Doba sušení švestek v sušičce?

Od: Datum: 28.08.15 09:52 odpovědí: 6 změna: 28.08.15 22:07
Dobrý den,
Uvažuji nad koupí sušičky na ovoce, ale potřeboval bych vědět jak dlouho trvá sušení pulek švestek. Zda jsou to 3 hodiny či celý den. Jde mi o orientační údaj. A také jaké množství čerstvých se vejde... Třeba na jedno platicko.
Popř doporučte co máte doma a jste spokojeni.
Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 28.08.15 12:10

- množství čerstvých švestek neznám, nevážím, suším každý rok

- v návodech jsou na 100% nižší časy sušení

- mám tuhle http://www.eleshop.cz/susicka…eier-bhg-601-27-9-dojde-40-ks a to proto, že má plná plata a bylinky, houby atd mi nepropadnou, lze nastavit tak, aby sama vypla a já sušila jen v levný tarif el. Pěkně se udržuje, pod šťavnaté ovoce dám pečící papír, ať nemusím umývat. Zde je doporučená doba sušení 8 - 14 hodin, mrkni na návod.

Ohodnoceno: 2x

Od: rv
Datum: 28.08.15 13:58

Mám něco takového, jen na 10 plat

http://www.aliexpress.com/ite…pm=2114.01020208.3.167.t4SnQF

odněkud z Anglie a švestky za den neusuším. Za den tak plátky rajčat.

Ohodnoceno: 2x

Od: mate59
Datum: 28.08.15 17:35

Zkoušel jsem švestky sušit,ale výsledek nikdy nebyl tak uspokojivý jak když si koupím švestky v krámě.Nikdy nebyli tak vláčné, tmavé,povidlové, lesklé,a já nevím ještě co jak ty ze sáčku dovezené z Kalifornie.To samé platí o meruňkách.Sušilo se to hodně dlouho/celý den/,jen kvúli sušení švestek bych sušičku určitě nekupoval.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.08.15 19:15
Švestky mám moc rád a můžu jich mít čerstvých spoustu. Jablka jdou sušit v zimě na kamnech. Zkusil bych i hrušky... Ty do zimy také nevydrží. Tedy ty moje.
Datum: 28.08.15 21:15

Meruňky a švestky vypeckované půlky jsem sušila 32h, plných 12 plat se postupně sesychalo a seskládávalo na 9 plat. Pokud je necháte moc mokré, plesnivý, pokud je vysušíte tak neplesnivý a můžete je žužlat celou zimu. Nikdy nebudou stejné jako ty koupené. Na 12 plat asi 3 kg syrových. Sušička je dcery, podle mě jsou to vyhozené peníze a to nepočítám energii. Hrušky jsme sušili v místní sušárně, vše je automat a za 20h bylo hotovo, do sušárny vešly dvě dětské vaničky na čtvrtiny nakrájených hrušek, pro zahrádkáře je cena 200,- pro nečleny 400,-. Usušených hrušek jsou dva kbelíky a jsou výborné. Moštovat jablka se začíná zítra, ani by mě nenapadlo vytahovat doma vlastní řezačku a lis.

Od: ruze®
Datum: 28.08.15 22:07

Určitě taky záleží na velikosti švestek a výkonu sušičky,já suším 12-14 hod. a jsou super!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.