Proč se nepovedly kvašáky?

Od: Datum: 23.08.15 14:22 odpovědí: 4 změna: 23.08.15 17:52

Po druhé jsem udělala kvašáky ty první byly úžasné a tedˇkoukám po týdnu a nahoře černá plíseň ,okurky nemají žádnou chut´,no prostě k nejídlu,mám toho 3 velké sklenice jsem z toho paf.

Jediné,co jsem neměla byl vinný list,ale ten jsem neměla ani poprvé.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 23.08.15 15:32

Domnívám se,že když jste je dělala podruhé,tak jste je zřejmě neměla v teple.To je jediné přijatelné vysvětlení.Po zalití teplým nálevem umístit sklenice s okurkami na teplé místo,min.22-23 stupňů,aby došlo ke kvašení.

Ohodnoceno: 0x

Od: luha®
Datum: 23.08.15 15:43

Taky musíte mít sklenici dobře uzavřenou, jen s malým únikovým otvorem pro plyny (pokud je víčko vzduchotěsné). CO2 nad hladinou chrání proti plísni a částečně i proti křísu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.08.15 16:11

Já si myslím, že jste si v okurkách nebo na něčem jiném, přinesla nějakou špatnou plíseň, která přežila a zalíbilo se jí u vás. ;) Mám láhev okurek na talíři, dole, v koutě, na kuchyňské lince, přikryté plastovým víčkem s vyříznutým otvorem uprostřed. Takže by takovou blbou plíseň měly právo dostat, ale nedostaly nikdy. I když byl nebo nebyl list z révy, i když byla nebo nebyla kůrka chleba. Nikde není psáno, že ta poslední láhev, kterou se chystám naložit zítra, ji nedostane. Náhoda. *nevi*

doplněno 23.08.15 18:10:

Druhá babička všechny sterilované okurky letos vyhazovala, protože se zkalily a prý nehorázně smrděly. Desítky sklenic! *plac*A to celý život, už od děcka, okurky nakládá, sterilizuje, protože je z hospodářství. A letos taková spoušť poprvé v životě! Tak chodím kontrolovat ty svoje a držím si palce. :-D Kvašáky mám už dvě velké sklenice znězené. Ještě tu jednu, poslední, udělám. Roky jsem měla láhev přikrytou malým talířkem a nezplesnily.

Ohodnoceno: 2x

Od: frufru
Datum: 23.08.15 17:52

Napřed jsem přiložela nahoru původní zašroubovací víčko s malinkou skulinkou a tedˇjsem to přikryla podšálkama z porcelánu a jejikož nejsou stoprocentně dokonalé malilinkatá skulinečka byla nedostatečná.Teplota provedení bylo zaručeno,za oknem mám teplo.

PáneJáne,tak to je nadělení tolik okurek vyhodit.Díky všem.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.