Autisticke dite?

Od: odpovědí: 4 změna:

Dobry den,
uz nejakou domu hlidam vietnamske dite za penize, mam to jako brigadu. Holcice jsou 2,5 roku. V teto dobe uz by dite melo umet neco rict, ale ackoliv se na dite mluvi cesky i vietnamsky, mluvit proste nechce. Jediny co, tak zpiva, POZOR zpiva anglickou abecedu, podle jednoho videa. Vazne miluje hudbu, vsude, kde je hudba je veselo proste. Uz bych i rekla, abychom ji ty prikazy zpivali, aby nas poslechla. Na osloveni malokdy reaguje a zvatla jak batole. Myslite si, ze je to nejaka forma autismu?

4 odpovědi na otázku

 

 


1x
avatar babkazov

Ne! Rozhodně tohle utizmus není! Poklikejte a přečtěte si, co starší batole má umět, jak se vyvvíjí. Také neuškodí, když poklikáte a přečtete si něco o autizmu dříve, než vás vůbec napadnou tyhle soudy. 2,5 let je to ještě mimino. ;) Je zajímavé, jak dnes rádio rozhlašuje, že 50% dětí má vadu výslovnosti a všichni se rozhořčují, jak je to možné. Vždycky to tak bylo. I před 40ti léty děti v 1. třídě špatně, chybně vyslovovaly. *hej* Vy máte tu výhodu, že sedíte u pc a strejda Gůgl vám umí poradit.

doplněno 06.09.15 17:16:

*hej*Ještě musím dodat, že tak malým dětem se příkazy nedávají. Dávají se jim pokyny, současně s motivací.

doplněno 06.09.15 17:18:

A také se jim říká, co mají dělat a ne to, co nemají dělat.

doplněno 06.09.15 18:04:

*zed* Omlouvám se, dneska jsem tedy hodně rozlítaná a nedůsledná. *hi* Pro batole není až zas tak důležité co umí, mnohem důležitější je, aby bylo v pohodě, v laskavém a láskyplném prostředí s lidmi, ke kterým má důvěru, kterých se neobává, ve kterém se může správně vyvíjet. Je potřeba si uvědomit, že se tvaruje povaha dítěte a tam je potřeba položit správné základy. Např. když dítě plácneme přes ruku, jakože to nemá dělat, nemá takovou logiku, aby si uvědomilo, že se to nesmí, ale získá zkušenost, že rána, lískanec, je vpořádku, že se liskat může, má. Takové dítě pak upřednostňuje fyzické řešení konfliktů. Však poklikejte, přečtěte a vyberte si. Také si pohledejte nějaká motivační cvičení, hry se zpěvem, říkanky.

 


1x

Každé dítě začíná mluvit jinak ..Má vnučka ta začala až ve 3 letech ,,Od mé známé v 5 letech ,to je sice dost pozdě,ale mluví.

 


1x
avatar lidus

Autismus? To ne. Vnučka 17 měsíců zpívá Hoka mokokoka dál ji není rozumět a říká babí, dědo, mami, Katka, papu,kokokák a kykykyký, jinak nic. Kluk od kamarádky začal mluvit až šel do MŠ (3roky) jinak jsme mu říkali partizán.I moje starší vnučka zpívá od tří let anglicky to, co si naposlouchala na yutube. 2,5 roku dítě je prostě úplně normální dítě.

 


1x
avatar naufrago

Hlídala jsem ve Skotsku holčičku 2 a 3/4 roku, nemluvila vůbec (ano, ne, záchod, hrát, brýle, prosím, maminka práce, tatínek práce). A víte proč? Nikdo jí nezpíval, neříkal si s ní básničky, neposkakoval si s ní na chodníku do rytmu písničky, neptal se jí na něco (kromě ano/ne), neznala žádné rýmovačky a ani se nedívala moc na televizi (smutné, ale aspoň tam by něco bývala mohla pochytit). Nicméně kamarádka u nich byla v jejích 6 letech a mluvila prý normálně. Tak buďte trpělivá, u dětí to někdy "naskočí" najednou a už tu pusinku nezavře.

Mám neteř, má 2 a 1/4, mluví ve větách naprosto konkrétně (např. včera: Je tu po mě binec. Sovičku necháme doma, bude spinkat. Uvařím polívku, chceš?) a je schopná zazpívat celou písničku (Prší prší a další). Proč? Všechno to, co popisuji nahoře, s ní sestra dělá již od narození, každý den a celý den, prostě pořád. Mě by z toho odvezli do Bohnic, nevím, jak to ségra dokáže.

Možná tam bude vliv výchovy, jak Indové tak Vietnamci vychovávají celkem autoritativně a to si myslím že může vést k málomluvnosti jako takové. Takové to rozlítané užvatlané dítě se u obou národností vidí málo často.

 

 


 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]