Jak se posílají věci poštou?

Od: Datum: 06.09.15 11:46 odpovědí: 6 změna: 06.09.15 16:36

dobrý den,používám stránku vinted-prodej všelijakých vecí.. Když nekdo chce neco,jak mu to pošlu? Musim s tema vecma na poštu v nejaký tašce nebo mi to pošlou oni v balíčku přímo na adresu kterou jim dám na papírku? Nikdy sme nic neposílala tak se ptám...:) dekuju


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.09.15 11:47
avatar

doma vložíte do bublinkové obálky, nadepíšete adresáta dolů vpravo, do opačného rohu sebe a pokud je to jen doporučeně do hodnoty 680,- vypíšete k tomu podací lístek a teprve pak podáte na poště do okýnka.

doplněno 06.09.15 11:49:

obálky koupíte v papírnictví nebo na poště. Podací lístky se většinou válí na poště u okýnka nebo u stolečku.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: romces
Datum: 06.09.15 13:35

do obálky nedám bundu :D mám ji tam zanést v tašce a oni už ji daji do nečeho? a kolik budu platit z a to?

Datum: 06.09.15 13:52

Musíš si věc zabalit ,sehnat krabici třeba v potravinách a nebo zabalit do papíru ,tak aby se to nepoškodilo - nejlépe převázat provázkem napsat adresu svou a adresáta kam posíláš ... Na poště ti to jen zváží a řeknou cenu... nebo si krabici můžeš koupit na poště a tam si to zabalit a popsat ... Na přepážce nemají čas ,aby se balením zdržovali...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.15 14:08
avatar

Jak píše Hahanaj, sehnat krabici, bundu do ní strčit, zalepit, případně převázat. Napsat vlevo nahoru adresu odesilatele, tedy tvoji, vpravo dolů adresu toho, komu to posíláš. Pak vyplníš podací lístek, abys měla doklad o poslání, Na poště dáš balík pracovnici u přepážky, zaplatíš podle ceníku (v tomhle případě se vejdeš do 100,-Kč) a jdeš domů.

Pokud jde o prodej a chceš, aby ti adresát za balík zaplatil, tak musíš vyplnit dobírkovou poukázku a na ní, stejně jako na balíku, uvést částku, kterou má adresát při převzetí zaplatit. Obvykle cena zásilky, tedy bundy + poštovné. Poštovné je v případě dobírky vyšší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 06.09.15 15:04

Zdravím, bundy a trička s úspěchem posílám v pytlích či tašce. Skoro všechny společnosti prodávající oděvy na internetu už krabice nepoužívají-úspory. Pokud hrozí poškození, tak vložíte karton a pod.

P.S.: Základní pojistění od ČP je sice uváděno jako 680,-Kč, ale je to jakási nominální výše odškodného; skutečná výše, která je v ceně je 500,-Kč (trochu matení lidí, ale co, jsme v ČR).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.15 16:36
avatar

Zimní objemnou bundu do krabice, lehkou letní, do bublinkové obálky, kterou koupíš buď v papírnictví nebo na poště. ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.