Štípání v nose a hlavě po nabrání vody

Od: Datum: 01.10.15 00:46 odpovědí: 3 změna: 01.10.15 08:39

Asi znáte ten pocit, když si třeba dáte čerstvý křen, že to uplně zapálí vzadu v hlavě. Mě se to dnes ráno stalo,když si vyplachuji nos. Ale enom naberu trochu vody, takže žádné topení to být nemůže, ani jsem nekašlala. Prostě kdyby to bylo jako alergie na vodu obrazně řečeno. Jindy se to nestává. Čím to je?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.10.15 00:57

To je normální. "vyplachovat si nos" normální není. Voda se dostane různými dutinami tam, kam nemá. Každý, kdo blbne v bazénu to zná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.10.15 07:16
avatar

Vyplachování nosu se musí umět. Když se to neumí, může nastat ten problém, že se voda dostane do dutin, kterých je v hlavě několik, odtamtud nevytečou a kvasí. Nos v normální, zdravém stavu nevyplachujte! V nose a v nosohltanu je správná mikroflora, sliznice jsou chráněny správným množstvím sekretu, který vy porušíte. Budete mnohem náchylnější k virovým onemocněním. *hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.10.15 08:39
avatar
Říká se tomu osmoza. Kdyz si budeš vypachovat nos fyziologickým roztokem, nic te štípat nebude. Takže buďto vincentka nebo slaná voda.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.