Co by ste delali

Od: odpovědí: 17 změna:
Prosím o radu, mám přítelkyni, se kterou žijí a momentálně čekáme dítě, ale mezi námi už není žádný vztah spíše se jen hádáme, sme vedle sebe jako dva
přátelé žádná něha. Poznal sem jednu svobodnou matku s jedním dětském, rozumíme si, jezdíme po výletech její dítko vypadá že mne má rádo. Ale zas nevím jak to říct přítelkyni jak se rozejít či to řešit. Stávající přítelkyně už to ne no ono nová ok. Já vím povite ta nová bude ta čas jako ta stará. Novou mám rád a rozumíme si. Co mám dělat poradíte? Dekuji
doplněno 20.09.15 00:07: Podotýkám že hádky byli už před těhotenstvím už to vypadalo že pujdem od sebe. Trh. To jen zkomplikovalo
17 odpovědí na otázku

 

 


8x
avatar babkazov

Já asi odpovím úplně praštěně, ale opravdu si to takhle myslím. *jasne* Z jaké jste rodiny? Lidé, kteří pocházejí z úplné, fungující rodiny, ti vědí o čem rodina je. Ti, kteří pocházejí z neúplné rodiny, kde vyrůstali s jedním rodičem, kdy, většinou to byla máma, která neměla čas na povídání si s dětmi, nevysvětlovala, netrousila poznámky, s dětmi nediskutovala. A pak když se v rodině střídfalo několik partnerů mámy. Pak si dítě, dnes už dospělý člověk říká, že to přežil a že není důležité, jak táta je nebo není. Vžtyť se z toho nestřílí, že?! Pak se dospělý člověk, táta, chová jako vy. V životě popochází, poletuje od jedné ženy ke druhé, aniž by pochopil, jak správná rodina funguje. *hej*Asi je to, co píšu, úplně a naprosto zbytečné, nikdy, do konce života stejně nepochopíte, jak důležitá je role rodiny. Pro všechny členy. Nejen pro děti. *hi* Nenadávám, nepoučuji, jen přemýšlím u klávesnice.

doplněno 20.09.15 08:27:

Nenapsala jsem to asi nejdůležitější *zed* Člověk, který vyrůstá v nefunkční rodině, nemá vzor jak se chovají jeho členové. Neví, jak se chová muž k ženě a opačně. Jak se chovají v době míru, jak předcházejí konfliktům a jak řeší krize. Jak si projevují navzájem lásku a jak přesně vědí, že je na toho druhého, potažmo celou rodinu, spolehnutí. Jak přesně vědí, jak vypadá důvěra. O tohle všechno lidé z neúplných rodin jsou ochuzeni a jejich děti se tohle nikdy nedozví. Protože, ikdyž se budou snažit, nebudou vědět, jak zacházet s partnerem, s dětmi, s prarodiči, aby rodina zůstala pospolu. V lásce a důvěře. To, že se poštěkají, to neznamená, že se stále nemilují.

doplněno 20.09.15 10:55:

Amper, Pohanka, děkuji *hi*

Ne za jeden, ale za 100 bodů. Jen jestli si z toho tazatel něco vybere, je to odpověď na otázku "proč". Na otázku "jak" je z pozice rádce relativně snadné odpovědět, ale v pozici tazatele bych být nechtěl.

K tazateli: Jak píší ostatní, řešení je na Vás. V každém případě je bezpodmínečně nutné svoje biologické dítě řádně zabezpečit. Pokud se chopíte zodpovědně alespoň materiální stránky věci (když už teď nazýváte vlastní dítě komplikací), ono Vás to naučí jisté dávce odpovědnosti.

