Batole nechce odpoledne spát

Od: Datum: 02.10.15 22:51 odpovědí: 21 změna: 04.10.15 16:38

Máme v rodině 2leté dítě,které odmítá odpoledne spát. Noční spánek trvá asi 10 hod. Není to málo?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: atj®
Datum: 02.10.15 22:57
avatar

Ja mam necele dva roky a odpoledne uz proste nespi *smich* je to normalni.

Ted chodi do skolky a tam funguje hromadne spani, tak ho davejte tam. *slunce*

doplněno 02.10.15 22:58:

Jeden kolega od moji zeny ma rocni dite a to nespi vubec, tak budte radi ze alespon v noci spi *slunce*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.10.15 10:52

U nás ve školce naštěstí žádné hromadné spaní nefunguje, protože já jsem byl podobný a nutnost spánku po obědě je moje největší trauma z dětství, které si dodnes pamatuji. Kdo chce, má možnost spát, kdo nechce, dělá něco jiného. Je pochopitelné, že i nespavec občas zabere - záleží na tom, jakou činnost přes den provozuje. Ale držet někoho násilím v posteli a čekat, až usne, to je prostě padlé na hlavu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.10.15 11:25
avatar
Souhlasím, taky jsem to ve školce nesnášel a furt byl na hambe. Ale pokud je dítě malé a už kolem třetí odpoledne se mu klimba hlava, v pět usne tak noc stojí za prd. Jsou prostě případy, kdy je nutnost použít rozum. Nemyslím to ve zlém. Pokud mi dítě vydrží do sedmi tak v poledne spát opravdu nemusí.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.10.15 07:06
avatar

Ani dopoledne si chvilku nezdřímne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.15 07:33
avatar
10hodin v kuse to je zlatý... Když nechtěl odpoledne nebo tedy v poledne spát, tak jsme se chvíli v posteli rvali, pak jsem ho nechal uklidnit povídáním nebo omezením pohybu, pritisknutim a nakonec většinou usnul. :-D Někdy ne, ale 90% úspěch to byl.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.10.15 08:22
avatar

Neusne vůbec nikde? Vyzkoušeli jste kočár, postýlku, jinou postel? Máme v rodině dva čerstvě 2leté kousky, oba spí odpoledne, ale ještě donedávna spávali pouze v jednom místě (kluk v kočáře, holka zase jen doma v postýlce, no a samozřejmě na ně mnohdy platí jen jeden způsob uspávání). Ale mají dny, kdy prostě nejdou spát. Pokud mu nic nechybí, tzn. netrpí pak odpoledne a navečer kvůli nevyspalosti roztěkaností, ubrečeností, vztekem, tak není proč to řešit (i když by rodiče rádi, to známe :-D). Každopádně bych jej zkoušela dávat spát, třeba se ještě chytne (nevím ale, jak dlouho už to trvá?).

doplněno 03.10.15 21:17:

Určitě bych zkusila jiné metody. Žádné násilí, které v tom spousta lidí vidí, ale prostě se o to spaní pokoušet. Když neusne, tak holt neusne, stejně jste se s tím už asi tak napůl smířili. Na mou neteř zabírá někdy to, někdo ono, teď má období, že usne všude, jindy neusla v kočáru, předtím zase v postýlce... Min. týden se před spaním vztekala a pak povídala ovečce, jaké to má se mnou trápení, až z toho usnula. Jindy chce, abych si tam lehla s ní a většinou zabírá, když vidí, že já spím (předstírám :-D). Jindy to nejde bez knížky a pohádky, jindy bez plyšáka...

Ale jiná situace by byla, kdyby děcko neslo následky toho nespaní. Když je celý den beze spánku v pohodě, tak mu to stačí. Kdyby mu to bylo málo, věděli byste o tom *ua*

doplněno 04.10.15 13:53:

Ještě jedna věc mě napadla. Má dítě dostatek pohybu na čerstvém vzduchu? Nemyslím hodinku pomalou procházkou, myslím opravdové vybití energie. V 9 ráno šupem ven a návrat ve 12 na oběd, mezitím pohyb. Kluk, když není dvě hodiny intenzivně venku, tak neusne. Chodí se s ním ven ráno, odpoledne a pak, když přijdu v 5, jdeme ještě na hodinku a půl na hřiště. Jinak ty dvě hodinky spánku odpoledne a 10 v noci nedá. A taky dost zlobí pak. Neteř na pohyb není (neúnavně se chce vozit v kočárku a na hřišti si sedne a sedí - třeba na písku), ale ona ho zase k tomu spaní nepotřebuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.15 10:19

Vše to je o pravidelnosti a důslednosti. Vnuci to měli také tak, jako u Vás. Nespali. Začali chodit do školky, tam děti nenutí spát. Ti opravdu "nespavci" si mohou potichoučku hrát v jiné místnosti. Nejdříve to s nimi ale paní učitelky zkouší v postýlce. No a zajímavé, usínají oba dva. Jejky a to je klídek, když si takhle odpoledne v neděli schrupnou *houpy**ua*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.15 20:25

odpoledne vždy usínávala v kočárku nikde jinde a to dodržujrme stále (za každého počasí i ve skleníku či v suterénu velkého domu). To popolední nespaní trvá už pár měsíců,ale její tatínek nespal též opoledne už od 1 roku.

