malovat. Volby barvy je na Vás. Ale můžete koupit plátno, které už má povrchovou úpravu hotovou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.