Co na záděry kolem nehtů

Od: Datum: 10.09.15 23:15 odpovědí: 9 změna: 04.10.15 11:14

zdravím

jsem chlap a mám záděry na rukách kolem nehtů. Celkem mě to aj obtěžuje, furt si to okusuju, protože když dávám ruce do kapes či rukavic,cítím jak to drhne a prostě to vadí. Nejsem fajnovka ale prostě mám je a vadí mí.

co na to? jak to odstranit? co mi chybí? mám co jíst,mazat to, nebo co vy použiváte, děláte pro to?

děkuji za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.09.15 23:51

Mazat - čímkoliv, co mastí a hojí. Na rozervané záděry se mi osvědčil Bepanthen, jinak preventivně kterýkoliv dobře mastící krém, Indulona apod. A také kokosový olej mi na ně dělá dobře, ale ten není příjemný na omak a paradoxně taky trochu vysouší. Doplnit můžete vitamín B a E.

Někdo má záděry z práce s různými materiály, já je mívala z křídy. Teprve pár měsíců po skončení práce ve škole můžu říct, že se mi ani na prostředníčku nedělají. Vysouší také papír a textil, takže mažte hlavně když s něčím takovým přijdete do styku.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 11.09.15 06:25

Jak vše uvedeno od naufrago, tak zvýšit vitammíny skupiny hlavně ,,B,,. Viděla bych to na ořechy, ovesné vločky, banány, brokolice, cizrna, čokoláda, pivo. Na internetu jsou tabulky. Jinak doporučuji i tučné ryby - tuňák, makrela. V lékárně si můžete koupit pro rychlý přísun béčka pivovarské kvasnice v tabletách.

Kůžičku okamžitě přestat okusovat, to je strašně velká chyba, vlastně si ji potrnete opět dál. Nehledě na infekci.

Kupte nové, malé, úzké a hlavně ostré nůžtičky na manikůru, ty mějte stále u sebe a pečlivě stříhejte záděry těsně u kůže, jakmile ji objevíte, nenechávat dlouho.

Těmito třemi kroky: stravou bohatou na vitamíny skupiny B, pravidelným mazáním vhodnými krémy a zastřihávání nůžtičkami byste se měl tohoto problému zbavit.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 11.09.15 07:43

Jo, znám to a občas to otrhávám a tím vlastně zhoršuji. Jak tady radí, cokoliv mastného na to. Mně se osvědčuje vazelina s měsíčkem /drogerie, lékárna, nebo ťamani, na kvalitě tak nezáleží/. ALE: na noc přelepím náplastí BEZ polštářku, kolem prstu, a za dva tři dny máš pokoj. Zkus.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.10.15 16:29

Na tuto otázku jsem neodpovídala v době, kdy byla aktuální, protože jsem si nemohla vzpomenout na název krému, který z minulých let považuji za velmi účinný.

Dnes jsem ho objevila, a sice v novinovém stánku jako věcnou přílohu jednoho časopisu pro ženy (nebudu jmenovat). Krém v růžové krabičce, balení 50 ml, se jmenuje Excipial Repair. Při porovnání na internetu s jeho cenou v lékárnách jsem vyvalila oči a možná si koupím ještě jeden stejný časopis. Úspora cca 100 Kč a časopis k tomu.

(Pokud je to reklama, sysové, mažte!)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.10.15 09:08

Já na ně rovněž trpím. Pomahá mi, když jdu na profesionální manikůru, protože mi odstraní přebývající kůžički nehtů, a pak se záděry tudíž netvoří.

V drogeriích se prodávají odstraňovače kůžiček. Je to tekutá vodička, kterou nanesete na okolí nehtů, necháte působit, kůžička zmizí. Sice ne 100%, ale já tomu ještě pomůžu tím, že nůštičkami lehce a opatrně kůžičku zatlačím.

Tyto "vodičky" stojí okolo stovky, ale já už ji mám více jak půl roku a jsem teprve v půlce lahvičky. Kupuji v DM drogerii - jmenuje se to instant cuticle remover.

Datum: 03.10.15 21:34
Dobré je záděrku opatrně odstříhnout, aby se dále netrhala.
Pokud to není zanícené, pomáhá rychlému hojení Hemagel. Ale pozor: je to hojivé krytí, není to mast. Je proto potřeba dát na to náplast, aby držel na místě. Třeba večer vždy natřít a přelepit.
Pak vydatně mazat kalciovou nebo zinkovou mastí.

Od: krasula
Datum: 03.10.15 23:59

Určitě B komplex, jak tu někdo radil.

Od: lujs®
Datum: 04.10.15 10:27

Trpím na tendle problém už od dětství (tj. už přes 40 let) a vyzkoušel sem už skoro všechno a bohužel mi nikdy nic nepomohlo.

Ono se to lehce řekne ,,když se vám udělá záděra tak neokusovat, netrhat ale okamžitě zastřihnout". Dámy u sebe možná v kabelce nosí pouzdro s manikůrou ale my chlapy si dost často doma zapomeneme i kapesník nebo klíče natož abysme sebou nosili manikůru. Kdesi sem četl a tvrdí mi to i hodně lidí že kůžička okolo nehtů by se neměla zastřihávat ale zatlačit ji jakoby do prstu. Mně osobně to teda nikdy (ani při koupání kdy je nejpoddajnější) nešlo.

Já mám na každým prstu (na rukách) minimálně 2 záděry a víte jak je to nepříjemný když vám najednou začne trčet kus kůžičky?.?.? Nemůžete strčit ruku do žádné kapsy protože to šíleně bolí a vadí. Co jinýho vám v takovým případě zbejvá než zkusit ten trčící kus ukousnout protože víte že když ho utrhnete tak vám začne krvácet celej prst.

Od: reni®
Datum: 04.10.15 11:14

je dobré občas posouvat kůži nad nehtovým lůžkem proti růstu nehtu, ale neodhrnovat. V manikůře na to bývá takové prohnuté jakoby dlátko. Nezdůvodním proč ale pomáhá to.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.