Skvrny od mléka na hedvábné kravatě

Od: Datum: 18.09.15 08:00 odpovědí: 4 změna: 19.09.15 22:47
Dobrý den, dneska se mi "povedlo" si pokecat hedvábnou kravatu mlékem. Dá se to nějak vyčistit? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 18.09.15 08:06

Dobrý den, a zkoušel jste to po zaschnutí vykartáčovat? Zdravím!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.09.15 08:37

Velice jednoduše.:) Skvrny opláchněte pod studenou tekoucí vodou a pečlivě je otřete. Kravatu poté nechte uschnout.Pokud by přece jenom zůstaly nějaké stopy, použijte čpavek nebo benzin.

Datum: 18.09.15 08:51
Skvrnám se dá předejít.
Člověk musí holt dávat pozor při výběru nápoje. Například taková vodka fleky nezanechává...
Hedvábná kravata po čištění vodou moc nevypadá. Kolikrát i v čistírně ji dají zabrat.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.09.15 22:47

Naprostý souhlas, pokusů vyčistit kravatu, od běžných až po hodně drahé jsem učinila mnoho, ale jen mizivé množství dopadlo "koukatelně", až jsem dospěla k závěru, že kravatu prostě neznatelně vyčistit nelze. Ale třeba se jednou podaří, základ vidím v rychlosti zásahu, studená voda, jemný hadřík a nebarevné mýdlo, někdy pomůže žlučové mýdlo, pak vysušit čistým bavlněným hadříkem a nechat uschnout, případně jemně přežehlit, což je ale další riskantní operace. Ale za pokus to stojí, GL.

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.