Datum: 03.10.15 10:48

Mám pětiletou dceru, která zhruba od svého roku a půl nespí přes den. Nepotřebuje to. Neřešte to.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 03.10.15 11:31
avatar

některé děti opravdu spát nepotřebují, jiné jsou ale beze spánku později odpoledne protivné a unavené - jestli je to váš případ, tak zkuste malou po obědě uložit, slíbit, že když bude hodná, necháte otevřené dveře, aby vás slyšela z druhého pokoje (já třeba myju nádobí, hraje mi tam rádio apod.) - malá (taky 2 roky) minutku brečela a pak usnula... příště už ani nebrečela - chce to vyzkoušet

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dery*
Datum: 03.10.15 17:06

Smiřte se s tím, že si přes den neodpočinete
Dcera taky spí v noci cca 10 hodin, přes den kolem 2. roku měla období, kdy odmítala po obědě spát.
Udolala jsem ji jen když vstala brzy a to to tím, když jsem ji vozila na procházku s kočárem.
Ale teď (2,5 roku) už zase nemá problém usnout (nevstává li pozdě).
Dítěti se režim mění, dnes vám spí 10 hodin v noci a odpo nespí, za týden bude spát v noci s pauzami na pití či nočník a přes den naspí další dvě hodiny.
U těch prcků nikdy nevíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.15 17:36

Pokud 2 leté dítě po obědě neusne, je to způsobeno leností rodičů a neochotou připravit mu takovou atmosféru, ve které usne. To znamená absolutní klid, zatemněno a hlavně maminka či tatínek, který nespěchá dělat něco jiného, ale naopak si k dítěti lehne, zazpívá, povídá si, vypráví či čte pohádku. I na největšího nepavce stačí 15 minut, než se organizmus zklidní, jenomže 90 procent rodičů tento čas odmítne dítěti věnovat. To je moje zkušenost po 40 letech praxe a desítek maminek, které mi hlásily,,moje dítě od 1 roku po obědě nespí". A také zkušenost, jaké jsou milé a příjemné děti, které po odědě spí, na rozdíl od těch, které v tomto věku nespí. Jsou ,,na zabití". Pro všechny, kteří mají trauma ze školky, že byli nuceni spát- je to tím, že ani ty učitelky nepřipravily prostředí- třeba si popvídaly , a to děti rušilo.V současné době ale ve školkách nihoho nenutí, 5ti leté děti pokud neusnou, mohou si hrát.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.15 20:39

Jsem babička toho dítěte. Za každého počasí vždy po obědě šlo do kočárku a ujezdila jsem ho k spánku tak,jak to dělají s ním i rodiče (hlídám od narození cca 3dny v týdnu). Do 20 měsíců se dařilo,pak už samo slézalo z kočárku i po půlhodinové jízdě terénem. Nespěchám,mám na ně čas.Odpolední nespaní se u něj nijak negativně neprojevuje,je stále aktivní až do večera, ale není protivné. Jen si myslím,že by bylo pro nervovou soustavu tak malého tvora lepší,kdyby si odpočalo.Nejsem líná! Mám na ně času dost!

Datum: 03.10.15 21:27

Dvouleté dítě potřebuje ke spánku již klid a ne,,ujezdit", jako mimino. Houpání a ježdění simuluje pohyby v břiše. Dvouleté dítě ale již má vyzrálejší nervovou soustavu. Dítě ležící v posteli s dospělou osobou, která mu pěkně vypráví nepoleze z postele dolů. Ovšem, pokud je dítě na úrovni dvouletého dítěte a není opožděné právě tím, že na něj rodiče neměli čas.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.15 01:54
Hloupost. Vyzkoušeno. Neměli jsme pochopitelně problém připravit pro spaní prostředí jaké popisujete, nepomohlo ani dítě utahat. Neusnula ani za 15 minut, ani za hodinu. Nepotřebovala to. Usnula až v normální dobu večer a spala pak až do rána. Ani žádné následky to na ní nezanechalo.
A co se týká traumatu, tak i po letech vím zcela jistě, že bylo zateměno, naprostý klid a já jsem trávil hodinu čuměním do stropu, než mě někdo vysvobodil. Už z té doby plyne rozhodnutí, že svým dětem nebudu toto dělat.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.15 13:05