Už mám vyčerpané body, Babčo, jako byste četla moje pocity. Je mě skoro 60, a teprve v poslední době to cítím, jak byla rodina důležitá a bohužel, i když se rodiče snažili, abychom nestrádali po výživové stránce, pracovně nám byli za vzor, tak po citové, příkladové, nekonfliktní a vztahové to byla děs a bída. Ano ano, není nad hezké, vztahy v základní rodině, to si člověk nese do celého života. Dnes, když chodím na hřbitov, tak je mi to líto, že nebyla nějaká něha a cit, jistě bych se to jako dítě od rodičů naučila a předala dál svým dětem.

 


3x

Jen se zeptám. Ví ona nová partnerka, že čekáte dítě s jinou? Já bych si tedy o chlapa, který při první neshodě opuští rodinu, neopřela ani kolo. Protože by se mi mohlo lehce stát, že za pár let budu ta opuštěná já. Podívete se na Pepu Vojtka, ten s žádnou nevydrží, má už snad 4 děti a pokaždé s jinou. Jednou no dobře stát se může, ale být už třetí či čtvrtá v pořadí a myslet si, že zrovna se mnou vydrží, do je tost utopie. Takový člověk neumí žít ve vztahu, hledá pořád zmilovanost. Ve chvíli, kdy zamilovanost pomine a měla by vzniknou láska, odchází a hledá další zamilovanost s jiným partnerem.

 


2x
avatar lidus

Čekáte dítě a to bych řekla je podstatné, nezkusíte vztah slepit? Pokud už dnes víte, že ne tak se dohodněte s přítelkyní, jak se budete o dítě starat ale asi , já určitě, bych vyčkala až odrodí a co vy víte, třeba do té doby bude všechno jinak. S tím, že vztah s tou druhou nebude stále milenecký musíte počítat. Vy vlastně žijete dva životy, jeden s partnerkou, druhý s milenkou. Moc jsem se při psaní snažila, věřte, že takové chlapy bych nejraděj poslala do pr...milenku jste si totiž narazil když vaše přítelkyně čekala vaše dítě, nebo jste dokonce v té době spával s oběma a to už jste jistě tušil, že chcete tu druhou. Jsem velmi tolerantní k nevěře ale podvést mě chlap když nosím jeho děcko tak jede.

 


2x
avatar kapkanadeje

Vy chápete těhotenství a Vaše budoucí dítě, jako komplikaci? Snad je to důsledek něčeho, co bylo mezi Vámi a partnerkou, ne? Buď se chcete zodpovědně starat o dítě a s jeho matkou mu vytvořit rodinné zázemí, nebo budete myslet na sebe a půjdete za tou druhou..Záleží na Vás, jestli se zachováte opravdu zodpovědně, jako chlap, který se bude starat o svoji rodinu, nebo od toho dáte ruce pryč a půjdete k partnerce jiné.. Ale dokáže si Vás pak ještě některá vážit a považovat Vás za zodpovědného? Popřemýšlejte, Vaše děcko, které se narodí, za nic nemůže a má právo na oba rodiče..Vy chcete dát přednost dítěti, které není Vaše a ženě, která Vaše děcko nenosila těch 9 měsíců?

 


2x

Proboha, vy čekáte dítě a vubec se naň netěšíte?Vaše partnerka má dost problémú s těhotěnstvím a vy namísto toho,aby jste stál při ní a řešil vaše problémy si najdete novou znímost.Nic není zničeno,snažte se víc najít cestu k vaší těhotné partnerce a vraťte to tam, kde to bylo když jste si na to děťátko zadělaávali.Chce to kopec tolerance ale hlavně lásky.to nenarozené mimino se na svého tátu těší a jeho máma chce svého partnera taky takového,jaký byl ještě před pár měsíci.

 


1x

I když žijete vedle sebe bez vztahu,není nejmenší důvod se hádat.Tak v prvé řade udělejte vše, aby žádná hádka nevznikla. S přítelkyní, se kterou čekáte dítě jste si jistě také dřív rozuměl. Že jste nezodpovědný jistě víte i bez jiných.

