Dítě do aquaparku- rukavky nebo něco jiného?

Od: Datum: 23.10.15 13:53 odpovědí: 5 změna: 24.10.15 10:06
Dobrý den,
s ditetem, kterému je rok a půl by jsme chtěli do aquaparku. Miluje vodu, ale na plavani nechodime. Jen by jsme obcas chtěli zajit rekreačně, jen tak pro zábavu se synem.
Z bezpečnostních důvodů jsem chtěla koupit nafukovací rukavky, ale videla jsem, ze prodávají i nějaké vesticky. Co mysite, ze bude nejlepší pro něj koupit? S čím máte zkušenosti vy? Nebo existuje ještě něco, s čím jsem se ještě nesetkala...
Syn je drobnější a váží 10 kg.
Moc děkuji za rady. :)

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.10.15 14:03
avatar

Dobrý den, my jsme to zvládali jen s rukávky, ale v hlubší vodě, než mohlo dítě stát jsme jej nepustili z ruky. Přeci jen, víte, že se říká, že člověk se může utopit i ve "lžíci vody". A sám jsem jednou lovil na plovárně cizí dítě, které skočilo do vody, kde nedosáhlo na dno a neumělo plavat. Mám to vryté v paměti, jako by to bylo včera...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.10.15 15:53
avatar

Já bych spíše doporučila vestu,pokud mu chcete vštěpovat základy plavání je lepší když mu to nadnáší trup a rukama,nohama se učí pohybovat ve vodě.Kamarád používal obojípotom postupně dal pryč právě ty rukávky a plavali s vestou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 23.10.15 16:14
avatar

rozhodně vestu - aquapark je nebezpečný... samý proud, mraky děcek,.. vesta musí mít kolem rukou místo, které neřeže, nedře... vybírejte na prodejně, nikdy přes internet. Odhad cen https://www.google.cz/webhp?hl=cs&gws_rd=cr&ei=jkAqVpmTOIqKsgGNm774BQ#q=detsk%C3%A1+plovac%C3%AD+vesta&hl=cs&tbm=shop


doplněno 23.10.15 17:12:

@usko - učit plavat se nechodí do aquaparku - ten je na blbnutí. Neznám žádný, kde bych si dokázal dát 3 tempa bez přerušení... natož klidný kousek.

A učit dítě plavat v necelých dvou letech? Tady jde o fakt, že se nesmí bát vody, což mu vesta pomůže...Plava se učí děti ve 4-5ti letech ve školce, i později.


doplněno 23.10.15 17:13:

a k těm páskům - mám je doma - nedrží to, dítě se může lehce otočit a když mu to zvedá jen kyčle, utopí se... To je opravdu pro děti 5+


doplněno 23.10.15 18:16:

Ok, v tom případě můžu jen závidět. Já dám 1000,- Kč za pobyt 2-3 hodiny ve vodě, kde se nedá plavat.. bohužel, lepší v okolí nemáme.

A na toto nemám nervy :)


Ohodnoceno: 0x
 
Od: mariana77
Datum: 24.10.15 10:06
Nikde jsem nenapsala, ze ho chci učit plavat. Napsala jsem, ze chci něco pro bezpečnost, ale aby mu nic nevadilo a cilil se pohodlně.
A děkuji za radu.
Od: uska®
Datum: 23.10.15 16:49

Ani jedno, rukávkům nevěřím a ve vestě se dítě plavat nenaučí. Prodávají se plovací pásy (název přesně neznám). Jde o polystyrenové barevné obdélníky natažené na dvou šňůrách a uvazují se dítku kolem pasu. Jak dítko roste, tak je možno po jednom dílku ubírat až dítě zjistí, že pás nepotřebuje vůbec.


doplněno 23.10.15 17:23:

jmlc® - je mi lítom, že si nemůžete u vás zaplavat a můžete jen blbnout. U nás k blbnutí patří i plavecký bazén o délce 25m. Mé děti plavou od 2 -3 let a pomocí destiček. Víc nemám co dodat. Každý si zvolí svou variantu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.