Co na drsné paty?

Od: Datum: 07.09.15 22:51 odpovědí: 22 změna: 11.09.15 06:38

zdravím, jsem muž cca 30. Mám celkem drsnoukůži na patech. Je mi to celkem nepřijemný. Dřu to dycky pemzou, ale to mi nějak moc neslézá a je to furt drsné. Neznáte, nemáte nějaky lepší "recept" jak nebo čím to více odstranit tu drsnou kůži?

sory za tu polo češtinu, nejsem čech

a díky za rady a napady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.09.15 23:00
avatar

Ať to dřeš pemzou nebo rašplí, podstatné je, čím to potom namažeš a o tom se nezmiňuješ. Mně funguje mast Amia s propolisem, asi za 19,-Kč. Bezvadně se vstřebá a zvláční líp, než ty 10x dražší.

doplněno 07.09.15 23:03:

Samotné obroušení je k ničemu, tu kůži musíš zvláčnit.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 07.09.15 23:01

ničím

doplněno 07.09.15 23:19:

ok tedy budu shánět tu Amiu.díky

PS. a takové ty brusky na paty jako PEDI SPIN a podobně...to je lepší než pemza nebo tzv stejné?

Datum: 07.09.15 23:19
avatar

zajdi do lékárny kup čistou vazelinu,(zkoušeli jsme také vepřové sádlo,ale nefungovalo to tak dobře), namaž paty,natáhni igelitové (mikrotenové pytlíky) na to velké ponožky a nech přes noc- POZOR potom ráno po sundání,nohy jsou masné a proto klouzají- takže umýt nějakým normálním mýdlem a je to. Pokud je kůže rozpraskaná, tak už to chce návštěvu odborného lékaře a nebo známé lékárnice,která ti namíchá "zázračnou mast".

11 letá dcera chodí 4x týdně do bazénu a měla s praskáním pat velké problémy-pomohla až mast z lékárny

vidím, že jiskra byla rychlejší - to je známka,že to funguje

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.15 23:17

Zdravím,nejlepší je zajít na pedikůru,kde vám přebytečnou kůži pěkně seřízne skalpelem. Drbáním pemzou si kůži akorát potrháte a pak paty drhnou a zatrhávají ponožky. Z vlastní zkušenosti vám mohu doporučit ještě krém Ozalin,momentálně nevím s jakým I nebo Y se jmenuje :-D,nemám ho po ruce. Seženete ho třeba v Tescu v drogerce za asi 35 korun. Je perfektní po koupeli natřít chodidla v silnější vrstvě,navléci na to mikroten. sáčky,čisté ponožky a šup spát. Ráno máte chodidla jak mimino a krásně voní po levanduli. Při pravidelném používání třeba jednou týdně pemzu zahodíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.15 00:41
avatar

Zdravím,
ztvrdlou kůži na patách řeším zcela jednoduše - obrousím to škrabkou, která vypadá jako struhadlo s rukojetí (podobně jako tato - plech mám přibližně stejný, držátko jiné). Koupil jsem to kdysi v sadě ještě s jednou škrabkou, která vypadá jako struhadlo - krouhadlo na strouhání zeleniny na kolečka, ale to nepoužívám protože to kůži odřezává a dá s tím říznout - cena sady byla doslova pár korun.
Používám tento postup - do lavoru teplou vodu co snesu, ponořím do vody nohy na cca 1 hod (prostě než voda vychladne, je studená) a pak nohy normálně touto škrabkou pod vodou (tj. brousím je nořené ve vodě) obrousím (opiluju) - brousím tak dlouho, dokud cítím rukou, že na patě ta ztvrdlá kůže je. Pak nohy umyju mýdlem, osuším a hotovo.
Žádné mazání ani nic podobného nepraktikuju, protože to podle mého názoru není potřeba - problémy s vysušenými nohami nemám. Ale je fakt, že já nepoužívám celkově vůbec žádné krémy, pouze velmi výjimečně krém na ruce, když se třeba celý den máchám v ředidlech nebo ve vápně, což je tak 1-2x za rok
Jo a brousící proceduru dělám tak 2 - 3x za rok.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.09.15 00:48

Já vyzkoušela toto - http://www.salondoma.cz/masky…abal-na-nohy-akce-3-1-zdarma/ a nožky mám jak miminko ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: balaljka
Datum: 08.09.15 01:16

