Trest pro dítě

Od: Datum: 02.09.15 18:49 odpovědí: 19 změna: 03.09.15 19:51
Dobrý den,dneska jsem pustila mého syna ven.Ukradl v obchodě počítačovou myš -_- . Nevím co se stalo ale je hodný a učí se dobře a dostává i kapesny . V tom obchodě pracuje náhodou známá a jsou tam videokamery.Tak jsem to viděla. Je mu 13 let. Ještě je u kamaráda a přijde v 17:00. Manžel říká že má dostat na holý zadek.Nejsem přesvědčená jestli je to vhodný trest :- . Na holou nikdy nedostal. Říkal že by dostal jenom rukou ale co když zraním jeho city . :(
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.09.15 18:53

Myslím že největším trestem by bylo, kdyby musel jít tu myš sám vrátit.Určitě by si to pamatoval už napořád, že taková věc se nedělá.

doplněno 02.09.15 19:16:

jestli ho v obchod chytli , tak snad už je nyní doma a nebojí se přijít domů... hlavně to rozumně vyřešte

Ohodnoceno: 2x

Od: foox
Datum: 02.09.15 18:53

Seřezat a promluvit si. Navíc má dvě hodiny spoždění.

Ohodnoceno: 1x

Od: logika
Datum: 02.09.15 20:49

Tak to asi pane nemáte rozum fizické trestaní je velká blbost,tím se nic nevyřeší jde o KOMUNIKACI"

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.09.15 18:54

Manžel má pravdu, je to na pár facek.

Datum: 02.09.15 18:58
A nechcete si s ním nejdříve promluvit? Co když ho někdo "šikanuje" a donutil ho k tomu, pokud říkáte, že je jinak neproblémový.. Zjistit citlivě, proč to udělal.
Tu myš vrátil? Chytli ho při činu?
Až poté vymyslet, čím svůj čin odčiní..
Ohodnoceno: 3x

Datum: 02.09.15 19:12

Než udělíte trest, ptejte se, proč to udělal?

Co když se někoho bál, někdo ho šikanoval, to by si pak také trest zasloužil?

Datum: 02.09.15 20:08

Čím jsem starší, tím víc chápu, že fyzické tresty nikdy!

Datum: 02.09.15 20:42

Nedá mi to abych si nepřihřál polévku, dokud bude normální podvádění, porušování zákonů a kradení všeho druhu (viz třeba zde některé dotazy) a jediná zábrana proč to nedělat bude hrozba trestu, skutečnost že se někdo dívá, že jsou přítomny kamery, nebo že se to někdo může dozvědět, bude všechna akce jenom řešení následků, příčina problému však zůstane a když se nikdo koukat nebude... Jinak řešeno, není se čemu divit, když se děti formují v těchto podmínkách kde "kradení" je normální.

Od: logika
Datum: 02.09.15 20:44

Jde o výchovu hlavně vy" jste zakonní zastupci" vlastního syna

doplněno 02.09.15 20:46:

Nevíme co se u vás přesně děje jestli syn má problém nebo vy rodiče", nikdo to nemuže vědět proto nevime nic, a proč bysme tu museli psát blbosti, když nevime co se uvás děje.

Datum: 02.09.15 21:08

Dobrý den. Mě by zajímalo, jaký trest vymyslela maminka tedy (když nesouhlasí s manželem) aby nezranila city syna, který nejen že kradl v obchodě, ale není ani dochvilný. Doma měl být v pět a před sedmou hodinou doma ještě nebyl..

Jinak ve výchově by měli být oba rodiče jednotní a hlavně důslední. Takže s chlapcem komunikovat jistě, aby věděl, že udělal špatnou věc a o kapesné by na čas holt přišel. Pokud to byla jednorázová klukovina, tak snad se z toho poučí.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 03.09.15 13:18

Mě poslední dobou připadá, že dnešní matky se bojí zranit ony city dítěte. Pak to tak dnes vypadá, dnešní školáci nemají respekt před ničím a před nikým.

Datum: 03.09.15 13:38
Serezat takovym zpusobem ze si to bude pamatovat na DO SMRTI ze krast se nema! Dnes mu date slovni domluvu ala jednim uchem dovnitr druhym ven a v 18ti ho mate u soudu.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.09.15 13:39

To myslíte vážně?

Datum: 03.09.15 13:49
Naprosto vazne. Priste si rekne proc to opet "nerisknout" max. si zas vyslechnu naky "kazani".

Datum: 03.09.15 14:09

Gratuluji. Pokud by Vaše dítě někdo šikanoval a od Vás by jen dostalo pořádný výprask, šlo by si to právě rovnou někam hodit..

Nemusel ho nikdo šikanovat, mohl chtít "zapadnout" do party. Ono je to velmi podobné. Pak věřte, že by neřízený výprask vše jen zhoršil. Každý rodič by měl znát své dítě a umět se vžít do jeho pocitů a vědět co na něj platí. Např. do mě by mohli doma řezat hlava nehlava, utvrzovalo mě to ještě více v mém chování, kdydně bych se nachala zabít. Nejhorší trest, pro mě bylo promlouvání do duše.

Datum: 03.09.15 15:40
Zase me neberte zle, ale domluvu lze uzit jen kdyz se jedna o banality (spatny znamky, sprosty slova, poznamka ve skole, nedani o sobe vedet aj.), ale ne kdyz se jedna o takovy prusvih jako je KRADEZ! Neudelal ostudu jen sobe, ale i rodicum. Hlavne mi nerikejte ze 14lety kluk nepozna co je spatny a co ne.

Datum: 03.09.15 14:03

Pár facek ještě nikomu neuškodilo, teď se na děcka berou až příliš velké ohledy.

Od: uska®
Datum: 03.09.15 15:53

1. Napřed vysvětlení - proč kradl.

2. Nedovedu si představit jak 13ti letý kluk svléká kalhoty, aby mohl dostat na holou. Není mu pět let. Dostal by pořádnou přes hubu a druhu by chytl o zeď. ( A teď moralisté do mne)

3. Ještě s nateklou tváři bysme šli společně vrátit ukradené zboží.

4. Zaracha, bez kapesného, bez mobilu, bez PC - na jak dlouhou dobu to nevím, dle situace.

Datum: 03.09.15 19:51

...domluvit, potrestat nebo ponížit?

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.