Líčit se nebo ještě ne

Od: Datum: 19.10.15 15:08 odpovědí: 14 změna: 01.11.15 14:34

Dobrý den, je mi 12 (za chvíly 13) let. chodím na gymnázium a všímám si že se zde žádná holka nemaluje. naopak na základce (kam jsem chodila ) uz si holky dávají každodeně korektory,make-up,pudr, více barevné stíny,tlusté řasenky a linky. a to jsem jedna z nejstarších holek. také vidím jak mají pořád nějaké fotky se svými kluky.(né že bych po klukovi toužila)

Jsem normální když se nelíčím? nebo jsem vyvrhel společnosti?

mám velké nutkání se líčit i když k tomu doma nemám přístup, ale vím že pokud by mi někdo dal nějakou řasenku nebo korektor,chodím s tím každý den.

táké mám nutkaní šahat si na řasy nebo balzámem si vykreslovat rty.

jak s tím přestat a uvědomit si tu pravou věc? (a co je vlastně správně?)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.10.15 15:20
avatar

Ahoj. Určitě jsi normální. Já považuji naopak za nenormální, aby se 12ti leté slečny líčily. Na to je času dost, až ukončí alespoň základní školu. Takže určitě na sebe neplácej líčidla ve svém věku. Je to naprosto zbytečné.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: wamp®
Datum: 19.10.15 16:23
avatar
Samozřejmě - nelíčit *stop*
Není to pěkné ve tvém věku. A už vůbec ne zdravé.
Počkej si ještě klidně do patnácti, i víc...
Víš,že ti správní kluci mají rádi dívky,které jsou přirozeně krásné?
;)
Přírodní,ne ty umělé,nechutné bárbíny...
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.10.15 15:22
avatar

Já si myslím, že správné je to, co cítíš a co má pro tebe prioritu. Někdo dává přednost tomu, že ví, že už nikdy nebude dítětem. Už nikdy! Tak si užívá svého dětství.:) Pak je někdo, pro koho je důležitější, to, co má v hlavě než to, co má na hlavě. Ví, že po malovátkách může sáhnout kdykoliv, ale po tom, že něco ví a zná, to tak jednoduché není, když v té hlavě moc toho není. ;) A také je důležité, pro koho se chce dívka nalíčit. Pro sebe? To asi ne. Pro holky, aby záviděly? To mi příjde hodně ubohé. Pro kluky? Kluci ve 12ti letech to asi neocení. Naopak budou mít z toho srandu. Ti mají v hlavě úplně něco jiného a také si cení úplně něco jiného, než pomalované holky. :-D Pak může být ještě jeden důvod. Sebevědomí. To mi příjde hooodně ubohé, když si sebevědomí dívenka napravuje řasenkou. Příjde mi to úplně a naprosto zcestné.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.10.15 16:56
avatar

- já tedy nevím - ale denně potkávám i spoustu nenalíčených žen a dokonce i malých holek - jsem normální? -nebo, že bych se pohybovala "kanálama "?


doplněno 01.11.15 16:55:

- ještě bych dodala, že líčidla ničí pleť - koukni zblízka na nenalíčené herečky, nebo modelky - ale to Ti teď nic neřekne - ale pokud se budeš přehnaně líčit - a už dokonce od 13 let - tak si tak ve 35-40 letech vzpomeneš ! Ale pak už Ti žádné líčení celkem nijak zvlášť nepomůže, naopak - čím budeš starší, tím budeš směšnější.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.10.15 17:01

nespěchej a buď přirozeně hezká - líčení si užiješ ...a někdo se třeba nelíčí vůbec i když dospěje...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pee*
Datum: 19.10.15 17:10

Jako kluk musím říct že namalované holky se mi nelíbí! Ale zkus to nějaké vysvětlit Ok beru když je lehce namalovaná a sluší ji to. Jenže dneska je každá holka přemalovaná a podle mě je to až ošklivé. Jinak k tématu, počkej si až ti bude tak 17 a více. Buď svá a přirozená *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.10.15 18:01
avatar
Ahoj, píšeš, že "uz si holky dávají každodeně korektory,make-up,pudr, více barevné stíny,tlusté řasenky a linky".A pak vypadají jako směšní papoušci (zvlášť, kyž zaprší a ono se jim to rozteče), i když jim to nikdo do očí neřekne. Ale většina lidí si to tom myslí svoje, když vidí zmalované děti.Takže klíííídek, jsi úplně normální. ;) Já se líčila až na střední a doteď si plně vystačím s korektorem a řasenkou.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: kuky®
Datum: 21.10.15 20:00
Na líčení zapomeň. Buď si hnusná a máš malý sebevědomí.(což určitě nejsi). Nebo tak chceš dopadnout(což nechceš). Pamatuj že krasné ženské nepotřebují líčení (jen decentně). Není horší než mladá a naprosto děsně nalíčená holka. Miluju přírodně krásné baby. Bez líčení. Miluju je takový jaký jsou. Nemiluju make up. Co bys dělala ve
40ti letech.kdybys se začala líčit už teď? Potom už tuna make upu měsíčně nebo pořád stále krásná ženská? Vyber si.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 21.10.15 20:38

na druhou stranu, neuměle nalíčená mladá dívka ( a tím myslím starší než 12 letá ), to je tak nějak přirozené. Neuměle nalíčená třicítka ( v mládí se to nenaučila ) , to vypadá divně

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 21.10.15 20:50
avatar

Nesnáším líčidla na slečnách či ženách - manželce toleruji líčení pouze v minimální vrstvě při akcích typu ples, divadlo... Maximum akceptuji střídmou rtěnku v přirozené barvě...

Ženy se voní a malují, protože jsou škaredé a smrdí...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 21.10.15 21:18

no jo, ale co mají dělat ty , co nejsou tak zcela přirozeně krásné ( vždycky se říká, že muži mají rádi přirozeně krásné ženy )

existují přece i ženy méně přírodou obdařené. Zdá se mi, že některé umí svůj vzhled pozvednout.

Já tedy patřím náhodou mezi ty zcela a tím myslím úplně nenalíčené

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.15 21:49
avatar

Ve dvanácti letech se líčit je poněkud přehnané. Vyvrhelem společnosti nejsi. Ty ostatní holky, které se líčí, chtějí vypadat prostě starší... Až budou opravdu starší, zase budou chtít vypadat mladší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: scorpion*
Datum: 01.11.15 14:21

Sakra.To je ale fofr.:-D Není na to dost drzo?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 01.11.15 14:34
avatar

Pravidlo číslo jedna - maluj se tak, aby to nebylo poznat ;).. Já už ve dvanácti určitě zapatlávala korektorem nějakýho pupínka.. flekatá aknozní slečna opravdu není hezká..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.