Jediné je,objednat se na pedikůře,kde vám tu tvrdou kůži odmočí a odborně odškrábnou a namažou a vy si hned kupte v klasické drogerii vazelínu.Koupila jsem si měsíčkovou v kelímku větší balení kolem 80 kč.Večer v křesle u tv si to každý den namažu a počkám,až se vstřebá a voní a nožičky mám jak mimino.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: krasula
Datum: 08.09.15 12:22

Pemzou , ale před tím máčet čtvrt hodiny v teplé vodě. Pemzu mezitím proudem vyplachovat. Pak po osušení hned promazat. Nebo jednou zajít na / dobrou/ pedikúru, okoukat to, poradit se.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.15 12:45

výrobky Kneipp na hrubé paty jsou nejlepší...vyzkoušela jsem různé, Kneipp je prostě super a je vhodný též pro diabetiky a pro lidi, kterým se dělají praskliny v té hrubé kůži. Super!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.15 16:04
avatar

Vloni jsem dceři na narozeniny koupila brusku na paty a chodidla. V Tetě ji měli v akci, tak cena nebyla veliká. http://elektricke-manikury-pe…scholl-velvet-smooth-diamond/ Má ji dodnes a je stále velice spokojená. Je však pravdou, že se paty a hrany chodidel musí stále udržovat. Ne až kůže zhrubne. A pak namazat. V každé drogerii a lékárně je koutek speciálně na chodidla. *hej* Na vašem místě bych nejprve ze všeho, zašla na pedikuru. A pak už bych jenom udržovala. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.15 17:13
avatar

Jedna z možností, jak na drsné paty je koupit si skleněný pilník, z Amirra v Horních počernicích asi za 100 korun v akci, nebo 180 normálně. Používat jednou za 10 dnů, ze začátku 1 týdně.

Všechny pemzy a kovové škrabky jsou s prominutím naprd, vyhodit..

Dále varuji před seřezáváním skalpelem, není to řešení.

Používejte různé masti na nohy, i podle rady sádlo, vazelínu, krém na nohy s konopím atd.. Vyzkoušejte různé, co pomůže u toho zůstaňte. Suchá kůže mnohdy neznamená, že to budete mazat hodně tukem, ale potřebuje zavodnit..

Mě hodně pomohl krém s včelím voskem koupeným ve zdr. potřebách..

Další problém u kůže může být plíseň. Pokud máte možnost, dojděte si na kožní, ať se na to podívá odborník. Jsou různé druhy plísní a některá se opravdu projevuje zrohovatělou kůží na patách. Též by pomohli na podologii.

Ponožky perte na 60 stupňů.

Chcete - li se zkusit vyléčit i sám, můžete večer u televize zkusit teplou vodu do lavůrku a v ní obyčejnou sůl, nebo ocet půl napůl s vodou, nebo potrhané listí z bezinek, nebo z vlaštovičníku, nebo měsíčku lékařského /toho teď moc není, končí/ a nohama a prstama si rostlinky třít o sebe. Tyto rostliny i další jsou protiplísňové a nohy vám i ozdraví. Po namočení nohou doporučuji již zmíněnou skl. škrabku /není tak snadno rozbitná/ a nechat nohy uschnout. Věřím, že po třetím použitím skleněného pilníku budou nohy o 80 procent lepší. Na webu jsem viděla i skleněný pilník se stříbrem, také by to nemuselo být špatný zkusit jej, stříbro je protiplísňové.

Na noc si můžete namazat paty i celou nohu nějakými krémy podle volby, na silnější vrstvu natáhnout ponožky. abyste nezamazal prostěradlo.

doplněno 08.09.15 17:19:

K televizi si položím vedle sebe i horkou vodu v raychlovarné konvici a jak lázeň stydne, dolévám horkou.

Zároveň i po namočení stříhám i změklé nehty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.15 19:11
avatar

První krok je zajít si nechat paty ošetřit (cena cca 200,-) a pak mazat a mazat, stačí Indulona, Ozalin je lepší.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.09.15 07:31
avatar

Liduš, Indulona je mastná a zamastí všechno. V drogerce jsou krémy na chodidla, které kůži na chodidlech udržují vláčnou a nemastí. Výjdou levněji, než Indulona. Od firmy Balea jsou úžasné. Voňavé a velmi účinné. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 09.09.15 09:54

Modrá Indulona - i na vysoušenou a rozpraskanou pokožku. Dost rychle se vetře a povrch kůže není mastný jako u jiných mastných krémů, to pak noha klouže v sandálu nebo promastí ponožku.