Vazeny pane, vase hadky zacali behem tehotenstvi? Tehotenstvi je pro nektere zeny neprijemny stav a meni se jim rapidne nalada. Moje zena to tak treba mela. Je to hrozna zatez na telo a vubec to neni jak ukazuji ve filmech a o porodu uz ani nemluvim. Ale chtel jsem jenom vlastne rici, ze ta zena potrebuje hlavne oporu v tehotenstvi at vi ze na to neni sama. To ze mate novou pritelkyni s ditetem je sice pekny, ale to dite mate VLASTNI doma.

Az se narodi, muze se vsechno velice rychle zmenit a vy opet najdete rec. Dite vas treba sjednoti. Odejit muzete vzdy, ale prijit o to nejkrasnejsi si budete navzdy vycitat...

 


1x
Tohle reste s přítelkyní, na netu vám nikdo neporadí. Jestli čekáte dite, je dost nefer odejít a nechat ji v tom samotnou, podíl na tom máte oba ne?
Tak se k tomu postavte čelem, a neřešte problém útěkem k milence. Budete mít dite, sve vlastni,a hlavně vuci němu by to nebylo spravne.
S milenkou by za rok byla taky krizovka, a snad byste nesel za jinou zenskou.
Problémy se mají řešit, nebo to aspoň zkusit. Nejvíc by Váš odchod odnesl člověk, který ještě není ani na světě.
Asi tak hrozny vztah a hádky s přítelkyni nebudou, když jste se rozhodli založit rodinu...
Jo -> jestli je pro vás tak důležitý životní krok (to tehotenstvi ) komplikace, tak nemám slov.

 


0x

Karlosi, napište, proč se hádáte?

Máte kde bydlet? Jste zařízení? Máte oba dva práci? Máte - nemáte peníze?

Máte čas? Protože jestli jezdíte s novou po výletech, tak asi doma chybíte. Není to důvod hádek? Popíjíte alkohol? To je také častý důvod.

Jste doma přiložíte ruku k dílu? Snažíte se něco vyrobit, vylepšit, opravit? Chodíte na nákupy? Uvaříte někdy? Uklízíte si po sobě věci? Pozvete vaši přítelkyni na oběd do restaurace, do cukrárny na dortík? Vztah musíte stále oprašovat, něco pro něj udělat, být k tomu druhému ochotný. Nevidět již jenom sebe, ale i toho druhého a hlavně malého tvorečka, Vaši krev, kterému musíte zajistit hezké dětství, plné lásky, smíchu a radosti. Vy již nyní od nich utíkáte, zamyslete se, jaké to bude, když budete vědět, že Vám Váš syn někde vyrůstá a Vy nejste u toho. Nemyslete, Vaše nová známost je nyní nová, jezdíte po výletech a co běžný život? Práce, starost o domácnost. Z příjmu si odečtěte alimenty, které budete posílat na své dítě takových 18 let. Bude se to v novém vztahu líbit a když by přišlo další již společné dítě do nové rodiny, tak jak budete vycházet? To už třeba tak bezva vztah nebude. Myslím, že si to hodně zkomlikujete.

Zamyslete se opravdu, proč se hádáte, o co, co je prvotní spouštěč, co Vás rozčiluje na tom druhém? A to řešte.

Má vaše stávající nějakou rodinu, o kterou se může opřít, když ji nyní opustíte? Myslím, že se to na ní velmi podepíše, když je nyní těhotná. No chudák. Třeba s děckem najde ona zase jiného muže, co my víme.

Ode mne požehnání neočekávejte, měl byste se k tomu postavit čelem. Ale jste zřejmě již rozhodnut a od nás očekáváte popostrčení k novému vztahu. Je to ale Váš život, Vaše rozhodnutí. A když jste se hádali již dříve a stejně jste spolu spali bez ochrany, co k tomu dodat, již se stalo.

Varianta, že zůstanete spolu a budete všichni nešťastní, nebo odejdete, vy bude spokojený v novém vztahu, ale vaše dítě a jeho matka to každopádně lehké mít nebudou.

