Správná vodní lázeň

Od: Datum: 11.10.15 16:24 odpovědí: 6 změna: 12.10.15 17:40

Ahoj, do většího kastrůlku, bych ráda dala vodu, do něj hrneček ze skla, odolný teplu. Do hrnku bílky na šlehání. Je tohle možné takhle udělat? Že bude hrníček stát v kastrůlku, obklopený vodou nebo se nesmí hrníček dotýkat dna kastrůlku? Ví to někdo na beton?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.10.15 16:34
avatar

V tom hrníčku se vám budou bílky špatně šlehat. Raději použijte vyšší misku. Trochu našlejete na suchu a došlehejte ve vodní lázni. Nebude vadit, když miska bude stát v kastrůlku na dně většího s vodou. ;) Dejte si do bílků špetku soli. Budou rychleji a pevněji našlehané.

doplněno 12.10.15 07:35:

Nikdo, když bych hrnek postavila do vody a šla dělat něco jiného, pak bych řekla totéž co vy. Ale myslím si, že tazatelka bude neustále s bílky pracovat a ty v hrnku nebudou ležet na dně. Stále budou měnit svou polohu. A teplota dna nikdy nebude závratně vysoká. ;) Jen si to tak myslím.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.10.15 22:00
avatar

Hrníček se NESMÍ dotýkat dna hrníčku. Nemáte-li dvě vhodné nádoby, z nouze se to dá vyřešit tak, že dáte na dno nějakou utěrku, nebo kapesník, tím odizolujete hrníček ode dna, ale není to ono, stejně se Vám bude dno zahřívat víc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mrem
Datum: 12.10.15 09:18

Co se kde bude zespod zahřívat. Jedná se o indukční vařič..

Datum: 12.10.15 11:02
avatar

Nikdo si myslí, že když bude stát hrnek v kastrůlku s vodou, přímo na dně, bude na dně hrnku příliš velká teplota a bude se to připalovat. Já si to nemyslím. ;) Nemáte doma mlékovar, dvojitý s vodou? To je ideální prostředek, ale já jsem ho nikdy nepostrádala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.15 17:23
avatar

Tak s indukčním vařičem nemám žádné zkušenosti. Obecně se vodní lázeň dělá právě proto, aby teplota vnitřního dna nepřesáhla 100°C. Aby se to nepřipalovalo. proto ten hadr na dno mezi vnitřní a vnější hrnec. Ale jak říkám, co to udělá na indukci absolutně netuším. Neumí se ta indukce náhodou řídit teplotou? Nešla by nastavit na těch 80°C? Pak by vodní lázeň nemusela být. Někdo snad poradí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mrem
Datum: 12.10.15 17:40

Nastavit by to šlo. Otázka je, jak moc je to přesné a odpovídá realitě...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.