Pokud je kůže i rozpraskaná, chce to navšítit odborného lékaře aby to léčil on. Například castellaniho roztok Solutio Castelani sine fuchsino je pouze na lékařský předpis a hlavně, lékař ví, proč který lék předepisuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nnikdo
Datum: 08.09.15 17:52

Mě doporučil lékárník "Biobalzám", taky je s propolisem. Zatím to mám asi týden, a vypadá to dobře. paty nepraskají. Uvidíme

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.15 19:57
avatar

Do lavoru si dám vlažnou vodu a v ní rozpustím trochu přípravku jménem Rochova sůl.V tom si pak máčím nohy a průběžně je obrušuji pilníkem na nohy.Nakonec je opláchnu ,vysuším a namažu Ozalinem.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.09.15 20:26
avatar

Praskající paty mě trápí už dlouho. Vyzkoušela jsem kdeco, všechno vždycky pomohlo na chvilku a pak zase nic. Jelení lůj, indulonu, vazelínu, všechny ty přípravky Scholl, pak ty krémy z té norské kosmetiky, kokosový olej, teď nakonec i Bi-oil... všechno je málo. Momentálně jsem asi rok nesmírně spokojená s tímto, skvěle to zjemní nohy. Drsnou kůži na patách si odstraňuji obyčejným smirkem, musela jsem trochu vychytat tu správnou hrubost, ale zasucha ošmirgluju (jak se říká u nás), umyju, namažu - paráda.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.09.15 08:00

okděkuji za rady...když si teda seženu nějaký ten krém na nohy, namažu před nocí, dám do igelitu a fusekli na celou noc...mohu toto dělat každý den, nebo je to zbytečné nebo dokoncé škodné,a stačí jednou týdně?

děkuji

 

Datum: 09.09.15 10:38
avatar

To balení o kterém píšete, to je nesmysl. Když si necháte chodidla udělat odborně od pedikerky, pak už jen budete udržovat. Pak bude stačit jednou týdně obrousit a nakrémovat krémem na chodidla. *hej*Zapařená noha v igelitu, to je náběh na pěkný problém. Vy jdete z extremu do extremu. NE! Pořádek se nedělá, pořádek se udržuje! To platí i o chodidlech.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bogy*
Datum: 09.09.15 10:04

SCHOLL Velvet Smooth Diamond-Elektrický pilník na chodidla s diamantovými krystalky

Můžu doporučit.já jsem spokojená,

Krémy a vazelína jsou fajn,ale prve musí ta tvrdá kůže pryč, Nebo si zajděte na pedikůru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.15 22:51

tak jsemsi koupil Ozalin za 30kč a po prvnim namazani jsem už spokojen. Takže díky za rady,tipy, nohy jsou vyřešeny a teď ještě ruce,ale to v jinem přispěvku

P.S. zajimalo by mě ale ta kombinace že to večer namažu, dám do igelitu, pak do ponožky a rano rozbalím. Za celou noc se mi noha nezapaří? co to má do sebe to mít celou nohu v sáčku? chtěl bych hlavně reakce těch, co to tak dělají, jakože proč a připadně proč ne

díky

Datum: 11.09.15 06:38
avatar

Za jednu noc se noha nezapaří. Olejové zábaly z olivového oleje se dělají i na ruce, jestli jste se ptal i na ty záděry v jiné otázce. Používá se třeba zbytek staršího olivového oleje.

Je to jednoduché, mastná látka se pod igelitem a ponožkami, nebo bavlněnými rukavicemi na ruce, hluboce vstřebá přes noc do kůže. Přes den chodíte a mastičky si vsajete do ponožek a ruce si stále omýváte, utíráte, tak ten efekt není velký.

Krémy a oleje aplikované na noc působí prostě těch 7-8 hodin v klidu.

Já si dělám teplé bylinkové zábaly pod igelitem na koleno, nebo žíly a ta kůže je ráno trochu rozmáčená, ale za chvíli se vzpamatuje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.