Nevím, co napsat více, sedněte si s přítelkyní a zeptejte se jí, jak to vidí ona, jak si to představuje, jak je spokojená, jak plánuje ona další kroky. Naslouchejte ji, ptejte se, rozviňte různé varianty. Jak se domluvíte nyní, tak bude pokračovat další komunikace a věřte, že budete stále muset něco řešit a domlouvat se. Takže nemá cenu se hádat, urážet se, vyhrožovat, ale hledat kompromis, aby to bylo přijatelné pro oba.

Kdyby byla opravdu situace neřešitelná, tak navštívit nějakou rodinnou poradnu pro mezilidské vztahy, již jen to, že se vypovídáte, uslyšíte argumenty protistrany, uvidíte vztah z jiné stránky.

Vezměte rozum do hrsti, a přeji Vám oběma ať vše dobře dopadne, je to na vás.

 


0x
avatar culdabulda1

- pokud se takhle ptáte - tak jste stejně už rozhodnutej a u své těhotné přítelkyně asi nevydržíte - chudák holka - hleďte alespoň, abyste jí řádně na dítě platil, a pokud to půjde, o dítě se staral. Třeba vás dítě po čase pak zase sblíží ...

 


0x
avatar dabel

sice nechápu proč sis udělal dítě s někym s kym si nerozumíš ale takovej párů na světě je

prostě se seber a di,lepit dohromady něco co nejde je nesmysl jen byste byly oba neštastný a časem byste se stejně rozešli

jen pamatuj že si otec dítěte o který je třeba se postarat takže platit platit platit *palec*

 

 


0x
avatar ben

Dobrý den, nebudu moralizovat a jen Vám odpovím. Být mladý, do penze daleko, na jedno dítě platit a druhé živit - asi bych se oběsil. To, ovšem, neberte jako radu - pouze odpověď na Váš sugestivní dotaz. Zdravím!

 


0x

Přijde mě, že jste neskonalý sobec. Žijete s někým, s kým si mic nerozumíte. Pak počnete dítě, je to pro Vás komplikace.Obratem poznáte milenku s větším dítkem a mají Vás rádi. Máte vůbec nějakou odpovědnost, jste vyzrálý nebo 18letý mladík. Každý vztah se buduje na důvěře, toleranci, lásce atd. a vyvíjí.

Postavte se k problému jako chlap, utíkat a neřešit umí jen zbabělec. Jak se říká, co si nadrobíš, to si sněz.

Vezměte rozum do hrsti a s přítelkyní rozeberte co vlastně oba chcete.

 


0x

Hele tady jsou samí moralisti, dozvíš se jen jak to má ženská těžké a ty se starej, to sis naběhl. Pokud to tak cítíš tak běž od ní, já to tak před lety udělal a nelituju. Stala se z ní semetryka a dobře že jsem ji včas prokoukl. Alimenty platit musím, ale alespoň jsem je stáhl na co nejnižší. A to je ještě tak blbá, že chtěla vypočítávat alimenty z cestovních náhrad.

Emancipace, super a doufám, žej ste si uvědomil, že okrádáte vlastní děti (nejen o peníze). Jednoho podobného znám, na děti které strašně moc chtěl, platí pozdě nebo vůbec, že mají narozeniny a že jsou Vánoce to asi netuší a při poslední návštěvě, kdy ho dcera velkoryse pozvala k ní domů, řekl za dvě hodiny, že už má dětí plné zuby a jde raděj domů. Tu nejmladší (17 měsíců) si ještě nikdy nevzal ani na procházku, pro tu je to naprosto cizí člověk, starší si bere jen pokud jede ke svým rodičům, ti se postarají. Vaše ex není blbá, pouze myslí na své a i vaše děti, víte třeba kolik stojí boty, bunda, vybavení do ZŠ a nebo kolik stojí pleny a strava? Víte vůbec, že děti chtějí oba rodiče?

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]