Kovis, žádná ,,hloupost", ale 40 ti letá praxe u stovek a snad tisíců dětí, samozřejmě i vlastních. Vy to vyzkoušeli pouze na sobě. A nemá cenu diskutovat, zda bylo prostředí v pořádku, je to slovo proti slovu a každý si pod jedním pojmem představí něco jiného. Už z vašeho vyjadřování cítím hluk, a agresivitu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.10.15 19:11
avatar
Naše děti 9 a 5 let nechtěly spát nikdy..Co já bych dala tehdy za 10 h.spánku.Od narození oba nespali, řvali celé noci, odpolední spanek nula. Naše dětská dr.nam řekla, že jsou úplně zdravi, ale spát hold nepotřebují, že to musíme vydržetDnes už je vše ok a oba spí celou noc.
Jen tím chci říckt, že děti jsou různé a třeba ten vás 2letacek také spát odpol.u z nepotřebuje a ať jsou rodiče štastní za.noční 10hod.spánek
Ohodnoceno: 2x
 

 

Datum: 03.10.15 20:09
avatar
Moje dcera nespala od 14 měsíců.Mohla jsem ji jet vyhoupat v kocarku a ani mrk, usnula mi az nekdy v pet odpoledne a pak mi nespala v noci.Tak jsem ji nedavala spat vubec a v pul devate vecer uz byla tuhoň.Spala mi az do osme rana.
Odpoledne mezi pul druhou a treti vsak mela klidovy rezim.Sedela v kresle,nebo v postylce,hrala si,netahala jsem ji po nakupech,proste odpocinek.
Zkuste to.Treba mu to bude vyhovovat vic nez nasilim nekde lezet bez hnutí a spat.
2 lete dite je nešvar.Nechce prijit o zadnou akci.Tudiz neplanujte nic narocneho v dobe odpoledniho spanku.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.15 07:45
avatar

Já musím, prostě musím, zareagovat na hodnocení školky. Mám ve školkách oslouženo několik desetiletí a mrzí mě, že se snažíte děti do školky dostat a pak pro ně nemáte dobrého slova. Všecko špatně: učitelka ubližující dětem, špatné jídlo, učitelky nutí děti jíst, děti se nic ve školce nenaučily, nutí je spát, nutí je na . . . já vlasně ani nevím, co všecko jsem tady už četla. *plac*Chviličku se zamyslete a představte si, že máte ve třídě 25, 28 dětí. Malých dětí, které toho moc neumí, jsou "tvrďáčci" i lítostivé, chytré i pomalejší, sportovce i medvídky, nejedlinky i jedlíky, spáče i nespavce. A všechny tyhle děti musíte nějakým způsobem ovládat natolik, aby se něčemu podřídily, naučily, aby se nikomu nestal úraz, aby jim zůstala čistá dušička a celé tělíčko. Máte tolik dětí a jste s nimi sama. Kolik stížností jsme tady řešili, kdy si dva rodiče nevěděli rady s jedním dítětem. *hej*Jak byste to chtěli, každý sám, s tolika dětmi, udělat? Poraďte! Učitelky ve školkách s dětmi 2-7 let, v počtu 28 dětí na třídu, vám budou neskonale vděčné, když něco vymyslíte.

doplněno 04.10.15 10:25:

Sebod, děkuji, pohladila jste dušičku staré kantorky. *plac*Také jsem zažila maminku, která se s rodinou vrátila ze světa, tatínek byl slavný ostravský hokejista. Ptala se, jestli může do třídy, že by se potřebovala podívat na hračky, jestli tam máme chaloupku se sundávací střechou a v ní zvířátka, protože si s ní, právě v téhle školce, jako dítě hrávala. Byla celá dojatá, že chaloupku, hospodářství, našla.

doplněno 04.10.15 10:26:

To jsem tomu dala! Špatně jsem klikla na smajlíka. Měl být: *pusa*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.15 10:08

Babčo. Tak to já nedám na tu naši školku dopustit. Nakonec mám na ni už domovské právo. Chodil tam můj tatínek, já, moje dcera a ted i vnoučata. Učitelky jsou tam naprosto báječné. Vím, že naši kluci jsou dost divocí a ten jeden tvrdohlavý. Neslyšela jsem ale na ně žádnou stížnost. Naopak. V každém dítěti vidí to dobré. Že nechce něco jíst? Že se počůralo? Že je příliš divoké nebo naopak se nezapojuje do hry?... Řeknou: je to přece dítě.

Takže od nás mají paní učitelky *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.10.15 16:38
avatar

Pětiletá vnučka bez problémů chodí v MŠ spát a usne, o víkendu řekne po obědě, jdu si odpočinout, večer ve 20h zalehne a spí, ta malá 17 měsíců podle mě nespí nikdy. Že by šla spát přes den, to ani náhodou a večer ve 21h řve, že spát nejde. Někdy mám pocit, že se bojí aby ji náhodou něco neuteklo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.